Beykoz Belediyesi tarafından Beykoz merkez sahilinde, ilçenin güzelliğini ve kültür zenginliğini vurgulayan denize sıfır bir konumda kurulan “Yalı Kütüphanesi”, günün her anı cazip Boğaz manzarası ve zengin kütüphanesiyle 7/24 hizmet verecek.

Beykozlu gençlere ve ilçeye sosyal ve kültürel canlılık katacak kütüphane, mekâna gelen ziyaretçilere kesintisiz bir manzara ve eşsiz bir çalışma keyfi sunmak üzere komple cam olarak tasarlandı.

Aynı Anda 120 Kişi Yararlanacak  

Modern çalışma alanlarına sahip kütüphanede aynı anda 120 kişi ders çalışabilecek.

“Yalı Kütüphanesi”nde ders çalışmak ve kitap okumak isteyen gençler, öğrenciler, araştırmacılar ve her yaştan kitapsever mekândan randevu alarak günün her saati yararlanacak.

Mekâna gelen ziyaretçilere çay ve çorba ikramı yapılacak.

Başkan Murat Aydın: “Beykoz Nadide Bir Mekân Kazandı”

“Yalı Kütüphanesi”nin açılışını ilçedeki öğrencilerle birlikte yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” hedefiyle gençlere 7/24 yaşayan sosyal ve kültürel mekânlar kazandırdıklarını, yeni kütüphanenin özel konumu ve konseptiyle yalnızca ilçeye değil tüm şehre hizmet veren nadide bir mekân olacağını söyledi. Beykoz Galeri1202 (2)Beykoz Galeri1202 (8)Beykoz Galeri1202 (3)

Editör: Yılmaz Gökgöz