Uzun süredir Beykoz’da çalışmalarını sürdüren Tuncay Tolga Özçakmak CHP İlçe Başkanlığına resmi başvurusunu yaptı.

Uzun süredir Beykoz İlçesinde ziyaretlerde bulunan, her mahalleyi ziyaret eden ve bu anlamda değişik bir adaylık süreci yaşayan ve yaşatan Tuncay Tolga Özçakmak, Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlık binasında aday adaylık belgesini sundu.

Tuncay Tolga Özçakmak, aday adaylık başvurusunu yaptıktan sonra bir konuşmada bulundu:

I M G 20231204 W A0007

Kıymetli Beykoz halkı, çok değerli yol arkadaşlarım, hanımefendiler, beyefendiler ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti kurtuluşun ve kuruluşun iradesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin vefakar, cefakar saygıdeğer üyeleri hepiniz hoşgeldiniz Şeref verdiniz…

Bilmeyenleriniz için hatırlatayım ben Artvinli bir babanın, Rizeli bir Annenin Trabzon’da dünyaya gelip daha sonrasında da Of’un damadı olan şivemden de anlaşıldığı gibi tipik bir Karadenizli kardeşinizim. Asıl önemlisi Cumhuriyet değerleri ile büyümüş Artvin’den başlayan yolcuğumuz ardından Türkiye Büyük Millet Meclisine ve CHP Genel Merkezine kadar uzanmış, son olarak ‘da ailemin yanına İstanbul’a dönerek Milletine ve devletine hizmet etme fırsatı bulmuş bir evladınızım. Tüm bu imkanları bana Cumhuriyet sağladı. Ona çok şey borçluyuz ve o nedenle buradayız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaş günü de kutlu olsun.

İstanbul’da ;

Kartal Belediyesinde Özel Kalem Müdürlüğü

Sosyal Destek Müdürlüğü

Şişli Belediyesinde Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptım.

Baktım yaşadığım Beykoz’umuzda bir türlü çalışamıyorum. Beykoz’umuza hizmet veremiyorum 25 yıldır Belediye de kazanılamıyor. Ekrem Başkanımız gibi kollarımızı sıvadık ve sorumluluk alarak dağlara taşlara GENÇLİĞİMİZ VAR DEDİK.

Evet 41 yaşında riyakatlı kadrolarla yola çıktık. Bir sabah uyanıp ben belediye başkanı olacağım asla demedik. 4 yıl boyunca köy köy, mahalle mahalle gezdik. 23 senelik bürokratik ve siyasi tecrübemizle Ayak basmadık yer, sıkılmadık el bırakmadık. Anaların duasını büyüklerimizin tecrübesini ve nasihatlerini dinleyerek gençlerimizin enerjisi ile yollara çıktık. İşimizi çok ciddiye aldık. Parti içi rekabetten hep uzak durduk, milletimizle kenetlendik. 45 mahalleyi gezdik. Hem de karış karış. Gezdiğimiz her yere imzamızı attık. Sevdik, sevildik. Yani dersimize iyi çalıştık ve şimdi huzurlarınızdayız.

Son 8-9 aydır esnaf gezileri, Pazar gezileri gerçekleştirdik. Hani Ekrem İmamoğlu başkanımız diyor ya 16 milyon için çalışıyorum biz de 247 bin Beykozlu için çalıştık. Beykozlu hemşehrilerimizle buluştuk. Kah Köylerimizde buluştuk kah afetlerde kah kahvelerde ama hep beraber olduk. O nedenle sokaktan korkmuyoruz. O nedenle sokak bizi çağırıyor diyoruz. O nedenle hep beraber 31 Mart’ta Halay ’da Horon da oynayacağız diyoruz.

Efendim dedik ya çeyrek asır sonra 25 yıl sonra yeniden Beykoz’u sarı saçlı mavi gözlü o dev adamın şehri yapacağız. 31 mart akşamı hep beraber türküler söyleyip motorları maviliklere süreceğiz.

