Beykoz CHP'de 13 aday adayı vardı ve bu isimlerden Köseler ismi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun vazgeçmediği isim oldu. Yapılan tüm anketlerde Köseler'in birinci çıktığı için adaylılığına karar verildiği bilgisine erişilmişti. İstanbul’un bir çok ilçesinde anket yapılmadığı biliniyorken, Köseler’in ısrarla “anketlerde birinci çıkıyor” denmesinin sebebi ortaya çıktı. 

CHP Beykoz’da Mahir Taştan dönemi son mu bulacak? CHP Beykoz’da Mahir Taştan dönemi son mu bulacak?

Köseler, İBB İştiraki olan Hamidiye Suyu'nun Beykoz temsilciliğini almış ve ortaklık ile çalışmalara başlamıştı. Yavuz Haberdar'ın sponsorluğunda gerçekleşen ortaklıkta ‘Yavuz Haberdar, Alaattin Köseler' isimleri vardı. Daha sonra ortaklar arasında anlaşma sağlanamamış ve bu ortaklık bozulduğu öğrenildi. 

AK Parti'de Başbakan olan Binali Yıldırım’ın yeğeni, Şişli Kızılay eski Şube Başkanı olan Yavuz Haberdar, Anavatan Partisi İstanbul eski Gençlik Kolları Başkanlığı görevini de yürüttü. Haberdar'ın Anavatan Partisi’nde Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı zamanlar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’da bölge başkanlığı görevini yürütüyordu. Haberdar, TAŞ yapının da danışmanlığını yapmaktadır. 

Köseler ile çok yakın dostluğu olan Haberdar, geçmiş dönemde aynı parti de görev yaptığı Ekrem İmamoğlu’ndan “Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler olsun” diye ricacı olmuş ve bağlantısı sayesinde Köseler, CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiği bilgisine erişildi. 

Yavuz Haberdar, 2019 yılında Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ekibinde yer almış ve Beykoz’da eski Anavatan Partilileri toplamış ve desteğini almıştı.

Yavuz Haberdar, Kavacık'ta bulunan bir kafede Köseler'in bir çok toplantısına katılmıştı. Haberdar'ı CHP Beykoz üyelerine; "İmamoğlu'na yakın bir isim" diye tanıtıldığı öğrenildi. Haberdar, Köseler'in ciddi sponsorlarından olduğu biliniyor.

Haberdar, CHP Beykoz'un SKM Başkanlığı görevini yürütüyor. I M G 20240226 194626 

Editör: Yılmaz Gökgöz