Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi seçimlerinin kazanması sonrası 5 yıllık planlama yaptığı öğrenildi. 

Taştan'ın yakın zamandaki planlamasının 'Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlıklarının' kendi istediği isimleri belirleyip, 5 yıl sonrası için hazırlık yaptığı bilgisine erişildi. I M G 20240515 W A0009

Seren Serengil'den Köseler'e ziyaret Seren Serengil'den Köseler'e ziyaret

Taştan ve First Layd'i Pembe Taştan ilk iş olarak Kadın Kollarını değiştirmek için girişimde bulundu.

Seçimlerde gecesini gündüzüne katarak çalışan Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner'i değiştirme girişimlerinde bulunmaya başladı. CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olan Pembe Taştan, CHP İl Sekreteri Fuat Öztürk'ün eşi Keriman Öztürk, belirledikleri aday ile ilgili sokak sokak çalışmalar yürütmeye şimdiden başladı. Pembe Taştan'ın il kadın kolları başkan yardımcısı olduğundan dolayı tarafsız kalması gerektiğini söyleyen partililer Taştan'a şimdiden tepki vermeye başladı. 

Mahir Taştan'ın Miniç ve Suçuoğlu hamlesi! 

Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi seçimlerinin kazanması sonrası 5 yıl sonrasına hazırlık yaptığı bütün partililer tarafından konuşulmaya başlandı. Beykoz Belediye Meclis Üyelerinin yüzde 90'ını belirleyen Taştan, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcılarını da tayin edebilirse 5 yılın sonunda en güçlü isim olacağını düşündüğü ve Bilgehan Murat Miniç ve Turgay Sucuoğlu'nun da ciddi desteğini aldığı öğrenildi.

Miniç ile okul arkadaşı olan Taştan, Sucuoğlu ile mahalleden arkadaş olduğu biliniyor. Taştan bu iki isimi önermesinin sebebini de partililer şöyle değerlendiriyor. "Taştan yenile yenile siyaseti öğrendi. Miniç ve Sucuoğlu'nun sağ görüşten geldiğini herkes biliyor. Bu yüzden 2029 yılında CHP'nin Beykoz'da Belediye Başkan Adayı olmalarının imkanı yok. Bu yüzden dolayı iki isime yardımcılık vererek Belediye'deki gücünü ispat edip, 2029'daki en güçlü isim olmayı hedefliyor. Ama Köseler'de siyasetin kurdu oldu. Örgütün içinden olmayan birini başkan yardımcısı yaptığı taktirde oluşacak tepkileri eminiz ki düşünüyordur" ifadelerini kullandılar. 

Köseler'in bu iki ismin başkan yardımcısı olarak 22 Mayıs Pazartesi günü açıklaması bekleniyor. 

Editör: Haber Merkezi