Beykoz Çayır Festivali'nde Ardahan Rüzgarı!

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği Tarihi Beykoz Çayır Festivali kapsamında Esengül Yılmaz’ı Başkanlığını yaptığı Kars-Ardahan-Iğdır İlleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile İnan Aktürk’ün Başkanlığını yaptığı Ardahan Dayanışma ve Kültür Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri gecede Beykoz Çayırı doldu, taştı.

Beykoz Çayır Festivali'nde Ardahan Rüzgarı!

Beykoz'da geleneksel hale gelen, çeşitli yörelerin renkli kültür ve geleneklerinin yaşatıldığı Beykoz Çayır Festivali'nin son günü olan Kars-Ardahan günü coşkuyla kutlandı. Serebral Palsi hastalığına dikkat çekilen bu festivale Başkan Murat Aydın da katılırken, ünlü sanatçı Yusuf Güney hareketli şarkılarıyla sevenlerine coşku dolu anlar yaşattı.

KAİ ve Ardahanlıların düzenlemiş olduğu festivale, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Beykoz Ardahanlılar Derneği Başkanı İnan Aktürk ve Beykoz Kars-Ardahan-Iğdır Derneği Başkanı Esengül Yılmaz,  Beykoz Belediye Meclis Üyeleri, Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, Yıldız Medya Grubu Sahibi Ali Rıza Yıldız, Ardahanlılar Derneği Onursal Başkanı Vural Demir, muhtarlar, spor kulübü temsilcileri ve 3 bine yakın vatandaş katıldı.

KAİ Dernek Başkanı Esengül Yılmaz ve Ardahanlılar Derneği Başkanı İnan Aktürk’ün organizesinde gerçekleşen gecede her iki dernekte misafirlerine mantı ve kete ikramında bulundu. İkramların ardından gece halk oyunları gösterisi ile başladı. Gece, Kars'tan gelen aşıkların atışması ile devam etti. 

Geceye Hozan Ömer, Uğur Karataş ve Beykoz’un Sanatçısı Burhan Yıldırım ve Yusuf Güney birbirinden güzel eserlerini seslendirerek geceye damgalarını vurdu.

KAİ Dernek Başkanı Esengül Yılmaz ve Ardahanlılar Dernek Başkanı İnan Aktürk'ün yaptığı selamlama konuşmasının ardından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın konuşma yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın sahnede yaptığı konuşmada Serebral Palsi hastalığına dikkat çekerek farkındalık oluşturmanın önemini vurguladı. Aydın, "Cennetlik anneleri, cennetlik babaları görmek isteyenler buraya baksın. İyi ki varsınız. Rabbim size kolaylıklar versin. Böylesine evlatlara sahip çıkabilmek, bir gün değil, iki gün değil, ömür boyu onlarla birlikte yaşamak ve onlarla dertlenmek, onlar gibi olmak gerçekten çok ama çok büyük anlamlı bir fedakarlıktır" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İnan Aktürk, "Ardahanlılar Derneği'nin her sene 10 kız öğrencinin burs ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan iş insanlarına "Onursal başkan" ünvanını verdiklerini ve bu sene de Boğazın Yargıçlarının kurucu Başkanı Vural Demir'in, gelecek yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızın burs ihtiyacını karşılayacağını duyurmak istedim. Kendisine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim" dedi.

Aktürk, Vural Demir'e verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

11 gün süren Beykoz Çayır Festivali sonunda Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 19 yöre dernek başkanına plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 01:19

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER