Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, Beykoz Belediye Başkan Adayını açıklamada kararsız kaldı. 

İBB ve Genel Merkez'in yapmış olduğu anketlerde Beykoz'da bulunan adayların oy oranları şu şekilde çıktığı bilgisine eriştik. 

Alaattin Köseler %27

Tuncay Tolga Özçakmak %25

Aydın Düzgün %22

Akif Hamzaçebi %6

Gülay Demirel %3

Remzi Şen, Feyzi Ünal gibi isimlerin anketlerdeki sonuçları hakkında bilgi yok. 

Anketlere baktığımız zaman; Alaattin Köseler ismini 30 senedir her dönem aday olmasıyla biliriz. 

Aydın Düzgün ismini 20 yıldır siyasette koşturan ve son 6 senedir de ilçe başkanı olmasıyla biliriz.

Hamzaçebi'yi ise Beykoz'un sorunlarını TBMM'DE gündeme getirmesi ile biliriz.

Gülay Demirel'i Bedes'de yaptığı etkinlikler ve CHP meclis üyeliği ile biliriz. 

Beykoz'da 30 yıldır siyaset yapan Alaattin Köseler ve Aydın Düzgün'ün anketlerde bu şekilde oy alması kadar normal bir şey yok. Normal olmayan Tuncay Tolga Özçakmak'ın bir yılda yüzde 25'e çıkmasıdır.

Özçakmak'ın bir yılda yapmış olduğu çalışma sonucu anketlerde yüzde 25 oy oranı alıyor ise diğer adayların 10 kat fazlası demektir. 

Özçakmak, diğer aday adaylarına göre tek hazır isim. Projeleri ve ekibi ile bir yıldır Beykoz'a hazırlanan Özçakmak, bu kısa sürede tek hazır aday olarak gözükmektedir. 

Özçakmak'ın en büyük özelliklerinden biri Genel Merkez politikasını iyi bilmesi ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun hem İstanbul'da hem de Beykoz'da yapmış olduğu çalışmaları en iyi bilen isimler arasında yer alması. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu idol almış yapısıyla bilinen Özçakmak'ın, aday gösterilmesi kuvvetli ihtimal gözüküyor. 

Bir kaç programına katılanlar, Özçakmak'ın  mahalle arasındaki vatandaşın, esnafın, camdan bakan teyzelerin, amcaların, herkes tanıdığı ve sevdiği bir isim haline gelmiş. 

Vatandaş diyor; "Sen aday gösterilirsen ilk kez CHP'ye oy vereceğim. Aday gösterilmezsen zaten oy vermiyorum yine vermemişiz olurum. Biz seçmenlerin kaybedecek tek bir şeyi var o da hizmet. Aday olursan sözüm söz oyum senindir ama başka türlü mümkün değil oy vermem."

Bir başka vatandaş diyor; "Her seçim önümüze aday diye yıllardır aynı ismi dayattılar. İnşallah bu seçim aynı dayatmayı yapmazlar. Tıpış tıpış oy kullanmayacağımızı yetkililrr bilsin, duysun. Artık yeni isim görmek istiyoruz. Güler yüzünle, enerjin ile seni sevdik. Allah gönlüne göre versin"

Editör: Yılmaz Gökgöz