İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, partilerinin 5. kuruluş yılı münasebetiyle Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunarken akşam saatlerinde ilçe yerel basını ile bir araya geldi.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in kuruculuğunda Beykoz’da kurulduğu günden günümüze siyaset arenasında daima kendisini belli eden İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını siper eden Şehitler ve Bartın’da gerçekleyen maden kazasında hayatını kaybeden işçiler için bulunulan bir dakikalık Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşı söylendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı sonrası İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir Atatürk Anıtına İYİ Parti çelengini sundu.

Çelenk sunma töreni sonrası, törene katılan üyelere ve vatandaşlara hitap eden İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir “Türkiye’nin demokrasi mücadelesinde, Türkiye’nin siyasal yaşamında adını altın harflerle yazdıran İYİ Partimiz, bugün 5. yaşını doldurdu. Her şey, gençlerin geleceğini, çocukların ülkelerine aidiyetini düşünen bir Türk kadınının, Türkiye’nin kendisine en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde, bin bir zorluğa göğüs gererek yaktığı bir kıvılcımla başladı.

Parti içi demokrasi arayışı, iktidarın doğrudan müdahalesiyle, yerel mahkemelerce engellenen bir demokrasi mücadelesi, bugün bambaşka bir geleceğin ortaya çıkmasını sağladı. Beykoz’umuzda da her türlü kötülükten, art niyetten, kapatılan salonlardan, karartılan ışıklardan, kendi paramızla dahi irtibat ofisleri kuramamaktan, atılan iftiralardan, her şeye ama her şeye rağmen yine İYİ’lik filizleri yeşerdi. Bugün, hem Türkiye’miz de hem Beykoz’umuzda değişime dair bir inanç, umutları koruyan tazelik, her şeye rağmen yüzleri gülümseten bir ortak gelecek inancı varsa, bunun sebebi İYİ’lik filizlerinin büyümesi, çiçek açmasıdır.

Bugün, Türkiye’de çoğulculuk, demokrasi, katılımcılık, kalkınmacılık ve vatan sevgisi konuşuluyorsa, bunda en büyük pay sahibi cesurlar hareketidir. Ama mücadelemiz bununla sınırlı kalmayacak. Beykoz’umuzda, İstanbul’umuzda açan bu çiçekler olgunlaştığında, Türkiye’deki demokrasi de olgunlaşacak ve cesur bir Türk kadınının önderliğinde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yeniden ciddiyetini, Türk Milleti yeniden hürriyetini, Beykozlular da yeniden geleceklerini kazanacaktır.

Yüz yıldan fazla zaman önce, küçük bir vapurda yanan umut ışığı, bugün yeniden içimizi, umudumuzu, önümüzü aydınlatıyor. Bu ışık ki İYİ’lik çiçeklerini besliyor, büyütüyor ve güçlendiriyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kadronun ışığı, ülkemizin üzerine çöken karanlığı aydınlatmaya da elbette yetecektir. Bu mücadelede en büyük azmimiz, İYİ Parti’nin varlık sebebi de işte bu azimli mücadele ve kararlılıktır. Bir sonraki doğum günümüz, aynı zamanda yeni bir dönemin doğumu olacaktır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, bambaşka bir Türkiye’yi inşa edecek İYİ’ler hareketinin 5. Yılı KUTLU OLSUN.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’in konuşması sonrası tören sona erdi. Çelenk sunma töreni sonrası İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve İlçe Yönetimi, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde ilçe yerel basını ile bir araya geldi.

Toplantıda İYİ Parti’nin 5 yıllık sürede kaydettiği ilerleme ilçe, il ve Türkiye geneli olarak masaya yatırılarak yaklaşan seçim öncesi İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın gerçekleştireceği çalışmalar üzerine sohbet edildi.

Toplantı hatıra fotoğrafı çekimi sonrası sona erdi.

kaynak: Doğuş Haber Gazetesi