Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’in başkanlığında yapılan Mayıs Ayı’nın 3. birleşiminde ilçenin ve kurumun geleceğine yönelik gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.   

Açılış ve yoklamayla başlayan toplantıda genel kurulda ilk olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Engelliler Haftası ve Anneler Günü'ne dair görüşler dile getirildi. 

Bilgehan Murat Miniç, Ağıralioğlu'nun destekçisi mi olacak? Bilgehan Murat Miniç, Ağıralioğlu'nun destekçisi mi olacak?

Engelli Bireylerin Hayatı Kolaylaşacak

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla söz alan CHP meclis üyesi Uğur Gökdemir, Beykozlu gençler olarak 105 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından yakılan özgürlük ateşini sonsuza kadar taşıyacaklarını söyledi.

CHP Meclis üyesi Tuncay Koçak ise ilçede hayatın her alanında engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmaya yönelik hizmetleri hayata geçirmeyi amaçladıklarını vurguladı. CHP Meclis üyesi Esengül Yılmaz Gül "Anneler Günü"nü kutladı. 

AK Parti grubu adına Gaye Zayıf ve Burak Karaçam özel günlere dair konuşma yaptı.

2023 Yılı Kesin Hesabı Reddedildi

Gündemde yer alan, “2023 Yılı Kesin Hesabı ile İdare Taşınır Mal Yönetimi Hesabı” CHP grubunun itirazı üzerine oy çokluğuyla reddedildi.

Konuyla ilgili söz alan CHP Meclis üyesi Burak Korkmaz hesapların şeffaflıktan uzak olduğunu ifade ederek Beykozluların hakkını korumak üzere CHP grubu olarak ilgili maddeye ret oyu verdiklerini söyledi.

21 Mayıs’ta yapılacak olan BEYTAŞ olağan genel kurul toplantısında Kemal Taştan’a belediyeyi temsil yetkisi verilmesi ise oy çokluğuyla meclisten geçti.

Bir sonraki meclis toplantısı 3 Haziran 2024 Pazartesi günü yapılacak. Beykoz Galeri1239 (3)

Editör: Haber Merkezi