İBB Adayı Murat Kurum'un Beykoz Kahvecisi gezisine; Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Özkan Aydoğan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi ve yöneticiler eşlik etti.

İBB Adayı Kurum, Kavacık'ta bulunan Beykoz Kahvecisi'nde gençlerle buluştu. Tek tek masaları dolaşıp gençlere selam veren Kurum, gençlerin daveti üzerine masalara oturup sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

Gençlerin daveti üzerine masaya oturan Kurum, gençlere projelerinden bahsetti.

Beykoz’da tüm oylar yeniden sayılacak! Beykoz’da tüm oylar yeniden sayılacak!

Kurum, “Siz ne istiyorsunuz; geleceğe güvenle bakacak bir şehir istiyorsunuz. Kendi işinizi kurabileceğiniz, kendi ayaklarınızı üzerine kurabileceğiniz bir gelecek olsun istiyorsunuz. Biz bunu sağlamak istiyoruz. Bu manada sizler siber güvenlikle ilgili eğitim alabilirsiniz, yabancı dil eğitimi almak istiyorsunuz veya bir yazılım desteği almak istiyorsunuz , bu hizmetleri veren İSMEK'leri 39 ilçede bu akademimiz, kurslarımız olacak ve bu kurs ve destekleri sizlere vereceğiz. Eğitim hayatı boyunca ve sonrasında iş hayatına entegre etmek istiyoruz. Bu alanlarda sizleri yetiştirip Sanayi Odası, Ticaret Odasıyla ve Organize Sanayi Bölgeleri ile iş insanlarıyla birlikte entegre edip çok daha farklı alanlarda yetiştirmek istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

İBB Adayı Murat Kurum, “Bu süreçte siz gençlerimize 10.000 TL eğitim desteği vereceğiz ve bunu her sene güncelleyeceğiz. Öğrencilerimize 25 metreküp doğalgaz desteği vereceğiz. 100.000 TL sermaye desteği vereceğiz, bugün bir yazılımcı için 100.000 TL bilgisayar alınması ve şirket kurumu için yeterli bir miktar. Buradaki amacımız sizin bu desteklerle nitelikli üretim sağlamanızı sağlamak, öğrencilerimize ulaşımda %40 indirim desteği sağlayacağız. Ulaşımda gençlerimizin mahallelerde çalışabilmesi için kütüphaneler, startup merkezlerini her ilçede kazandıracağız. Spor yapabileceğiniz mahalle ölçeğinde spor salonları, kıraathaneler, kütüphanelerimiz ve kahveciler sizlere hizmet verecek.” Şeklinde konuştu.

Kurum, küçük bir kız çocuğunn fotoğraf isteğini de geri çevirmedi. Alya isimli küçük çocuğa bebek hediye ederek de gönlüne girmeyi başardı.I M G 20240305 W A0014I M G 20240305 W A0013

Editör: Yılmaz Gökgöz