“45 mahalleyi, 45 defa gezeceğim!”

Özçakmak, bir yıla yakındır mahalle mahalle, sokak sokak geziyor ve kullandığı sloganlar hafızalarda kalıyor. Beykoz’da bir çok siyasetçinin bile yapamadığı işi kısa zamanda gerçekleştiren Özçakmak ve ekibi 45 mahalleyi, 45 defa gezeceklerini her gittiği yerde söylüyor. Vatandaşlar, Özçakmak’ın bu söylemlerini duyduğunda şu tepkileri vermişti. “Beykoz’da siyaset yapanlar bile 45 mahalleyi, 45 kez gezmemiştir, o nasıl gezecek” diyerek söylemlerini ciddiye almadılar. Fakat Özçakmak yapmış olduğu çalışmalar ve 45 mahalleyi sokak sokak gezerek sözünü tuttu.

“Beykoz’a genç başkan gerek”

Tuncay Tolga Özçakmak’ın diğer söylemlerinden birisi de “Beykoz’a genç başkan gerek” Özçakmak’ın bu söylemindeki sebenin ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart 2019’da kazandığı seçimlerin iptal edilmesi ve tekrarlanması kararının çıkması sonucu Beylikdüzü’nde yaptığı konuşmadan dolayı olduğu ortaya çıktığı biliniyor.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun da genç bir başkan olması ve güler yüzlüğü kimliğini örnek alan Özçakmak, İmamoğlu’nun “gençliğimiz var, enerjimiz yüksek, yolumuz uzun” cümlelerinin de aday adayı olmasındaki en büyük etken olduğu biliniyor. Ekrem İmamoğlu’ndan ilham alan Özçakmak, üzerine vazife edinmiş ve Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı olduğu görülüyor. Yapmış olduğu çalışmalar ile de Ekrem İmamoğlu’nun başarıya ulaştıran kampanya süreci ile aynısı gibi duruyor olması da Beykoz’luların dikkatinden kaçmıyor.

“Bizim uşak, birlikte horon tepeceğiz”

Beykoz, demografik yapı olarak Doğu Karadeniz’li insanların yoğun olduğu bir bölge. Cumhuriyet Halk Partisi 2014-2019 her ne kadar Rize’li aday çıkartmış ve fark yemiş olsa da Özçakmak farklı bir tarz geliştirdi.

İmamoğlu’nun da 31 Mart seçimleri öncesi Karadenizli hemşehrileri ile karşılaştığında ve şu tepkiyi aldığında “sana oy vermem” İmamoğlu ise karşılık olarak, “oy verme tamam ama dua da mı etmezsin” söylemleri hemşehrileri tarafından İmamoğlu’na ilgiyle ve sempatiyle bakmasına sebep olmuştu. Özçakmak’ın videolarını izleyince bazı hemşehrileri tepki koyduğunda bırakıp gitmesine izin vermiyor, adeta yakasına yapışıyor ve kucaklaşarak ayrılıyor. “Yine gel, her zaman gel” diyerek uğurluyorlar.

Doğu Karadenizli isimlerin sempatik hale gelmesi ve hemşehrisine sahip çıkması noktasında vurgu yapan Özçakmak’ın en çok vurgu yaptığı ve akılda kalan sloganı ise; “geldi sizin uşak, hep birlikte horon tepeceğiz” Hemşehrilerinin olduğu yere gittiği zaman da kullandığı slogan ile karşılaşması da ne kadar doğru bir iş çıkardığını gösteriyor.

13 aday adayından tek çalışma ofisi olan kişi!

Kavacık’ta çalışma ofisi kuran Tuncay Tolga Özçakmak, ekibi ile her gün düzenli toplantılar yapıyor ve işlerini nasıl geliştireceklerini çalışıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi’nde 13 isim Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu ve şuana kadar sadece bir isim çalışma ofisi kurdu. Ofisinde yapmış olduğu çalışmaları üyelere ve vatandaşlara izleten Özçakmak, projelerinin bir kaçını da vatandaşlarla paylaşmaktan çekinmiyor.

I M G 20231216 014615

Editör: Yılmaz GÖKGÖZ