Beykoz Belediyesi tarafından “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” hedefiyle sağlıklı ve mutlu ilçeye katkı vermek üzere vatandaşların ilk basamak sağlık hizmeti aldığı yeni aile sağlığı merkezleri yapılıyor, ilçe sakinleri bakımlı ve ferah mekânlara kavuşuyor.

Kavacık’a Yepyeni Bir Merkez   

Kamu binaları iyileştirmeye yönelik yatırımlar kapsamında 2019-2024 hizmet döneminde ilçeye 2 yeni aile sağlığı merkezi kazandırıldı, 4 merkezde yenileme çalışmaları yapıldı ve yeni bir merkezin yapımına da başlandı.

Beykoz’un kalabalık mahallelerinden Kavacık’ta depreme dayanıksız olduğu tespit edilen aile sağlığı merkezinin yerine ilçe sakinlerinin gönül rahatlığı ve güvenle hizmet aldığı sağlam bir bina yapıldı.

Kanlıca ASM Yakında Açılıyor

Kanlıca’da eskiyen aile sağlığı merkezinin yerine mahalle sakinleri ve sağlık çalışanlarına nezih bir ortam sunan yeni bir bina inşa edildi.

Kanlıca Aile Ağlığı Merkezi gerekli mobilya ve eşyanın döşenmesinin ardından çok yakında hizmete açılacak.

4 Merkezde Kapsamlı Tadilat

Muhtarlar ve mahalle sakinlerinin başvurusu üzerine ise Paşabahçe, Tokatköy, Soğuksu ve Çubuklu’daki aile sağlığı merkezlerinde kapsamlı tadilat hizmeti verildi.

Paşamandıra’nın Yapımı Sürüyor

Beykoz’un merkeze uzak köylerinden Paşamandıra’da ilçe sakinlerinin daha kolay ve hızlı hizmet alaması için yeni bir binanın yapımı da sürüyor.

Editör: Yılmaz Gökgöz