Arkadaşlarım GELECEK BİZDE, GENÇLİK BİZDE, UMUT BİZDE, ÇARE BİZDE … Bizler Beykoz’da 25 yıllık makus talihi yıkmak, Beykozlu dostlarımız, kardeşlerimiz, Kadıköy’de Bakırköy’de Beşiktaş’ta değil, Beykoz’da eğlensin diye, Beykoz’un evlatları Beykoz’da iş bulsun, aş bulsun yuva kursun diye, ev bulamayıp yaşam alanı bulamayıp Çekmeköy’e, Ümraniye, Üsküdar’a gitmesin doğup büyüdüğü topraklarda hatıralarını yaşadığı Beykoz’unda evinin dumanını tüttürsün diye adayız. Biz Aday adayı değil, Belediye Başkan adayı olmak için hiç değil BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK. Biz büyük bir iddiayı ortaya koyarken büyük çalışmalar da yaptık. Büyük sevgiyle, büyük ailemize nail olabilmek için yola çıktık. Gençlik Kollarımız, Kadın Kollarımız, Partimizin evlatları üzerimize ne düşüyorsa Büyük düşündük Büyük sorumluluk alıyoruz. Gerekeni yapacağız. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Ne gerekiyorsa yapacağız. Çünkü hiç kaybetmedik kazanmak için her şeyi yapacağız.

Ben en son yerel seçimlerde kendi alanında birinci olmuş seçim çevresinde 9 belediyenin 8’ini almış CHP danışmanım. Bu konu da hiç mütevazi olmayacağım. Seçim nasıl kazanılır çok iyi biliyorum ve bunun için de yorulmadan çalışıyorum. Göreceksiniz Beykoz’da tarih yazacağız.

I M G 20231204 W A0005

Kıymetli dostlar parti içinde bu kutsal göreve talip olan bir çok aday adayımız mevcut. Kendilerine başarılar diliyorum. Hepsini saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Yürekten alkışlıyorum. Biz aday adayları ile değil, AKP’nin 25 yıllık iktidarı ile yarışacağız. Sonunda el ele verip hep beraber başaracağız.

Evet dostlar 9 aydır sahalarda sıkılmadık el bırakmadık. Çok başarılı kampanya yürüttük. Başarılı da olduk. Birçok aday adayı dostumuz bizleri arayarak kampanya hakkında bizlerden bilgi alması ne kadar doğru işler yaptığımızı da gösteriyor. Resmi adaylığımız açıklandığı andan itibaren çalışmalarımız hazır olun misliyle artacak.

Değil Beykoz, İstanbul ; Türkiye’de parmakla gösterilen zafere emin adımlarla giden bir yol yürüyüşümüz, hedefe hızlıca koşan bir çalışma prensibimiz olacak. Sonunda başaracağız. Zaten Anketlerden de birinci çıkıyoruz. Yarın seçim olsa; Kazanıyoruz.

Birde şu arı kovanı işi var. 23 yıllık parti emekçisiyim. Ben hiç muhasebede, markette çalışmadım. Hiç holdingde çalışmadım ne bileyim hiç müteahhitlik yapmadım. Yada başka bir iş kolu Ben sadece Millete hizmet ettim. Hem yerelde hem genel de Türkiye’nin en büyük kurumlarında çalıştım. Sadece bu işi yaptım. En iyi bildiğim iş de tam da bu. O nedenle sıradan bir Belediye Başkanı olmayacağım. Hiçbir işte olmadığı gibi Türkiye’de parmakla gösterilen övgüyle bahsedilen, Beykoz tarihine adını altın harflerle yazdıran hepinizin gurur duyduğu bir belediye başkanı olacağım. İddia ediyorum hep beraber o kadar güzel işler yapacağız ki Beykoz modeli Türkiye’de hatta Dünya’da örnek olacak.

İşte Tamda bunu çok iyi biliyorlar farklı güç odakları CHP’nin Beykoz’da seçim kazanmaması için her türlü entrika yaptığını biliyorum. Buna asla izin vermeyeceğiz. Halk kimi Belediye Başkanı görmek, kimi aday görmek istiyorsa aday da başkan da o olacaktır. Hiçbir ahpap çavuş ilişkisine artık müsaade etmeyeceğiz.

180 bin seçmen kimi isterse o aday olacak kimi isterse o belediye başkanı olacak. Halktan kaçanların geçmiş karneleri ortada. Size güveniyor sizinle birlikte sokak sokak geziyoruz. Milletin üzerinde güç yoktur. Millet 31 Martta irade gösterecek ve Beykoz’da Güneş çok farklı doğacak.

