Sağlıkta beklentiler...

Dünyada yaşanan koronavirüs nedeniyle ülkelerin sağlık hizmetleri ve hizmet binalarının yeterliliği oldukça önem kazanmıştır. Bu doğrultuda ilçemizde sağlık tesisi ihtiyacı ve sağlık hizmetlerinin yeterliliği konuşulur oldu. İlçemizde Paşabahçe devlet hastanesi 21.000m2 arsa üzerinde bulunan binaları ile uzun yıllardır hizmet etmektedir. Tepeüstü hizmet binası 7.000m2 olup, parsel büyüklüğü 33.000m2 dir. Bu hastane yapıları Boğaziçi öngörünüm bölgesinde olup, genişleme ve büyüme imkanı bulunmamaktadır. Bu nedenle ilçemizin sağlık hizmetleri başka bir alanda yeni binalarda yapılmalıdır.  Günümüz teknolojisi ile donatılmış Beykoz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yapılması ilçemiz halkı için ve İstanbul için gerekli bir hizmettir. Böylece daha nitelikli, akademik ünvanlı doktorlar görev yapacaktır. Kanser tedavileri …. gibi şu an verilemeyen sağlık hizmetleri de halkımıza sunulmuş olacaktır. Böylece birçok kişinin hayatı kurtulmuş olacaktır. 

 Bu konuda, üyesi bulunduğum Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Temmuz ayında basın bildirisi yayınlamıştı. Bu bildiri de Hazine mülkiyetinde olan birbirine bitişik 75.000m2 büyüklüğünde 3 adet parselin uygun olacağı ifade edilmişti. Ayrıca göreve yeni başlayan Beykoz Kaymakamı Sayın Esengül Korkmaz Çiçekli ile yapılan görüşmede Dernekler birliği olarak bu talebimizi ilettik. Beykoz ilçe mülki amirleri ve siyasetçileri bu konuda gerekli girişimlerde bulunmalıdır. 

Uzun yıllar fabrikaların çalıştığı ve işçilerle ayakta kalan Beykoz’da 1990- 2000’li yıllardan itibaren fabrikaların kapanması ile ticaret zayıflamıştır. Artık ilçenin turizm, eğitim, sağlık alanlarında gelişmesi gerektiğini her seçim döneminde siyasetçilerden duymaktayız. Eğitim alanında; son 10 yılda ilçemizde 3 adet üniversite açılmıştır. Sağlık alanında yapılacak böyle bir tesis, ilçemize yeni istihdam ve beraberinde ticari alanda gelişime sebep olacaktır. 

Son günlerde ilçemizde de koronavirüs vaka sayısında artış hızı yükselme göstermektedir. Halkımız daha bilinçli ve dikkatli olmalıdır. 

Kalın sağlıcakla

       

film izle - film izle

YORUM EKLE