Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Beykoz’da Kastamonulularla bir araya gelerek Murat Aydın ve Murat Kurum’a destek istedi.Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığınca Kavacık Yaşam Merkezinde düzenlenen Kastamonu Buluşmasına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde 22 yıldır, bu ülke ve çocuklar için gece gündüz çalışan bir ekip olduklarını, İstanbul’da nüfus olarak Kastamonulular ikinci sırada bulunduğunu söyledi.Vatandaşların 14-28 Mayıs’ta verdiği oyların ‘güven ve icraat’ anlamı taşıdığına işaret eden Bakan Yumaklı, “Cumhurbaşkanımız da sizlerin arasından birisi. Beni yol arkadaşlarından birisi olarak seçti. Bu gerçekten benim için inanılmaz gurur verici ve kelimelerle anlatılabilir bir onur değil. Ancak ben biliyorum ki her biriniz de benim bu hissiyatımı içinizde taşıyorsunuz. Türkiye Yüzyıl’ını inşa etmekle alakalı mücadelemiz başladı. Yalnız 31 Mart seçimleri Türkiye Yüzyıl’ının inşası için önemli olan ikinci merhaledir. Bizler yaşadığımız ilçelerde, şehirde güçlü olursak, Türkiye Yüzyıl’ının inşasını, şehirlerin, ilçelerin gelişmesini hep beraber sağlamış olacağız.”İstanbul’da 5 yıldır “fetret devri” yaşandığını, kentte hiçbir uluslararası toplantı yapılmadığını ve şehrin sessizliğe gömüldüğü düşüncesini paylaşarak, İBB adayı Kurum’un kimin, neye ihtiyacı varsa orada yer aldığını ve gerekeni yaptığını vurguladı.Yumaklı, şunları kaydetti:

“Kent uzlaşısı diye bir şey çıkardılar. PKK terör örgütünün yargılanmaması, daha doğrusu uluslararası arenada da zor durumda kalmaması için ona başka isimler takmışlardı. Hatırlarsınız işte YPG falan demişlerdi. Sonra da ‘Onun PKK’yla hiçbir alakası yok.’ demişlerdi. Şimdi kent uzlaşısı dediler adına ve gerçekten hepinizin de bildiği ve benim insanımın, Kastamonuluların asla kabul etmeyeceği terörle uzantısı olanlarla demlenmeye başladılar. Her şey Beykoz için olsun. Her şey İstanbul için olsun. Her şey Türkiye’miz için olsun.”Programda konuşan Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Tarım ve Orman Bakanlığının Beykoz’a her zaman destek verdiğini, alım garantili tarım uygulamalarının ilçede artarak devam edeceğini kaydederek, davetlerini kırmadığı için Bakan İbrahim Yumaklı’ya teşekkür etti.

Aydın kendisi için ikinci kez, İstanbul’da AK Parti belediyeciliği için yeniden ‘vize’ istedi.

Editör: Yılmaz Gökgöz