Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı olan Tuncay Tolga Özçakmak, CHP Beykoz'daki adayları hedef almaya başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı olan Tuncay Tolga Özçakmak, Beykoz'da aday adayı olan rakiplerini tek tek hedef aldı. İsim vermeden eleştirdiği diğer adaylara iğneliyici laflar söyleyen Özçakmak'ın ifadeleri şu şekilde oldu:

"Bir o partiden aday oluyorlar, bir bu partiden aday oluyorlar. Türk milleti zekidir. Bir oraya yalpa yapan, bir buraya yalpa yapana millet cezasını veriyor" kullandığı bu ifadeler ile Alattin Köseler'i hedef aldığı tahmin ediliyor. Köseler, 2014 yılında MHP'den Beykoz Belediyesi Başkan Adayı olmuş, 2024 yerel seçimleri öncesi CHP Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu.

"Çalışmalarımızı harfi harfine taklit ediliyor farkındayız. Taklitlerimizden sakının" ifadelerini ise Aydın Düzgün için kullandığı tahmin ediliyor. Düzgün'ün ekibi, Tolga Özçakmak'ın stiker ve duvar boyası kullandığı her yere "stiker ve duvar boyaması gerçekleştirmesinden dolayı böyle bir cümle kullandığı tahmin ediliyor.

"Büyükler bizim baş tacımız. Onların aklı, nefesi her zaman önümüzü ilikleriz ama artık yeter. Gelin kenara size danışacağız ama gençler yönetecek. Gençler çalışacak. Alıyor musun sen buraya 70 yaşında bir işçi? Almıyorsun değil mi? Ee niye oy verirken 70 yaşındakine veriyorsun? Yani kendi dükkanına almıyorsun 70 yaşındaki adamı ama bu şehri yönetmeye 70 yaşındaki insan. Olmaz böyle bir hikaye... Gençler yönetecek. Dediğim gibi saygısızlık etmeyeceğim. Onlar bizim büyüğümüz ama yeter da yeter da yani. Aynı yüzler, aynı simalar." ifadelerini kullanarak Mehmet Akif Hamzaçebi'yi kastettiği düşünülüyor.

Tuncay Tolga Özçakmak, aday adaylarının sahaya inmesiyle gençliğinin verdiği hırsını kontrol edemez oldu ve şimdiden adayları eleştirmesi parti içerisinde tepkilere neden oldu. CHP'li üyeler; "Tolga Özçakmak aday gösterilmediği takdirde demek bizim adaylar için bırak çalışmayı yerden yere vuracak. Bu ifadeleri kendisine yakıştıramadık. İnşallah bizim aday adaylarımızı kast etmiyordur" şeklinde konuştular.

Editör: Yılmaz GÖKGÖZ