Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği görev ile İlçe Başkanı seçilen Muhammed Hanefi Dilmaç, çalışmalarını kusursuz olarak görevini tamamladı. Beykoz AK Parti’de siyasi tecrübesi ile AK Parti teşkilatının yüz akı olmayı olmayı başaran Dilmaç, her seçim öncesi verdiği rakamları ve hedeflere de erişmesiyle biliniyor.

Dilmaç’ın ilçe başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın başlatmış olduğu “üye seferberliği” çalışmasında Türkiye birincisi olmaya hak kazanan Dilmaç’a ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Erdoğan, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Hanefi Dilmaç ve AK Parti Beykoz Teşkilatı’na teşekkür etti. Kısa zamanda yapmış olduğu çalışmayla hem Erdoğan’ın hem de Türkiye’nin en başarılı ilçe başkanı olmasını başaran Dilmaç, bu ödülü iki kez daha kazanarak teşkilatçı kimliğini ön plana çıkardı.

Dilmaç aynı zaman da iyi bir seçim kampanya süreci yürütmesiyle de biliniyor. Kurduğu ekip ile Beykoz’da seçim çalışmalarında başarılar elde etmeyi de başardı.

Dilmaç’ın Beykoz’da seçimde aldığı sonuçlar şu şekilde; Dilmaç ve yönetimi, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nde Recep Tayyip Erdoğan %55,9, AK Parti ise % 48 oy oranıyla Beykoz’da seçimlerden galip çıktı.

2019 Yerel Seçimleri’nde ise, Murat Aydın % 49,16 oy oranı ile seçimleri kazanmasını sağladı.

2023 Milletvekilliği seçimlerinde % 40,37 oy, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda ise %48,02 oy alarak başarıyla süreci tamamladı.

Muhammed Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı görevinden Beykoz Belediyesi Başkan Adayı olabilmek için istifa etti. Dilmaç'ın AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada elde ettiği başarıyı, Beykoz Belediyesi Başkanı olduğu takdirde de yürüteceği tüm AK Parti teşkilatları tarafından konuşuluyor.

Hanefi Dilmaç

Editör: Yılmaz GÖKGÖZ