Ankara Bilkent Otel’de yapılan aday tanıtım toplantısına çok sayıda partili katıldı. Burada bir konuşma yapan Genel Başkan Ali Babacan partilerinin Beykoz Belediye Başkan Adayının Şenol Korkmaz olduğunu kamuoyuna ilan etti.

Adının anons edilmesiyle sahneye çıkan Şenol Korkmaz, Genel Başkan Ali Babacan ile el sıkışarak partilileri selamladı.

Aslen Ardahanlı ve 10 yıl Almanya’da ikamet ettiği açıklanan Şenol Korkmaz’ın, İşletme Dış Ticaret Bölümlerinde eğitim aldığı, aynı zamanda evli ve iki çocuk babası olduğu açıklandı.

Şenol Korkmaz kimdir?

1977 Yılında Beykoz’da doğdu. Aslen Ardahanlı olan Korkmaz, ilkokulu Almanya’nın Bielefeld şehrinde, Orta ve lise eğitimini Beykoz’da tamamladı.

Lisans öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme Fakültesinde gören Şenol Korkmaz, üniversite öğrenimimden sonra iş hayatına atıldı. 18 Yıl özel bir denetim şirketinde vergi denetçisi ve çeşitli firmalarda muhasebe müdürü olarak çalıştıktan sonra halihazırda mali müşavirlik hizmetini serbest olarak sürdürmekle birlikte, uluslararası ve yerli şirketlerde muhasebe müdürlüğü, finans koordinatörlüğü ve finansal konularda danışmanlık hizmetleri vermektedir.

İş hayatı dışında çeşitli STK ve derneklerde yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeliklerinde bulunan Şenol Korkmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Siyasi hayatına DEVA Partisi Beykoz İlçe Teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başlayan Korkmaz, Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevini yürüttü.

Editör: Yılmaz Gökgöz