DEVA Partisi'nden Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı olarak çıkan ilk isim Şenol Korkmaz oldu.

Deva Partisi Beykoz İlçe Kurucusu olan Şenol Korkmaz 31 Mart 2024'de yapılacak olan yerel seçimlerde Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı olduğunu sosyal medya aracılığı ile açıkladı.

Şenol Korkmaz 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olmuş, fakat CHP ile ittifafak sonrası sıralamaya girememişti.

Korkmaz, 31 Mart 2024'de yapılması planlanan yerel seçimlerde Beykoz Belediyesi'ni yönetmeye talip oldu. 

Şenol Korkmaz kimdir?

1977 Yılında Beykoz’da doğdu. Aslen Ardahanlı olan Korkmaz, ilkokulu Almanya’nın Bielefeld şehrinde, Orta ve lise eğitimini Beykoz’da tamamladı.

Lisans öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme Fakültesinde gören Şenol Korkmaz, üniversite öğrenimimden sonra iş hayatına atıldı. 18 Yıl özel bir denetim şirketinde vergi denetçisi ve çeşitli firmalarda muhasebe müdürü olarak çalıştıktan sonra halihazırda mali müşavirlik hizmetini serbest olarak sürdürmekle birlikte, uluslararası ve yerli şirketlerde muhasebe müdürlüğü, finans koordinatörlüğü ve finansal konularda danışmanlık hizmetleri vermektedir.

İş hayatı dışında çeşitli STK ve derneklerde yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeliklerinde bulunan Şenol Korkmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Siyasi hayatına DEVA Partisi Beykoz İlçe Teşkilatında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başlayan Korkmaz, Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı görevini yürüttü.

Editör: Yılmaz GÖKGÖZ