Murat Aydın zehir zemberek ifadeler kullandığı açıklamasında şu cümlelere yer verdi.

240 saati geçti hala bir belge sunamadınız. 

Mevcut Beykoz Belediyesi yönetimine sesleniyorum: 15 Haziran’da belediyeye bir afiş astınız. Belediyenin sözde 3,5 milyar borcu olduğunu iddia ettiniz. Sizi sözde bu borcun belgelerini 24 saat içinde yayınlamaya davet ettim. 240 saati geçti ve halen hiçbir belge sunmadınız. Üstelik bu yalanınızı Beykoz’un her yerini bu iftira afişleriyle doldurarak devam ettirdiniz. Yalancı ve müfteri olduğunuzu kabul ettiniz. Biz zaten biliyorduk ancak vatandaşlarımız da kirli ve iftiracı zihniyetinizi ispatlı şekilde görmüş oldu.Hemşerilerimden özür diliyorum

Hemşerilerimden özür dileyerek, bu iddialara cevap vermek adına bu paylaşımı yapmak durumunda kaldım.

Siz belge sunamadınız ama ben belgeleriyle şunu soruyorum:

Başkan Köseler Çiğdem Sakinlerini Dinledi Başkan Köseler Çiğdem Sakinlerini Dinledi

1- Fotoğrafını eklediğim, mevcut belediye başkanının imzasıyla meclise sunulan ve mecliste CHP’li meclis üyeleri tarafından da kabul edilen kesin hesap cetvelini neden internet sitesine yüklemediniz? İçinde tüm gelir ve giderlerin şeffaf şekilde yer aldığı bu belgeyi siz yüklemeyecekseniz, biz sosyal medya üzerinden paylaşabiliriz.

Pankartta hayali borçlar yazılmıştır

2- Birer sayfasını örnek olarak eklediğim Gelir ve Gider sayfalarında her bir kalemin bir kodu bulunmaktadır. Astığınız afişte yer alan “Belediye Aleyhine Açılan Davalardan Doğan Borçlar” ve “Gecikme Faizi” başlıklarıyla yazdığınız hayali borçların neden diğer kalemler gibi kodu bulunmamaktadır? Bu borç kalemleri kesin hesap cetvelinde olmadığı için mi? Peki meclis üyelerinizin de onayladığı kesin hesap cetvelinde yer almayan hayali bir şeyi neden borç gibi yazdınız? Yalan söylerken utanmadınız mı?

Beytaş’ın borcu iki kere hesaplandı

3- Beytaş’ın belediyeye olan borcunu neden hem Beytaş’ın, hem belediyenin ayrı ayrı borcu varmış gibi iki kez hesapladınız?

4- Fazladan 2 milyar TL’yi aşkın bir borç uydururken hadi bize iftira etmeye utanmadınız, milletin size verdiği bu onurlu görevi yerine getirmek yerine bu kirli oyunlarla vakit geçirirken milletten de, kendinizden de utanmadınız…

Allah’tan da mı korkmadınız, utanmadınız?

İftiralarınızı belgeleyemediğiniz için müfteri ve yalancı olduğunuzu ispatladınız. Şimdi bu ispatı hukuk nezdinde de yapacağız. Atılan iftira için suç duyurusunda bulunuyoruz ve 3 kuruşluk tazminat davası açıyoruz. 31 Mart itibariyle Beykoz Belediyesi’nin borçlarını hukuken tescil ederek, vicdanlarda müfteri ve yalancı olan bu zihniyetin, hukuken de yalancı ve müfteri olarak ilan edilmesi için mücadelemize başlıyoruz.

Editör: Haber Merkezi