Rüzgarlıbahçe Bosphoros Cafe Restoran’da, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki ve İlçe Yönetimi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen tanıtım toplantısına, Deva Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Şenol Korkmaz ve Eşi Sergül Korkmaz, Deva Partisi Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Adayları ve partililer katıldı.

Kahvaltının ardından toplantının açılışını Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki yaptı. Baki tüm katılımcıları ve Beykoz yerel basınını selamlayarak başladığı konuşmasında “Beykoz yerel basınının kıymetli temsilcileri, kalem emekçileri davetimize icabetinizle bizleri şereflendirdiniz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Mart 2021'den bu yana sahada, sokakta ve birçok etkinlikte bizi yalnız bırakmadınız, takip ettiniz ve haberleştirdiniz. Karşılıklı saygı, sevgi ve anlayış içinde medeni bir ilişki yürütmeyi başardık.
Bizim Deva Partisi olarak temel amacımız; demokratik, laik, özgürlükçü ve insan haklarına dayanan bir Türkiye'yi yeniden inşa etmektir ve bu mücadele sürgit devam eden bir süreçtir. Bu nedenle yollarımız bir yerlerde hep kesişecektir.
Bugün burada Belediye Başkan Adayımız Sayın Şenol Korkmaz'ın basın açıklaması programında da, bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyor ve huzurunuzda Kıymetli yol arkadaşım Şenol Korkmaz'a Belediye Başkan adayımız olduğu ve partimizi temsil etme yürekliliğini gösterdiği için çok teşekkür ediyor ve kendisine başarılar diliyorum. Her daim yanında olacağımıza dair söz veriyorum.” şeklinde konuştu.
Bu ilkeler doğrultusunda bir yönetim anlayışı ile Beykoz’da ortak akıl ve istişare mekanizmalarının sorunsuz çalıştırıldığı, ehliyet ve liyakatin önemsendiği, hamaset ve popülizm yerine bilim ve aklın öne çıkarıldığı, tek bir kişinin ‘’ben yaparım’’ düşüncesinin asla kabul görmediği bir anlayışla Beykoz’u yöneteceğim.
Bu anlayışla, Beykoz'un her mahallesini kapsayacak şekilde sürdürülebilir kalkınma, eğitim, sağlık, ulaşım ve sosyal hizmetler alanlarında, somut projelerimizi hayata geçirmeye hazırım. İlçemizin doğal ve tarihi dokusunu korurken, modern şehircilik anlayışıyla kentsel dönüşüm projelerini önceliklendireceğim.
Beykoz'un yeşil alanlarını koruyarak, halkımızın sağlıklı ve huzurlu bir çevrede yaşamasını sağlamak temel hedeflerim arasında yer alacaktır. İlçemizin her bir mahallesinde çevre bilincini artıracak, eğitim programları ve etkinlikler düzenleyeceğim. Kültürel ve sanatsal faaliyetleri destekleyerek Beykoz'un kültürel mirasını yaşatmayı ve gençlerimizin bu mirasa sahip çıkmasını sağlayacak projeler geliştireceğim.
Spor ve gençlik merkezlerini destekleyerek, gençlerimizi spora ve sanata teşvik etmek, onlara modern ve sağlıklı yaşam alanları sunmak istiyorum.
Değerli Beykoz halkı çıkmış olduğum bu yolda, Beykoz’da doğmuş büyümüş, bu ilçenin havasını solumuş, derdiyle dertlenmiş, mutluluğuyla mutlu olmuş bir kardeşiniz olarak her bir Beykozlu hemşehrimin gönüllerine girmeye ve oylarına talibim. Hep birlikte başaracağız, çünkü içimizdeki ışık etrafımızdaki karanlıktan daha güçlü. Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.”
Kaynak: Doğuş Haber
00033609 O00033608 O
Editör: Yılmaz Gökgöz