Asayiş Büro Amirliği ekiplerince 2 adet kasten yaralama, 1 uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve 2 adet taksirle yaralama suç kaydı bulunan V.C.K. 12 Aralık günü yakalandı.

Şüphelinin ikametinde yapılan aramalarda 1.50 gram taş kokain, 0,50 gram metamfetamin, 1 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet 9x19 mm dolu fişek ele geçirildi.

V.C.K'nın uyuşturucu maddeleri H.İ. isimli şahıstan aldığını söylemesi üzerine çalışma başlatıldı.

2 adet "uyuşturucu madde imal ve ticareti yapmak", 2 adet "uyuşturucu madde kullanmak", 3 adet S.K.M., 2 adet "kasten yaralama, 1 adet "resmi belgede sahtecilik", tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve suç eşyasının sayın alınması suçlarından sabıka kaydı bulunan H.İ. de emniyet ekiplerince yakalandı.

H.İ'nin evinde yapılan aramalarda 55 gram marihuana, 19.6 gram metamfetamin, 21 gram toz kokain, 1.5 gram taş kokain, 4 gram bonzai, 6 adet ruhsatsız tabanca , 1 adet hassas terazi, 45 adet 7x65 mm dolu fişek, 3 adet 6x35 mm dolu fişek, 24 adet 9x19 mm dolu fişek, 14 bin 70 lira ve 2 adet cep telefonu yakalandı.

Emniyet görevlilerince dün sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan V.C.K. "uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak" suçundan, H.İ. de "uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak" ve "silah ticareti yapmak" suçlarından tutuklandı.

Şüpheliler Maltepe Kapalı Cezaevine gönderildi.

Editör: Haber Merkezi