Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, siyasi kariyerini 25 yıllık belediye başkanlığı sonrası milletvekili olarak sonlandıracak…

1999 yılından 2019 yılına kadar Zeytinburnu Belediye Başkanlığı yapan Murat Aydın, 2019’da Beykoz Belediye Başkanlığı seçimini kazanarak yerel yönetimlerde en uzun Belediye Başkanlığı görevini yürüten nadir insanlar arasına girdi.

Başkan Aydın, siyasi kariyerini Milletvekilliği ile sonlandırmak istediği yakın çevresi tarafından sıkça konuşuluyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un 2023 Genel Seçimleri sonrası parti Genel Başkanlığı düşündüğü AK Parti kulislerinde sıkça konuşuluyor. Kurtulmuş, Erdoğan’ın seçimi kaybetmesi sonrası parti Genel Başkanlığı’nı alabilmesi için bir çok il de yapılanma çalışmalarını başlattığı biliniyor. 

İstanbul’un 39 ilçesinde bir Belediye Başkanlığı kontenjanı verilen Numan Kurtulmuş, bu kontenjanını daha önce Fazilet İl Başkanlığı yaparken İl Sekreteri olan Murat Aydın’dan yana kullanmış ve Beykoz’a Belediye Başkan adayı olarak göndermişti. 

Kurtulmuş, İstanbul’da bir milletvekilinin çok etkisi olmadığını bildiği için Murat Aydın’ın Giresun vekili olması istediği ve vekil olduğu takdirde il ve ilçede teşkilatlanarak delegasyon yapısına hakim olması bekleniyor. 

Yirmi yıl boyunca Beykoz’a hiç uğrayamayan Murat Aydın, 2018 itibari ile ekibi Beykoz’da karargah kurmuş ve çalışmalarına bir yıl önce gizli bir şekilde başlamıştı. Beykoz’da olduğu gibi Murat Aydın, 20 yıl aradan sonra Giresun’a gitmeye başladı. Giresun Spor Kulübü’ne de ciddi manada kaynak yaratan Aydın, İlk kez bir bayramda Giresun’da bayramlaşma merasimine gitti. Yakın zamanda Beykoz’da bazı grup ve heyetleri de Giresun’a gezmeyi götüreceği bilinen Aydın’ın vekilliğine garanti gözüyle bakılıyor. 

Numan Kurtulmuş’un Genel Başkan olması durumunda Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olması bekleniyor.