Üç kuşaktır Yalıköy’de oturan Aykun Başdemir, Yalıköy Mahalle Muhtar Adayı olduğu günden bugüne mahalle sakinlerini heyecan sardı. 

Mahalle sakinleri; "Yalıköy’de uzun zamandır mahallenin sorunlarını çözmek için gecesini gündüzüne katacak, çalışma yapacak bir muhtar adayı arıyorken Aykun Başdemir’i bulduk.

Yalıköy'de oturan herkes Aykun'u tanır.  Mahallemizin öz evladıdır, mahallemizin tüm sokaklarını bilir. Devlet kurumlarının işleyişini bilir. Sorun nasıl çözülür, hangi yol izlenir iyi bilir. Bu yüzden mahallemizde gecesini gündüzüne katacak bir muhtar gerekliydiy. Biliyoruz ki Aykun bu işin ehlidir. Bizler kendisine güveniyor ve destekliyoruz. 31 Mart seçimleri gelse de yeni muhtarımız olacak Aykun Başdemir'e kavuşsak“ ifadelerini kullandılar. 

Aykun Başdemir: “Yalıköy Mahallemiz, Orhan Veli Kanık ve Ahmet Mithat Efendi gibi iki büyük edebiyatçının doğup, büyüdüğü mahalledir. Ahmet Mithat Efendi'nin de güzel bir sözü vardır. 'Dünyanın en güzel şehri İstanbul, İstanbul'un en güzel yeri Beykoz, Beykoz’un da en güzel yeri benim yaşadığım yerdir' demiştir. 

Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden olan A. Mithat Efendi'nin bu sözünden anlıyoruz ki Beykoz’un en güzel Mahallesi Yalıköy’dür. Yalıköy mahallemiz güzeldir ama daha güzel olabilmesi için daha çok çalışmak gerekir. Mahallemizin sorunlarını biliyorum. Nasıl çözüleceğini çok daha iyi biliyorum. Bu yüzden dolayı mahalle sakinlerimizin oylarına talibim.” Şeklinde konuştu. 

Aykun Başdemir kimdir? 

1969 yılında Beykoz’da  doğdum. Dedem ve babam Beykoz’da doğup Beykoz’da hayata gözlerini yumdular. Ben de 3 kuşaktır Yalıköy’de yaşamaktayım. Annem Emine Hanım, Beykoz’un Poyraz köyünde doğmuş ve “Pala” lakaplı babam Kazım ile evlenerek Yalıköy’e yerleşmiştir. 3 kardeş olarak Beykoz’da hayatımızı devam ettirmekteyiz. Öğrenim hayatıma Ahmet Mithat Efendi ilkokulu’nda başlayarak sırasıyla Ziya Ünsal Ortaokulu ve Anadoluhisarı Ticaret Lisesinde öğrenimime devam ettim. Mezun olduktan sonra çeşitli matbaa işlerinde çalıştım ve sonrasında emekli olduğum iş olan bir tekstil firmasında ihracat müdürü olarak 25 yıl görev aldım.

Doğup büyüdüğüm, sokaklarında oyunlar oynadığım, Varol ve Ali kardeşlerin Dalyan Gazinosunda; Sıtkı’nın gazinosunda çaylar içtiğim, güzel yalıların bahçelerinden denize girdiğim sevgili Yalıköy Mahallesi’ne hizmet etmek için aday oldum. Yalıköy ile özleşmiş, bu değerleri yaşamış bir Yalıköylü olarak hedefim; Efsane Yalıköy Muhtarı rahmetli Mustafa Köse gibi uzun dönem görev yapmak. Sizlerden bu gayem için destek bekliyorum.

I M G 20240316 W A0032I M G 20240316 W A0035I M G 20240316 W A0034I M G 20240316 W A0036I M G 20240318 W A0005

Editör: Yılmaz Gökgöz