Gümüşsuyu’nda yer alan B tipi Mesire yeri, Üsküdar’da 10 yıl önce faaliyetlerine başlayan Darul Eytam Vakfı’na 2020 yılında kiralandı. Kiralama sözleşmesinde Darul Eytam Vakfı’na yaklaşık 4 hektarlık (40 bin metrekare) bir alanın terkedildiği alanda ağaç katliamı yaşanıyor.

Ağaç katliamına tepki koyan vatandaşlar, “Burada bir cinayet var. Ve herkes sessiz kalıyor. Ulu orta, güpegündüz bu ağaçlar kesiliyor. Belediyem ve orman yetkilileri neden müdahele etmiyor anlamış değiliz. Korkmuyor ve çekinmiyorlar. Ağaçları kestikleri yetmiyor, bunları da kütük şeklinde insanların gözüne sokuyorlar. Bu işler böyle mi oluyor? İnşallah gerekli yetkili mecralar harekete geçer ve daha fazla ağacın kesilmesini engellerler” ifadelerini kullandılar.

Edindiğimiz bilgiye göre ise mesire alanlarında kontrollü seyreltme ve yer değiştirme işlemi yapılabiliyor. Orman işaretliyor ona göre kesim veya taşıma yapılıyor. Fakat bu kesimler yapılırken orman yetkilileri bölgede değiller. Muhtarlık kurumu bilgilendirilmiyor...

Beykoz İş Adamları Derneği (BEYİAD) kuruldu Beykoz İş Adamları Derneği (BEYİAD) kuruldu

Konuyla ilgili HABER! 

I M G 20240501 W A0018I M G 20240501 W A0017

Editör: Haber Merkezi