Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 23 mahallenin imar planları tamamlanmış, geri kalan mahalleler için çalışmaların devam ettiği açıklanmıştı.

Bu kapsamda, Riva Deresi Çevresi 1. Etap Riva, Alibahadır, Paşamandıra, Göllü, Öğümce ve Bozhane planlarına ilişkin itirazlar değerlendirilerek planlar yeniden askıya çıktı.

Planlar, Bakanlığın 27.12.2023 tarihli ve 8350526 sayılı oluru ve Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109. maddesi uyarınca onaylandı.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilan panosu ve web sitesinde eş zamanlı olarak askıya çıkarılan planlara ilişkin itirazlar İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne yapılabilecek.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şu ifadeleri kullandı:

Kıymetli hemşehrim, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın yetkisinde yer alan Riva Deresi Çevresi 1. Etap (Riva, Alibahadır, Paşamandıra, Göllü, Öğümce ve Bozhane) Mahallelerimizde itirazlara istinaden düzenlenen İmar Planları askıya çıkmış olup düzeltme yapılmayan kısımlarda planlarımız kesinleşmiştir. Taşınmazınızın imar planındaki durumunu aşağıdaki linke ada ve parsel bilgilerini girerek öğrenebilirsiniz.

Bu süreçteki güçlü destekleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki'ye şükranlarımı sunuyorum. Beykoz'umuza hayırlı olsun.” dedi.

İmar Durum Bilgisi Sorgulamak için tıklayın

Editör: Yılmaz Gökgöz