Mahallenin ilk kadın muhtarı olmak istediğini söyleyen Kambur, yapacaklarına dair de şunları söyledi: “Kadın sorunlarının çözüme kavuşturulduğu bir kadın dayanışma evinin açılmasını sağlamak ve öğrencilere yönelik çalışmalarda bulunmak istiyorum. Mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerinin tespit ederek gelen yardımların liyakatlı bir şekilde dağıtılmasını hedefliyoruz. Bana oy vermiş, vermemiş bakılmaksızın adaletli bir şekilde bu yardımların gerekli yerlere dağıtılmasını sağlayacağım.”

Mahallemize belediye hizmetlerinin gelebilmesi için hem Beykoz Belediyesi, hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilde çalışarak projeler geliştireceğiz. Kanbur, “Tüketim ve üretim kooperatiflerinin kurulmasına öncülük edeceğiz. Burada ev hanımlarımız, evde yapmış olduğu ‘el emeği göz nuru' çalışmalarını bu kooperatiflerimizde satışa sunacak ve evlerine katkı sağlamış olacaklar.”

Beykoz'da oylar yeniden sayılmayacak! Beykoz'da oylar yeniden sayılmayacak!

Zekiye Kambur, "Olası doğal afet anlarında paniğe kapılmadan güvenliğimizi sağlayacak şekilde iletişime geçebilmek için sokak sokak haberleşme grupları kurmayı planlıyoruz. Mahallemizde düzenleyeceğimiz etkinliklerle mahalle yaşamını canlı tutmak ve mahalle insanının birbirini tanıyacağı, kaynaşacağı, dayanışma içinde olacağı ortamlar oluşturacağız. Hepimiz bir faniyiz, bu yüzden başımıza yarın ne gelir bilemeyiz. Kaldırımlarımız engelli vatandaşlarımızın yürüyebileceği şekilde yapılması adına girişimlerde bulunacağız.

Herkesin sorunlarına hep birlikte çözüm arayan katılımcı demokratik bir işleyiş kurmak istediklerini ifade eden Zekiye Kambur, ” Evlatlarımız daha iyi bir eğitim alabilmesi için okullarımızın eğitim kalitelerini yükseltebilmek adına çalışmalar yürüteceğiz” dedi.

ZEKİYE KAMBUR KİMDİR?

1977 Samsun Terme doğumludur. 30 senedir Gümüşsuyu Mahallesi’nde oturmaktadır. Evli, 2 çocuk annesidir.

I M G 20240216 W A0007I M G 20240216 W A0006

Editör: Yılmaz Gökgöz