Koronavirüs'e karşı Beykoz'un en güvenli mahallesi belli oldu

Koronavirüs'e karşı Beykoz'un en güvenli mahallesi belli oldu

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, Türkiye'de de can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki gün yaptığı açıklamada Türkiye'de vaka sayılarının yüzde 60'ının İstanbul'da yoğunlaştığını belirtti. Bakanlık tarafından yayınlanan vaka haritasında da İstanbul'da hastalığın yapılaşmanın sık, yeşil alanların daha az olduğu ilçelerde ve sahil kesiminde yoğunlaşması dikkat çekiyor.

Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'un ilçe bazlı koronavirüs haritasını iki gün önce paylaştı. Koca'nın paylaştığı haritada Kaynarca ve Bozhane köylerinde 1 vaka gözükürken, sahil şeridinde ise koronavirüs vakasının yoğun olduğu gözlendi. Koronavirüs'e karşı Beykoz'un en güvenli iki mahallesi ise Polonezköy ve Riva oldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 22:43

Beykoz Gündem

YORUM EKLE
YORUMLAR
Huseyin Ciftci
Huseyin Ciftci - 1 yıl Önce

Beykoz gündem Kaynakça kötüde çiviyi 19 yoktur bu haberin doğruluğunu koy muhtarı Ahmet Ozturkten sorabilirsiniz Un-American kaynarcada olup yıllardır orada oturmayan göçmen bir vatandaş avcılarda vefat etmiştir bunu kaynarca diye yazmak ahmakliktan öte bisey değildir derhal yalan haberinizden dolayı özür dileyin kaynarca halkından he bide çıkmış olsun bu bir hastalıktır hastalığı kapan insanlarimizda bizim insanimizdir

SIRADAKİ HABER