NEF İnşaat, Beykoz için Tuzlaspor'u satın mı alacak? NEF İnşaat, Beykoz için Tuzlaspor'u satın mı alacak?

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Beykoz Gündem Gazetesi'nin yapmış olduğu "NEF İnşaat, Beykoz için Tuzlaspor'u mu satın alacak?" haberine karşılık açıklama yaptı. 

Beykoz Kamuoyu açıklamayıNEF İnşaat yetkilileri ve Beykoz Belediyesi başkanından beklerken, Zeki Aksu'nun cevap vermesi ise konunun gerçek olduğunu düşündürdü.

İşte Aksu'nun açıklaması... 

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Son günlerde bazı basın yayın organları ve sosyal medya alanlarında "BEYKOZ 1908" ve Beykoz Belediyesi hakkında herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmayan, kişisel menfaat peşinde koşan ve her ortama uyum sağlama konusunda becerileri malum kişilerce mesnetsiz bazı iddiaların ortaya konulduğu görülmüştür.

"BEYKOZ 1908" adının yeniden profesyonel liglerde mücadele etmesi tüm Beykozluların ortak talebidir. Bu talep doğrultusunda başlattığımız çalışmalar son aşamaya gelmiştir. Gelenekten geleceğe uzanarak tarihsel değerlerimize sahip çıkma anlayışımız temel ilkemizdir.  Öncelikle belirtmek isteriz ki “BEYKOZ 1908” şanlı tarihî ve tüzel kişiliği değişmeksizin hedefine ulaşacaktır.

Konuyla ilgili 7405 sayılı SPOR KULÜPLERİ VE SPOR FEDERASYONLARI KANUNU'NUN yoruma gerek olmayan maddeleri gereğince “profesyonel liglerde yeniden yer almamızı sağlayacak birleşme sözleşmesi” BEYKOZ 1908 SPOR KULÜBÜ’NÜN tarihîne ve geçmişine dönük herhangi bir değişim yaratmayacaktır.

An itibariyle profesyonel liglerde mücadele etme çalışmalarımız sürmektedir. Nihai netice alındığı andan itibaren söz konusu durum kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bu süreçte tüm Beykozluların; kişisel menfaatlerini siyasi emelleriyle tevhid etmeye çalışan bazı kişilerce ortaya konulacak gerek kulübümüzü gerekse Beykoz Belediyesi’ni yıpratmaya dönük her türlü iddiaya karşı gerekli tepkiyi vereceğine inancımız tamdır.

Bugün geldiğimiz noktada; "BEYKOZ 1908" ile ilişkiler bakımından Beykoz Belediye Başkanlığının eski ve yeni yönetimi arasında dağlar kadar fark vardır. Beykoz Belediyesi’nin Murat Aydın başkanlığındaki eski yönetimi "BEYKOZ 1908" ile iletişimi olabildiğince soğuk bir biçimde ve çalışanları aracılığıyla (emekçilere saygımız sonsuzdur) yürütmekteydi. Beykoz Belediyesi Belediye Başkanı Sayın Alaattin Köseler ise üst düzey iletişime dayanan bir yaklaşımla her zaman (seçim öncesi ve sonrası fark etmeksizin) maddi ve manevi olarak önümüzde olmuş ve Beykozluluk Bilincinden milim sapma göstermemiştir.

 

"BEYKOZ 1908" adını hak ettiği liglere damga vurmak üzere; tarihî, geçmişi ve başarılarıyla birlikte ulaştırmak adına BEYKOZ 1908" yönetim kurulu olarak var gücümüzle çalışıyoruz. 

Editör: Haber Merkezi