AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığından istifa ederek gelecek yıl yapılacak seçimler için Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Hanefi Dilmaç'ın teşkilata düzenlediği teşekkür yemeğine 2 bin 200 AK Partili katıldı. 

AK Parti Genel Merkezinin takvim çerçevesinde 18 Kasım 2023 günü Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olmak için İlçe Başkanlığından istifa eden Muhammed Hanefi Dilmaç, 33 yıl önce siyasete başladığı Çavuşbaşı'nda parti teşkilatına teşekkür yemeği düzenledi. 

AK Parti Genel Merkezi'nin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için açıkladığı takvim çerçevesinde İlçe Başkanlığından 18 Kasım 2023 günü istifa ederek Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olan Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz teşkilatı için düzenlediği akşam yemeğiyle teşekkür etti. 

Yaklaşık 2 bin 200 kişinin katıldığı program nedeniyle bölgede araç kuyrukları oluşurken, Dilmaç teşkilat mensuplarının her birini kapıda karşıladı. 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanvekili Hayrettin Yanık, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam, Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyeleri, eski ve yeni Meclis Üyeleri, mahalle teşkilatları, sandık kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı yemekte çok sayıda üye salona giremedi. 

Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam'ın teşekkür konuşmalarının ardından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kürsüye geldi. 

Aydın, "5 yılda 15 yıllık hizmet vaadimizle seçimlere girmiştik ve siz değerli teşkilatımızın gayretleriyle rekor bir oyla hizmet etme fırsatı yakaladık. Hamdolsun fazlasıyla da vaadimizi yerine getirerek bu dönemi tamamlıyoruz. O dönem bu teşkilat bize sahip çıkmıştı. Ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Gece gündüz demeden, kar kış sıcak demeden gayret gösterdiniz. Şimdi Genel Merkezimiz bir karar verecek ve hep birlikte işaret edilen adayın arkasından gayretle çalışacağız. Hanefi Dilmaç kardeşim de Aday olma niyetiyle bir yola çıktı. İşaret edildiği takdirde hep birlikte rekorumuzu tazeleyerek kazanması için mücadele edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Torunu Hafsa ile kürsüye gelen AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz'daki en geniş salonda en büyük organizasyonu yapmaya çalıştıklarını fakat yine de sığamadıklarını belirterek, "Biz en son seçimde Cumhur İttifakı olarak yapmış olduğumuz çalışmalarla Beykoz'da belediye seçimlerinde en yüksek oyu aldık. Bu sadece Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'ın yapmış olduğu çalışmalarla başarabilmesi mümkün mü? Mümkün değil. 18 Nisan 2018'de ben İlçe Başkanı oldum. O günden itibaren AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatının en büyük özelliği nedir denildiği zaman birlik ve beraberliğimizle İstanbul'a örnek olduk." dedi. 
AK Parti Beykoz Teşkilatının yaptığı her çalışmayla İstanbul teşkilatlarına örnek olduğunu ifade eden Dilmaç, "AK Parti Beykoz teşkilatı uyum içerisinde, birlik beraberlik içerisinde, belediyeyle uyumlu hiçbir sıkıntısı olmayan ilçe teşkilatı olarak beş yılımızı tamamladık. Birlik beraberlik içerisinde birçok başarıya imza attık. Biz bu başarıya ulaşabilmek için üç kademe az önce söylediğim gibi birlik beraberlik içerisinde, bütün organizasyonlarda gençlik kolları bir eksiklik yapmışsa kadın kollarımız tamamlamıştır. Ana kademe bir eksiklik yapmışsa gençlik kollarımız tamamlamıştır. Ayrımız gayrımız olmadı ve başardık Allah'a şükürler olsun." ifadelerini kullandı. 

Dilmaç, "Biz bu başarılı çalışmaları yaparken ortalık süt liman değildi. Bizi çok eleştirenler oldu. Hiçbir tanesine aldırmadan bize verilen görevi en iyi şekilde tamamladık. Benim dönemimde İstanbul'da 5 tane üye kampanyası başlatıldı. İstanbul'daki 39 ilçe içerisinde biz 3 defa birinci olduk. En çok üyeyi biz yaptık, siz yaptınız. Emin olun birlik, beraberlik olmasa mümkün değildi. Cumhurbaşkanımızın elinden İstanbul'da tek ben Hanefi Dilmaç olarak Beykoz AK Parti teşkilatını temsilen ödül aldım. Allah sizlerden razı olsun. O onuru o gururu siz yaşattınız bana." diye konuştu. 

Gelecek yıl ki seçimlerde İBB'nin mutlaka kazanılması gerektiğini kaydeden Dilmaç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Mayıs seçimlerinin hemen ardından yaptığı konuşmada İstanbul mesajı verdiğini, bu mesajın unutulmaması gerektiğini ve daha çok çalışma gerektiğini kaydetti. 

Mayıs ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde 28 tane Mahalle İrtibat Bürosu açtıklarını ve gayretleri için Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'a teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Dilmaç, şunları kaydetti:
"Şahsımla ilgili hiçbir istekten dolayı arkadaşlarımın gönlünü kırmadım. Hep partiyle ilgili yapacağımız çalışmalarda bana göre eksik olan arkadaşların becerebilecekleri ve yapacakları işleri biraz daha iyi olması için arkadaşlara bazen söylenmiş olabilirim.

Arkadaşlar hakkınızı helal edin. Bugüne kadar şu salonun içerisinde olan tüm gönlünü kırmış olduğum arkadaşlardan da hepinizin hak helalliği istiyorum. Katkılarınızdan dolayı bugün de burada olduğunuz için teşekkür yemeğimize katıldığınız için tekraren sizlere teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Muhammed Hanefi Dilmaç, konuşmasının ardından yüzlerce partilinin fotoğraf çektirme isteğini de geri çevirmedi. 

Hatıra fotoğrafı çektirilirken uzun kuyruklar oluşturan çok sayıda teşkilat üyesi Dilmaç'a başarılar diledi.  

Yaklaşık 6 yıllık İlçe Başkanlığı döneminde 2 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimi ile 1 Mahalli İdareler Seçiminde Beykoz'da AK Partinin oyunu arttıran İlçe Başkanı olarak göze çarpan Hanefi Dilmaç, ilk sınavını 6. Olağan Kongrede İlçe Başkanı seçildikten 66 gün sonra verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 18 Nisan 2018 Çarşamba günü düzenlenen AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığının 6. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına seçilen Dilmaç, oluşturduğu yönetim ve yürütme kuruluyla birlikte verdiği ilk sınavı 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan yüzde 55.9 oy aldı. 

Dilmaç ve AK Parti teşkilatı 2. sınavını 31 Mart 2019'da yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde verdi. Burada da AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ile birlikte girdiği seçimde yüzde 49.1 oy alarak partisinin rekorlarına bir yenisini daha ekledi. 

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığının 8 Kasım 2020'de gerçekleştirdiği 7. Olağan Kongresinde de İlçe Başkanlığına seçilen Dilmaç, istifa etmeden önce son sınavını 2 turda tamamlanan Mayıs 2023'teki yüzyılın seçimi olarak nitelendirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde verdi. Burada da Dilmaç'ın İlçe Başkanlığında Erdoğan yüzde 54.1 oy aldı.

I M G 20231207 140746I M G 20231207 140759I M G 20231207 140810I M G 20231207 140830I M G 20231207 140842I M G 20231207 140852I M G 20231207 140904I M G 20231207 140915

Editör: Yılmaz Gökgöz