Beykoz’da 31 Mart yerel seçimlerinden ardından göreve gelen CHP’li Belediye Başkanı Alaattin Köseler, vatandaşların ücretsiz yararlandığı kursları kapattı.

Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Aydın döneminde 10 faklı noktada 86 branşta ücretsiz hizmet veren BEYSEM kursları CHP’li yeni yönetim tarafından kapatıldı.

5 yılda yaklaşık 30 bin ilçe sakinin yararlandığı BEYSEM’lerde daimi görevli 150 ve saatlik ücretle çalışan yaklaşık 80 öğretmenin işine son verildi.

CHP'li kadınların fendi, Mahir Taştan'ı yendi CHP'li kadınların fendi, Mahir Taştan'ı yendi

Beykoz Belediye Başkanı Köseler'de konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı. 

Sevgili Beykozlular,
 
Emektar Çalışanlarımız,
 
Eski Yönetim, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işleri kapsamında 1 Ocak 2024 itibariyle ve maalesef tazminat hakkı vermemek için 6 aylık taşeron işçi (hizmet alımı) ihalesine çıkmıştır.
 
Göreve geldiğimizde önümüzde bulduğumuz, 235 arkadaşımızı kapsayan bu dosya ile ilgili gerekli incelemeyi yaptık.
 
Ancak, ülkemizde ihale süreçleri 120 günü aşan bir sürede tamamlanmaktadır.
 
31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde herhangi bir ihale sürecinin başlatılmamış olması ve akabinde gerçekleşen seçimlerin ardından Belediye Meclisi, Encümen ve Yönetim Şemasının yenilenmesi, ihale sürecini etkilemiştir.
 
Geldiğimiz noktada, 30 Haziran itibariyle 235 çalışanımızın ihale kapsamındaki çalışma süresi sona ermiştir.
 
Önceki Yönetimin hazırladığı bu ihale, çalışanlarımızı ve Beykoz Belediyesi Yönetimi olarak bizi zor bir durumda bırakmıştır.
 
Eğitim, kültür, sanat faaliyetleri, kültürel etkinlikler, kütüphane faaliyetlerinde, muhtelif baskı ve duyuru hizmetlerinde aksama yaşanmaması için, söz konusu ihtiyaçlara yönelik olarak Temmuz ayında yeni bir ihaleye çıkmak için hazırlıklarımızı hızla sürdürüyoruz.
 
Yeni ihalede işine sahip çıkan liyakatli eski çalışanlarımıza öncelik tanıyacağımızı özellikle belirterek,
saygıyla kamuoyunu bilgilendiririz.

Editör: Haber Merkezi