CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, 31 Mart seçimleri öncesi Beykoz Yerel Basın ile yapılan toplantısında Beykoz Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Gökgöz’ün sormuş olduğu "Meclis üyesi listesinden memnun musunuz, sizce muhalefet görevini yerine getirebilir mi?" sorusu üzerine Taştan; "Tabi ki muhakefet görevimizi yerine getirecek bir meclis üyesi listesi kurduk" şeklinde cevap verdi. 

Taştan, geçtiğimiz günlerde Beykoz yerel basını olan Dost Beykoz'a verdiği demeçte ise "İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve CHP İl Başkanımız Özgür Çelik bile Beykoz'u kazanacağına inanmıyordu ama ben sonuna kadar inanıyordum" şeklinde ifadeler kullandı. 

Taştan'ın Beykoz'da seçimleri kazanamayacağına inandığı bütün CHP Örgütü tarafından biliniyordu. Kazandıktan sonra ise Taştan, Köseler'in 40 yıllık dostu gibi davranması ve seçim galibiyetinin en büyük payı bana ait gibi tavırlar sergilemesi parti içerisinde tepkilere sebep olmaya devam ediyor. Taştan'ın seçim döneminde SKM kurulmasına karşı olduğu ve seçimlerin ilçe binasından yönetilmesini istediği biliniyordu. Köseler ve ekibi ise SKM kurulması gerektiğini ancak bu şekilde seçimlere ortak olabileceklerini söyleyerek Taştan'ın talebinin dışında hareket ederek SKM'yi kurdular. 

Çavuşbaşı Mahallesi, Başkan Yardımcılığına kilitlendi Çavuşbaşı Mahallesi, Başkan Yardımcılığına kilitlendi

Taştan, Köseler'in eş başkanı mı? 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi Başkanı Alaattin Köseler'in eş başkanı gibi davranması da hem Beykoz Belediyesi personelleri ve CHP Örgütü tarafından da hoş karşılanmadığı gibi tepkilere de neden oluyor.

Alaattin Köseler, Ramazan Bayramı'nda Beykoz Belediyesi personelleri ile bayramlaşma yaptığı esnada CHP Beykoz İlçe Başkanı Taştan'ın da katılması herkeste "Kamu kurumu ile siyaset birbirine girdi" eleştirilerine sebep oldu. 

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi listesinin yüzde 90'ını yaparak Köseler'e imkan vermeyen Taştan, şimdi de Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcılarını belirlemek istiyor. Taştan'ın Beykoz'da Köseler'e üç isim önereceği öğrenildi.

Bu isimler; Bilgehan Murat Miniç, Turgay Sucuoğlu, Gülsüm Arıkan Yılmaz olacağı bilgisine erişildi. 

Beykoz Belediyesi Başkanı Köseler, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın taleplerini karşılamadığı zaman Beykoz Belediye Meclisi'ni kitleyeceğini söylediği bilgisine erişildi. 

I M G 20240507 W A0004

Editör: Yılmaz Gökgöz