Sevgili dostlar Beykoz’un sorunlarını biliyoruz. Siyaset parti içinde olur. Biz Beykoz’a siyaset yapmaya değil, hizmet yapmaya adayız. Biz merkezci bakış açısı ile herkesime eşit yakınlıkta olacağız. Beykoz’u birlikte yöneteceğiz. Beykoz’u gençleştireceğiz. Beykoz’u cazibe merkezi yapıp, Ulaşımdan İmar’a, Turizm’den Eğitime kadar tüm alanlarda Beykoz’umuzu ayağa kaldıracağız.

Sessiz çoğunluğun alışa gelmemiş çığlıklarına hazır olun. Sandıklar patlayacak Güneş bambaşka doğacak. Halk ister biz yaparız yönetim anlayışı Beykoz’da hakim olacak.

Çünkü geliyor sizin uşak Tuncay Tolga Özçakmak

Biz hazırız hem de çok uzun zamandır. 3 adet seçim şarkımız, belgeselimiz, kliplerimiz seçim araçlarımız, ofislerimiz ve elbette ki projelerimiz projelerimiz. Daha 3 gün önce İstanbul Teknik Üniversitesinde değerli hocalarımızla birlikte Beykoz’umuzun Ulaşımını çalıştık. Biz laf olsun diye değil Beykoz’un önümüzdeki 5 senesi 10 senesi 15 senesi hatta 20 senesini planlıyoruz. Bunu için de gençliğimiz var. Gençliğimiz. Gönderin çocuklarınızı, kardeşleriniz. Katılın bize büyütelim umutlarımızı. Yarınlara el sallarken bugüne de ışık olalım. Birlikte başaralım.

Üretim ve İstihdam Belediyeciliği şiarıyla çıktığımız bu yolculukta İmar sorunundan işsizliğe, kentsel dönüşümden ulaşıma, tarımdan sanayiye, spordan kültür sanatta kadar her alanda değişime ihtiyaç duyan Beykoz’u artık gençler yönetsin. Büyüklerimiz bizim baş tacı ama artık yeter yeter. Açın şu gençlerin önünü. 30-40 yıldır hep aynı isimler aynı simalar. Yok yapamadınız. Güvenin gençlere güvenin çocuklarınıza. Lafa gelince çocuklarımızın geleceği için ama yetkiye gelince çocuklarımıza yetki yok.

Değişim tam da zamanında geldin değişim. Bu anlayış değişecek.

Bu kentin umudu artık gençler olacak. Siyasetten uzak tutulmaya çalışılan gençler bu kenti kaderini değiştirecek. Beykoz bu sayede hakettiği değeri alamamaktan kurtaracak. Görecekseniz Boğazın İncisi Beykoz İstanbul’un parlayan yıldızı olacak.

Hepinizin bildiği gibi Türkiye’deki siyasetçilerin yaş ortalaması hayli yüksek. Ama partimiz içinde bulunduğu değişim hareketi neticesinde artık Genel Başkanımız Genç, İl Başkanımız Genç Büyükşehir Belediye Başkanımız Genç. Eee artık sıra Beykoz’a geldi. Beykoz’umuzun da Genç bir Belediye Başkanı Olacak. Değişim Bizimle Başlayacak. Bizim sayemizde Beykoz hakkettiği değeri görecek, hep beraber ayağa kaldıracağız bu kenti. Görecekseniz.

Bu kenti ayağa kaldırmaya var mısınız

Beykoz’u ayağa kaldırmaya var mısınız

Peki o zaman ne duruyorsunuz kalkın ayağa

Sıvayın kolları

Çıkın sokaklara

Çakın çakmakları

Soran olursa;

31 Martta Cumhuriyet ateşini yakmaya geliyoruz

Soran olursa;

Beykoz’da Değişim ateşini çakmaya geliyoruz.

Soran olursa;

Yeter artık SARI SİYAH Beykoz aşkını anlatmaya geliyoruz.

Soran olursa;

Beykoz Mutlu Olsun diye

Geliyor Sizin Uşak Tuncay Tolga ÖzçakmakI M G 20231204 W A0004I M G 20231204 W A0006

Editör: Haber Merkezi