Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı Füsun Sökmez, Beykoz yerel basını ile Kavacık'ta bulunan Ender Usta Restoranı'nda bir araya geldi.

Yerel basın ile bir araya gelen Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı Füsun Sökmez, rezerv alanına değinerek konuşmasına başladı. Sökmez: "Şimdi önümüze bir yasa geldi. Her yeri teknik kapsamlı.. 40 yıllık atamızdan kalan yerlerin bile risk taşıdığı bir yasa bu rezerv yasası. Dolayısıyla şimdi hepimiz birbirimize daha çok dayanacağımız bir sistem lazım, bizim önümüze gelmesi gereken güvene inanca dayanan bir sistem gerek" dedi.

I M G 20231212 W A0002

"Beykoz kendi çocuğunu bir yere taşımalı"

İstanbul’da Beykoz’un bir vekili yok. Sinop 214.000 nüfusa sahip, Beykoz'da 248.000 nüfusluyuz ve bizim bir milletimiz yok. Baktığımız zaman biz yöresel, yapısal kültürel ve sıkıştırılmış bir ilçeyiz. Yüzölçümü olarak İstanbul'un 4'üncü ilçesiyiz ama her alanda hizmet anlamında sıkışmış, imara takılmışız. İmardan, alt yapıdan Beykoz’da maalesef sanat konuşamıyoruz.

Bütün herkesi kapsayan bir soluk bir anlayışı da bizim getirmemiz lazım siyasi görüşü bölgesel farklılıkları, eğitim farklılıkları bunları bir tarafa koyarak, kapsayıcı bir anlayış geliştirmemiz lazım. Bunu yapabilirsek başarıya gideri belki Beykoz Cumhuriyet Halk Partisi'nden bir vekil çıkarabilir. Belki başka bir partiden de çıkartabilir ama artık Beykoz, kendi çocuğunu bir yere taşıması gerektiğini düşünüyorum.

"Küçük esnafa dokunmak istiyorum"

Genel Sekrterimiz Selin Sayek Böke ile Milletvekili adaylığı sürecinde görüşmüştüm. Belediye başkan adaylığı da Ile görüştük. O zaman da genel sekreterinimizdi ve ben yapabileceklerimden bahsettim. Görüşmemizde; "başkanım ben ekonomistim, siz iktisatla uğraşıyorsunuz. Ben mikro iktisatla uğraşmak istiyorum, ben esnafa dokunmak, küçük orta işletmeye dokunmak istiyorum. Benim için küçük esnaf girişimci çok önemli" dedim.

Ben, Beykoz kadınını mutlaka geliştireceğim. Eğitim anlayışına mutlaka dokunacağım. Beykoz‘da bizim Beykozların yapacağı toplayacağı işlerimiz var.

"Beykoz'un kadınları için yapmam gerekenler var"

Biriktirdiğim donanım var bunları buraya aktarmamız lazım. Birlikte olmayı başaracağız. Kapsayıcılık dediğim herkesin içine dahil olduğu bir yapıyı somutlaştırılmış fikriin düşüncesini ve söylemin eyleme taşınmasını gerçekleştirebilirim. Bunu ben yapabilirim. Beykoz'da iyi gün, kötü gün ve siyasi parti gözetir bir arada bulunur. Beykoz’un bu değerli anlayışını hayata geçirmek gerekiyor. En önemli ülkesel duruşumuz bu olmalı diye düşünüyorum.

Yapmam gerekenler mutlaka var, ben bunları üstüme alınarak konuşuyorum. Madem genel merkezdeyim orda da kadın kolları ile ilgili bir çalışma yürütüyoruz. Kadına şiddetten tutun, kadının istihdamdaki yer almasına genel merkezde dokunarak çözüm üretmeye çalışıyoruz.

Yurtlardaki eksikliklerin giderilmesi bununla ilgili genel merkezde bir komisyon kuruldu. Bu Salı günü CHP grubundaydım. Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel'de bunu benzer bir konuşma dile getirdi.

Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi çalışıyor. Ancak vatandaşın görüşünü değiştirmekte oylarını bize doğru girmekte, başarımız belli bir sınırda mı kalıyor; "evet" ama bunu aşmamız gerekiyor.

Şu anda saha ekibi gibi çalışıyor. Kadınlarımızın kapı çalma noktasında önde olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi? Erkekler kahveye giriyor, esnafa gidiyor artık kadınlar olarak bizler de kahvehaneye, sanayiye de gidiyoruz. Burada "biz" olarak ne yapabiliriz ortaya koymaya çalışıyorum."  ifadelerini kullandı.

Editör: Yılmaz GÖKGÖZ