Eylem Uzuner ve Esengül Ekmekçi'nin yarıştığı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz ilçe Kadın Kolları Olağan Genel Kurulunda yaşanan gerginlik sonucu CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olan Pembe Taştan'ın divan başkanı seçilen Yasemin Alyeşil'e verdiği "seçimin iptal edilmesi" talebi sonrası kongre iptal edildi.

Eylem Uzuner'in 1000 (bin) üyeye oy kullandırdığı öğrenilirken, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın eşinin sürece müdahil olmasıyla seçimleri iptal ettirdi. Divan Başkanı olan kişi ile CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda birlikte görev aldıkları için bu talebini kırmayan Alyeşil'in CHP Beykoz Kadın KOlları Başkanı Eylem Uzuner'e de şiddetli muamele yaptığı görüldü.

Uzuner, kongrenin iptali sonrası yaptığı açıklamada, "Burada emek kazandı, kadınlar kazandı, demokrasiye inanan yüzlerce kadın kazandı. Herkese teşekkür ediyorum. Çok çalışacağız, hep birlikte başaracağız, halkın iktidarını kurmak için kadın kollarımızı büyüteceğiz. Sokak sokak, ev ev örgütleneceğiz. Güzel günleri birlikte kuracağız. Yolumuz açık olsun. Biz Cumhuriyet Halk Parti'liyiz, bizi kimse yıldıramaz, korkutamaz. Akraba ve dost  ilişkileri ile seçimlere müdahalenin cevabını CHP'li dostlarım verecektir!" ifadelerini kullandı.

CHP Beykoz yöneticilerinden çok sert ithamlar! CHP Beykoz yöneticilerinden çok sert ithamlar!

İmamoğlu ve Uzuner'in kaderi bir!

CHP'li Kadınlar bugünki süreci şu şekilde değerlendirdi. "31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı seçimler iptal edilmişti. Eylem Uzuner'in de açık ara kazandığı seçim iptal edildi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Beykoz'daki Kadın Kolları Başkanı Eylem Uzuner'dir. Taştan ailesi gereken cevabı Cumhuriyet Halk Partililerden alacaktır."

Eylem Uzuner, Genel Başkanına çağrıda bulundu!

Eylem Uzuner, divan başkanı tarafından konuşmasının engellendiğini ifade etti. Uzuner, “Divan başkanı beni konuşturmamak için kollarımı yırttı. Burada haksızlık, hukuksuzluk var.” diye konuştu.

Uzuner, iptal dilekçisinde isminin olmadığını söyleyerek, CHP Beykoz’a taraflı bir başkan (Mahir Taştan) geldiğini vurguladı.

“YEĞENİNİ GETİRMEK İÇİN BENİ YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Videoda CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman, İl Başkanı Özgür Çelik ve Genel Başkan Özgür Özel’e seslenen Eylem Uzuner, “Tarafını kendince savunup (Mahir Taştan) onların kaybedeceğini anlayınca seçimi iptal etti. Özgür Başkanım dediniz ki hiç kimse burada akrabalık yapmayacak. Kendi yeğenini getirmek için beni burada yıkmaya çalışıyorlar. 20 yıldır buradayım, ölümden döndüm.” dedi.

Editör: Haber Merkezi