06 Şubat 2023 yılında gerçekleşen Hatay depremi ile birlikte Beykoz'da seferberlik ilan edilmiş ve yardım tırlarını organize eden isim olarak bildiğimiz Kadir Kürşat Aslan, İYİ Parti'den Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu. 

TIR'ları organize etmekle yetinmeyen Aslan, deprem bölgesinde yapmış olduğu çalışmalar ve yardımlar ile de Beykoz'luların gönlüne girmeyi başaran Kadir Kürşat Aslan, yardımların doğru ellere ulaşmasını da sağlamayı başarmıştı. 

Çavuşbaşı bölgesinde ikametgah eden Aslan, uzun yıllardır ticaretle uğraşıyor. Beykoz'da ve deprem bölgesinde yapmış olduğu çalışmalar ile İYİ Parti Genel Merkezi'nin ve İstanbul teşkilatının da dikkatini çeken Aslan, 14 Mayıs'ta İYİ Parti İstanbul Milletvekili Adayı olmuştu. 

Beykoz sevdasını her platformda duyuran Kürşat Aslan, bu sevdasını bir borç olarak değerlendiriyor ve bunu Beykoz Belediyesi seçimlerini kazanarak ödemek istediğini belirtiyor. 

Kadir Kürşat Aslan kimdir?

1982 yılında Beykoz'da doğan Kadir Kürşat Arslan, aslen Trabzon'lu olup Beykoz'da ikamet etmektedir.

İlk ve Orta Öğrenimini Beykoz'da tamamlayan Arslan, Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünü bitirerek liseden mezun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümünü bitiren ARSLAN, Eğitimine Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesin de devam etmektedir. Özel bir Banka da 8 yıl Teknik ve İdari Sorumlu olarak çalışan ARSLAN, 2011 yılında Hafriyat ve Nakliye sektörüne girdi.

2018 yılında otomotiv sektörüne giren ARSLAN halen bu sektörde devam etmektedir. 2008 yılında dünya evine giren ARSLAN'ın Kerim Alpay ve Kerem Musab adında iki çocuğu olup, 2016 yılında amansız hastalık sebebi ile eşini ebediyete uğurladı.

Lise yıllarında Ümraniye Ülkü Ocaklarında Okul Başkanlığı, Üniversite yıllarında Rize Ülkü ocaklarına bağlı olarak; okul ve fakülte Başkanlığı, Trabzon Ülkü ocaklarına bağlı olarak fakülteler ve öğrenci konseyi Başkanlığı yaptı. Yavuz Selim Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yönetiminde bulundu.

Çavuşbaşı Ülkü Ocaklarında ve Çavuşbaşı MHP Teşkilatında birçok başkanlık görevi yapan ARSLAN 2004 ve 2005 Yıllarında Çavuşbaşı Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. Gaye İnsan Uluslar Arası İnsani Yardım Derneğinde Başkan Yardımcılığı yapan ARSLAN, Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği yönetiminde bulundu. 2019 Yılında yapılan yerel seçimlerde İYİ PARTİ Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu.

ARSLAN; Sonrada 2023 yılında yapılacak ola 28.Dönem millet vekilliği seçimleri için İstanbul 1. Bölge Millet vekilli adayı olan Arslan  31 Mart yerel seçimleri için resmen aday adaylığını açıkladı.

Arslan 6 Şubat'taki Hatay depreminde, Beykoz halkı seferber olarak topladığı yardımları taşıyan tırları organize etti. Arslan, haftalarca deprem bölgesinde kalarak Beykozlu gençlerle birlikte Hatay'da yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı ve bu süreçte Beykoz halkının sevgisini kazandı.I M G 20240131 W A0073I M G 20240131 W A0076I M G 20240131 W A0072I M G 20240131 W A0074

Editör: Yılmaz Gökgöz