Beykoz’da 7’den 70’e tüm ilçe sakinleri için tiyatro oyunlarından konserlere, söyleşilerden, anma programları ve edebiyat atölyelerine birbirinden renkli ve nitelikli etkinliklerle hazırlanan “2024 Kültür-Sanat Şubat Ayı Ajandası” yayınlandı. Beykoz Belediyesi’nin ilçenin kültür-sanat ve sosyal hayatına eğlence ve bilgi dolu etkinliklerle zenginlik katmak üzere hazırladığı “2024 Kültür-Sanat Ocak Ayı Ajandası” 5 farklı kültür merkezinde ilçe sakinlerini bekliyor.

Kültür-sanat dostları, farklı sanat zevklerine hitap eden bir birinden keyifli programlar arasındaailecek, arkadaşlarıyla ya da bireysel izleyebilecekleri birçok etkinlik buluyor. Hayatın Vazgeçilmezi Tiyatrolar  

Beykoz’da kültür-sanat hayatının vazgeçilmezi yetişkin ve çocuk tiyatroları “Şubat Ayı Ajandası”nda da eğlenceli ve ilginç konularla insana ayna tutacak.

Ailecek keyifle vakit geçirmek isteyen sanatseverlerin ilk tercihi olan tiyatro oyunları dramdan  komediye yaşama perde aralayacak.

Çocuk Tiyatroları’nı izleyen minik sanat dostları ise hem eğlenecek hem de toplumsal ve kültürel değerleri öğrenecek.Genç Müzisyenler Sahnede  

İlçedeki gençlere 7/24 yaşayan mekânlar kazandıran Beykoz Belediyesi, yetenekli gençleri kültür-sanat ajandasında yer verdiği konser imkânlarıyla destekliyor.

“Sahne Gençlerin” Programı’yla müzik dünyasına adım atan gençler, konserlerinde müzik ziyafeti sunarken geniş kitlelere ulaşma fırsatı buluyor.

Konserler, oyun yazılımı eğitimleri, dijital medya ve ücretsiz ofisleriyle gençlere hizmet veren  “Beykoz 360 Viyzon Gelişim Merkezi”nin dinamik ortamında müzikseverleri bekliyor. Tasavvuf Musikisi Konserleri

Beykoz Belediyesi tarafından aslına uygun restore edilen Hafız Mehmet Efendi Kültür Evi’nin manevi atmosferinde her hafta şehrin merkezi camilerinde görevli hafızlar tarafından Kur’an-ı Kerim okunacak ve ilahiler seslendirilecek.

Saz-ı Dil Musiki Topluluğu “Bir Sultandır Ramazan” konseriyle en güzel ayı meşk ve ilahilerle karşılayacak.Düşünce Ufkunu Açan Söyleşiler   

Beykozluların düşünce ufkunu açan söyleşi programları ise alanında uzman isimleri;  tarihten psikolojiye, edebiyattan sanata ve dünya gündemine dair geniş bir yelpazede ilçe sakinleriyle buluşturuyor.

Yazar ve Siyasetçi Erol Erdoğan,  “Edebiyat Ve Fikir Dünyamızın Ağabeyleri” söyleşi programında Beykozlu muallim, mütefekkir, şair ve yazar Abdullah Mahir İz’in hayatı ve öğretmenlik sevdasını anlatacak.

İskender Pala “Kanuni ve Şiir” başlıklı söyleşide, Osmanlı İmparatorluğu ve dünya tarihinde iz bırakan aynı zamanda 3 bin şiir kaleme alan usta bir şair olan Kanuni Sultan Süleyman’ın şiirlerini ve üslubunu ele alacak.

Tarih Araştırmacısı Mehmet Dilbaz, “Beykoz’un Tarihi ve Kültürel Varlıkları” konulu söyleşisinde  “Anadolukavağı Yerleşimi” ekseninde, yüzlerce yıllık sırlarıyla Boğaz’ın Karadeniz’e açılan kapısı “Yoros Kalesi” hakkında bilgiler verecek.  Edebiyat Okumaları ve Atölyeler

Bir birinden değerli yazar ve akademisyenlerin ağırlanacağı “Edebiyat Okumaları”nda,  Türk Edebiyatı’nda iz bırakan kitaplar, yazar ve şairler ustalarla masaya yatırılacak.  Doğu klasiklerinin inceleneceği buluşmalarda modern şairler de tanıtılacak.

Biletler Online-Satışta

İlçe sakinleri tüm etkinlik biletlerini kultursanat.beykoz.bel.tr adresi üzerinden veya etkinlik günü salonlara kurulan gişelerden temin edebilecek.

Bilet fiyatları, yetişkinler için 80 TL, çocuklar için 40 TL olarak belirlendi.

Beykoz Kart sahipleri tüm oyun ve etkinlikleri 50 indirim avantajıyla izleyecek.

Editör: Yılmaz Gökgöz