CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylarından Halit Kılıç düzenlediği toplantıyla her zaman partisinin bir neferi olduğunu söyledi.

CHP geçmiş dönem Meclis Üyelerinden Halit Kılıç, Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Kılıç, CHP Beykoz İlçe Başkanlığında düzenlediği toplantıda kendi özgeçmişini anlatarak Beykoz’da herkese ayırt etmeden yardım etmeye çalıştığını belirterek, “Adaylık sürecinde hangi mücadele arkadaşımız adaylaşırsa adaylaşsın partimize ve Beykoz’a hayırlı olsun diyerek çalışacağız. Dönemin AKP’li yöneticileri doğal sit kararını Beykoz’un başına bela olarak yıllarca anlattılar. Hatta AKP’li Beykoz Belediye Başkanı SİT kararını kendini durdurmak için engel olarak bile anlattı.” dedi.

Yeni yapılan imar planlarında özel eğitim, özel sağlık ve özel spor alanlarına anlam veremediğini ve bu oyunları çözeceklerini dile getiren Kılıç, “Uygulama imar planı olan bölgelerde sadece üç firmanın ruhsat alıp imalata başlarken Beykozluların seyretmesi, güvenli ve sağlık barınma hakkına kavuşamaması bizim zorumuza gidiyor. Biz bu oyunları çözeceğiz. 2B özel proje alanı yapacağız dediler, hazineden devir aldıkları parselleri satıp geliri ile 10 bin konut yapacağız dediler.” diye konuştu.

I M G 20231218 W A0014

“Emek verdim, en yüce değer değil mi?”

Halit Kılıç, şunları söyledi:

“Bu 10 bin konut hikayesini 2 milletvekili seçimi, 2 yerel yönetimler seçiminde anlattılar. Beykozlunun oyunu aldılar, parasını aldılar şimdi 2B satışından gelen para bitti. Borçlanıldı ama ortada 10 tane konut yok. 2B proje alanları tarla ve bahçe tapulu olarak duruyor. Nereye kadar duracak belli değil. İnanın AKP’nin sokağa çıkacak hali yok. Beykoz’u mahalleleri etkileyen imar planları aylarca yıllarca beklerken, 5’i 1 yerdenin parseli 40’ı çıkmadan geliyor. Bunlarla uğraşmayacak mıyız? El ele kol kola olmamız lazım, AKP’ye göz açtırmamak lazım.”

“Belediyenin tacizine uğrayanların derdi benim derdim oldu. Bölgedeki dernekler ve mücadele eden arkadaşlarla beraber bu kararların düzeltilmesi için itiraz dilekçeleri, idari dava dilekçeleri bilirkişi itiraz açıklama dilekçeleri istinaf temyiz dilekçeleri hazırlanması bilgi ve belge toplanması benim işim değil diyemedim. Emek verdim, emek en yüce değer mi değil mi?”

I M G 20231218 W A0016

I M G 20231218 W A0015

HALİT KILIÇ'IN KONUŞMA METNİNİN TAMAMI

İZMİR DOĞUMLUYUM, 1991 YILINDAN İTİBAREN BEYKOZDA ÇALIŞMAYA 1999 YILINDAN İTİBAREN GÖZTEPE MAHALLESİNDE OTURMAYA BAŞLADIM. ASIL DİPLOMAM OLAN EĞİTİMİM MİMARLIK ÜZERİNE AMA SÜREÇ İÇERSİNDE İMAR PLANLARI VE BELEDİYE TAŞINMAZLARININ SATIŞI MEVZUATINDAİDARİ YARGIDA DAVALAR KAZANACAK KADAR HUKUK BİLGİSİNE YADA DİLEKÇE HAZIRLAMA BİLGİSİNE SAHİP OLDUM.  ÜMRANİYE , BEYKOZ VE ATAŞEHİR BELEDİYELERİNDE HUKUK BİRİMLERİNDE GÖREV YAPAN, ERGUN ASMAOĞLU ABİMİZİ RAHMET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM.

         1999-2004 DÖNEMİNDE DSP İLÇE YÖNETİMNDE ÇEŞİTLİ KADEMELERDE GÖREV ALDIM.

         BEYKOZ BELEDİYESİNİN 6 DÖNEMİNDE  YANİ 2009-2014 YILLARI ARASINDA BELEDİYE  MECLİS ÜYELİĞİ YAPTIM. PARTİM ADINA İMAR KOMİSYONU VE DENETİM KOMİSYONU GÖREVLERİNDE BULUNDUM.

TMMOB MİMARLAR ODASI ANAKENT ÜYESİYİM.

TEKNİK KONULARDA ÖNCELİK OLMAK ÜZERE BEYKOZ DA HİÇ KİMSEYE AYIRT ETMEDEN HER ZAMAN YARDIM ETTİM, İTİRAZ DİLEKÇELERİNİ YAZDIM, DAVA DİLEKÇELERİNE BİLGİ VE BELGE YARDIMI YAPTIM. BİLGİ İSTEYEN HERKESE HER ŞEKİLDE YARDIM ETTİM.

