CHP Genel Merkezi, Alaattin Köseler’i yerel seçimlere 46 gün kala Beykoz Belediyesi Başkan Adayı olarak açıkladı. Köseler’in isminin açıklanmasının üstüne 29 gün geçmesine rağmen Köseler ve ekibi Beykoz’da sadece iki proje açıklayabildi. Köseler’in projeleri; “Beykoz’lu Beykoz’da kalacak ve Beykoz’u, Beykozlular yönetecek” oldu. 15 yıldır Beykoz’un bir çok adayının kullandığı bu iki sloganın Beykoz’da bugüne kadar başarı getirmediği biliniyorken, Köseler’in proje üretememesinden kaynaklı bu iki sloganla çıktığı konuşuluyor. Beykoz’da bu iki sloganı diğer siyasi parti adaylarının kullanması da çok manidar olduğu konuşuluyor.

AK Parti Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın geçtiğimiz günlerde Beykoz’da yapmış olduğu proje lansman toplantısında hologram kullanması ve yine Beykoz’da büyük işlere imza atacak algısı oluşurken, Köseler’in proje açıklayamamasını da “projesi olmayan aday mı olur. Yalandan da olsa insan 3-5 bir şey söyler. 2019’da Coşkun Tosun 41 proje açıklamıştı. Kendisinden müsaade isteselerdi eminim verirdi. Yada Tuncay Tolga Özçakmak vardı. O da bir dünya proje hazırlamıştı. Ondan istesinler bari. O bile verirdi projelerini. Yani böyle aday mı olur. Hadi aday yaptılar, böyle mimar mı olur?” Şeklinde konuştular.

Muhtar adaylarının projesi var, Köseler’in yok!

Beykoz’lu vatandaşlar; “Beykoz’un mahalle muhtar adayları, mahallelerine göre 5-10 tane proje açıkladı. CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler’in daha açıkladığı bir tane proje bile yok. Sayın Köseler keşke Beykoz Belediye Başkan Adayı değil de Paşabahçe Mahalle Muhtarı İlkay Hanım’ın azası olsaydı. Hiç yoktan proje filan uğraşmazdı. CHP ‘de bir 5 yıl kaybetmezdi” şeklinde tepki verdiler.I M G 20240313 W A0039

Editör: Yılmaz Gökgöz