Sedat Altun, AK  Parti’de Meclis Üyesi Adayı olduktan sonra Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanlık görevinden istifa etti. Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinin oylaması ile Öğümce Köyü Muhtarı Cengizhan Turaman, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı seçildi.

31 Mart 2019’da yapılan mahalli idareler seçimi ile  Öğümce Köyü Muhtarı olarak seçilen Turaman, Beykoz’un en genç muhtarı ünvanına da sahip oldu.

2019 seçimlerinde doğup büyüdüğü mahallede seçimleri kazanıp 25 yaşında muhtar olmanın gururunu yaşayan ilçenin esnaflarından, Cengizhan Turaman aradan geçen 5 yılın sonunda bu kez deneyimli bir muhtar olarak seçmenlerinden yetki isteyecek.

Öğümce Mahallesi’nin tanınmış esnaflarından olan Cengizhan Turaman, Beykoz ilçesinin en eski yerleşim yeri olan Öğümce Mahallesi’ne yeni bir vizyon kazandırmak için yeniden muhtar adayı oldu. Beykoz’da doğup büyüyen ve eğitim hayatını tamamladıktan sonra yine turizm sektörüne yöneldi. 30 yaşındaki Turaman, gençlik enerjisini mahalle sakinleri adına Öğümce Mahallesi’ne adamaya hazır.

“MAHALLE HALKIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLER"

Bu yola büyüklerinin ve mahallenin önde gelenlerinin görüşlerini alarak çıktığını ifade eden Turaman, “Allah hepsinden razı olsun, bana ne kadar değer verdiklerini ve güvendikleri gösterdiler. Bu yola onların hayır duası ile çıktım. 5 yılda mahallemizi en iyi şekilde yönetmeye çalıştım. İnsanlar bize bu yetkiyi verdi biz de bunu değerlendirdik, güzel bir hizmet verdik. Desteklerini her daim arkamda hissettiğim mahalle halkıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

I M G 20240304 W A0028(1)Cengizhan Turaman kimdir?

Yenimahalle'de erkek çocuğa taciz! Yenimahalle'de erkek çocuğa taciz!

1994 İstanbul’da doğdum. Ortaokul eğitimimi Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu’nda  tamamladıktan sonra lise eğitimimi Beykoz Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nde tamamlayıp akademik kariyerime Amerikan Hospitality Academy’de Gastronomi okuyarak devam ettim ve şu anda İstanbul  Üniversitesi'nde tarih bölümünde lisansımı devam etmekteyim.

Okul hayatım bittikten sonra ticaret hayatına atıldım ve girişimlerimizi hizmet sektörü üzerine gerçekleştirdim. Şu anda da mahallemizde bulunan bir karavan park işletmecisiyim. Köy ve yerel yönetimlerin nasıl hizmet yapacağı konusunda tecrübelerim ve çalışmalarım olmuştur. Bu  tecrübelerimi mahallende uygulama arzu ile geçtiğimiz dönemde muhtar adayı olup, mahalle sakinlerimizin teveccühü ve oluru ile 31 mart 2019 yerel seçimlerinde muhtar oldum.

31 Mart 2024 yılında gerçekleşecek olan mahalli idareler seçimlerinde yeniden Öğümce Köyü Muhtar Adayı oldum.

Editör: Yılmaz Gökgöz