Beykoz’da ilçe sakinlerinin buluştuğu, yerli ve yabancı ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı nostaljik köy kahvehaneleri yenileniyor, ihtiyaç olan köylere yeniler yapılıyor.

Beykoz Belediyesi tarafından “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” sloganıyla merkezi yerlere 7/24 yaşayan modern ve nezih tesisler kazandırılırken, sosyal hayatın vazgeçilmez köy kahvehaneleri de bakımlı ve güzel bir görünüme kavuşuyor.

Sosyal Tesis Standartlarında 7 Köy Kahvehanesi

İlçede sosyal yaşamı canlandıran çalışmayla; Akbaba,  Anadolufeneri, Mahmutşevket Paşa ve Zerzevatçı köylerindeki eskiyen köy kahvehaneleri yenilendi, Dereseki, Kaynarca,  İshaklı’ya ise yep yeni mekânlar yapıldı.

Böylece ilçe sakinleri ve ziyaretçilerin keyifle oturup dinlendiği, sosyal tesis standartlarında hizmet veren 7 köy kahvehanesi kazanılmış oldu.

Akbaba’nın Meşhur Kahvehanesi Yenilendi

İstanbul’un leziz kaynak suları, piknik alanları ve ceviziyle ünlü Tarihi Akbaba Mahallesi’ndeki  meşhur çınarlı köy kahvehanesi aslına uygun olarak  yenilendi.

Mahallenin son 75 yılına tanıklık eden tarihi kahvehane özellikle yaz aylarında huzurlu ve serin ortamıyla civar köylerde yaşayanların, ilçeye gelen ziyaretçilerin, köy güzergâhından geçen sporcuların ve turistlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. 

İshaklı Meydanı’na Yeni Köy Kahvehanesi  

Beykoz’un tarihi köylerinden İshaklı’da yürütülen meydan düzenleme çalışması kapsamında, köy sakinlerinin buluşup sohbet ettiği yeni bir kahvehane de yapıldı.

Moderne tasarıma sahip köy kahvesi mahalle sakinleri ve ilçeyi ziyarete gelenler tarafından çok beğenildi.

Beykoz Belediyesi köy muhtarlıklarından gelen talep üzerine Dereseki ve Kaynarca’ya yeni kahvehaneler yaptı.

Editör: Yılmaz Gökgöz