Dereseki Mahallesi Muhtar Adayı olan Orhan Karamahmutoğlu, sokak sokak, kapı kapı çalışmalarını sürdürüyor. Uzun yıllardır Dereseki Mahallesi'nin sorunlarını mahalleli olarak yaşıyorduk. Sorunların çözümleri konusunda ekip arkadaşlarımız ile yapmış olduğumuz istişareler ve çalışmalar neticesinde, mahallemizin sorunlarını tespit ettik ve projelerle sorunları ortadan kaldıracağımıza inanıyoruz.

Muhtar Adayı Karamahmutoğlu, hazırlamış olduğu projeler ile mahalle sakinlerinden tam not aldı.

Orhan Karamahmutoğlu’nun Dereseki Mahallesi için hazırlamış olduğu projeler;

Mahallemizin sıfır olan güvenlik seviyesini MOBESE kamera sistemi ile daha güvenilir, daha korunaklı hale getirmek için elimden geleni yapacağım.

Mahallemizin manevi bekçisi Kırklar Sultan Hz. bulunduğu alanın park sorununu ve çevre düzenlemesi ile ilgili çalışmalarda bulunacağım.

Cumartesi günleri sen pazarına giden komşularımıza belirli saat aralığında servis imkanı sağlayacağım .

Eski kültür ve geleneklerimizi yaşatmak için resmi ve dini bayramlar kutlama ve bayramlaşma gibi etkinlikler düzenleyeceğim.

Gençlerimizle sosyal aktiviteler düzenleyeceğim. Örneğin; derbi maçları izlemek sinevizyon vb.

Mahallemizin kanayan yarası 2B, orman ve mülkiyet sorunları ile ilgili tüm birimlerle irtibat halinde olacağız. Belediye, gerek orman şefliği, gerekirse milletvekilleri ile sıkı çalışma içerisinde olup tüm imkanları seferber edeceğim.

Mahallemizdeki ihtiyaç sahibi kişilerin tespiti ve önceden yardım alan kişilere daha da fazlasıyla yardım eli uzatarak tüm gücümle destek olacağım.

Sağlık ocağının diğer 2-3 mahalle ile ortaklaşa çalışıp mahallemize yakın alana getirmek için mücadele edeceğim.

WhatsApp grubu kurup her sokağın içinden bir gönüllü seçip o sokakla ilgili her şey kuracağımız grupta anında paylaşılacak ve ve sonrasında konularla ilgili gerekli aksiyonların alınmasını sağlayacağım.

Mahallemizin olmazsa olmaz Kadıköydeki otobüslerinin meydanda peron şeklinde bir düzene getirilmesi için mücadele edeceğim.

Mahallemizde bulunan top sahasına aktif hale getirip gençlerimizin istedikleri şekilde kullanımını açacağız.

Orhan Karamahmutoğlu kimdir?

Merhaba Değerli Mahalle Sakinleri,

Ben Orhan Karamahmutoğlu, 22 Ocak 1981 tarihinde İstanbul'da doğmuşum. Evli iki çocuk babasıyım. Dereseki Mahallesi'nde geçen çocukluk ve gençlik yıllarımda, baba tarafından Giresun, anne tarafından Sivas kökenlidir.

Dereseki'de Mahallemizde yaşayan bir vatandaş olarak, mahallemi daha iyi bir yer haline getirmek ve sizlere daha iyi hizmetler sunmak adına mahalle muhtarlığına talip oldum.

 Mahallemizde fiilen oturmaya ve yaşamaya başlamam 1999 yılına dayanıyor. Bu süre zarfında mahalledeki değişimlere tanıklık ettim ve bu değişimlere katkı sağlamak adına elimden geleni yapmaya çalıştım.

Eğitim hayatımın tamamlanması Ardından, 27 yıldır başarıyla sürdürdüğüm ısıtma ve soğutma sektöründeki işimde, teknik bilgim ve iş deneyimimle mahallemize daha iyi hizmet verme hedefine odaklandım.

Aynı zamanda, mahalledeki sosyal hayata daha fazla katkı sağlamak ve ihtiyaçları doğru bir şekilde anlamak adına 10 yılı aşkın süredir Beykoz'daki sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerde ve spor kulüplerinde aktif olarak görev aldım. Bu süreçte edindiğim tecrübelerle, mahallemizin sorunlarına etkili çözümler bulma konusunda deneyim kazandım.

Beykoz'daki kurumlarla kurduğum ilişkiler, mahalle sakinlerimle etkili bir iletişim kurma ve ihtiyaçları doğru anlama konusundaki yeteneklerimi güçlendirdi. Hizmet sektöründeki tecrübelerim ve siyasi bilincimle, mahallemize daha iyi bir gelecek inşa etmek adına, 2024 yılında yapılacak muhtarlık seçimlerinde sizlerin desteğini ve güvenini bekliyorum.

Bu süreçte, birlikte elde edeceğimiz başarılarla Dereseki Mahallesi'ni daha yaşanabilir ve güzel bir yer haline getireceğimize olan inancımı paylaşmak istedim. Sizlerin destek ve katkılarıyla, mahallemizi daha da geliştirmek ve büyütmek için heyecanla çalışacağım.I M G 20240319 W A0021I M G 20240319 W A0020I M G 20240319 W A0019I M G 20240319 W A0018I M G 20240319 W A0019I M G 20240319 W A0016I M G 20240319 W A0025

Editör: Yılmaz Gökgöz