İMARPLANI VE SİT DERECELENDİRME KONULARI HAKKINDA SOSYAL MEDYADA AÇIKLAMALARDA BULUNDUM.

ZAMAN ZAMAN ARKADAŞLARIMIZA KÜSSEMDE PARTİMİZE HİÇ KÜSMEDİM, MECLİS ÜYELİĞİNE 9 SIRADAN ADAY GÖSTERİLSEMDE SANKİ 1.SIRADA YADA KONTENJAN 1 . SIRA GİBİ ÇALIŞTIM. SİYASETE VE MÜCADELEYE HİÇ ARA VERMEDİM. GÖREVLİ OLMADIĞIM DÖNEMLERDE DE GÖREVLİ GİBİ ÇALIŞTIM. YAKLAŞIK 20 YILDIR BEYKOZ ÖRGÜTÜNÜN NEFERİ OLDUM.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİNİN BİR NEFERİ OLARAK, ÇAĞDAŞ BİLİM VE AKILLA YÖNETİLEN BİR BEYKOZ İÇİN PARTİMİZDEN BELEDİYE BAŞKAN

ADAY ADAYI OLDUM.

BEYKOZDA 20 SENE SONRA SEÇİM KAZANMAK İÇİN HEP BERABER İNANMALIYIZ.

BEYKOZDA İKTİDAR OLMAYA HAZIRMIYIZ.

HAZIRMIYIZ.

HAZIRMIYIZ.

BEN HAZIRIM!

ADAYLIK SÜRECİNDE HANGİ MÜCADELE ARKADAŞIMIZ ADAYLAŞIRSA ADAYLAŞSIN PARTİMİZE VE BEYKOZA HAYIRLI OLSUN DİYEREK ÇALIŞACAĞIZ.

BUGÜN CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLÇE BAŞKANIMIZ VE YÖNETİMİ BİZE EVSAHİPLİĞİ YAPTI.

 KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ.

CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN EMEKTEN YANA ÖRGÜTÜ, MÜCDELECİ, DAYANIŞMACI ÖRGÜTÜ, YENİLİKÇİ ÖRGÜTÜ, GÖNÜLLÜLER, HEMŞEHRİLER, KOMŞULAR

 ŞİMDİ YENİDEN TARİH YAZMA VAKTİ.

VARMISINIZ İMAMOĞLU BAŞKANIMIZLA TARİH YAZMAYA.

VARMISINIZ YENİDEN TARİH YAZMAYA

VARMISINIZ?

ŞİMDİ BEYKOZUMUZA BAKALIM NELER YAPMIŞLAR.

BEYKOZUMUZ MÜLKİYET VE İMAR PLANLARI YÖNÜNDEN CENDEREDE.

(İMAR PLANLARI YÖNÜNDEN BEYKOZ İLÇE NÜFUSU 248595 KİŞİ )

BEYKOZ NÜFUSUNUN İMARBÖLGELERİNE GÖRE DAĞILIMINA BAKARSAK

% 18 ÖNGÖRÜNÜM BÖLGESİNDE 44 700 KİŞİ’NİN

% 40 GERİGÖRÜNÜM ETKİLENME BÖLGESİNDE (TOKATKÖY……YENİMAHALLE ) 99438 KİŞİ’NİN

% 42 DOĞALSİT PLAN BÖLGESİNDE YAŞIYOR. 104410 KİŞİ’NİN

BEYKOZ İÇİN ÖNEMLİ TARİHLERDEN BİRİSİ BOĞAZİÇİ KANUNU İSE ;  DİĞER EN ÖNEMLİ KARAR

İLÇENİN TAMAMININ 1995 YILINDA DOĞAL SİT BÖLGESİ İLAN EDİLMESİDİR.

DÖNENİM AKP Lİ YÖNETİCİLERİ BU DOĞALSİT KARARINI BEYKOZ’UN BAŞINA BELA OLRAK YILLARRRCA ANLATTILAR , HATTA AKP Lİ BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI SİT KARARINI KENDİNİ   DURDURMAK İÇİN ENGEL OLARAK  BİLE ANLATTI.

            ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ KURULMASI İLE İMAR PLANLARI YÖNÜMDEN BİR ÇOK NOKTADA YETKİ KARMAŞASI YAŞANMASI SONUCU ; AKP Lİ BAKANLIK 2020-2023 YILLARI ARASINDA 20 YE YAKIN SİT DERDECELENDİRME KARARI İLE BEYKOZUN ESKİ KÖYLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE BİR ÇOK NOKTADA DOĞALSİT KARARLARINI REVİZE ETTİLER ÖNCE KENDİ YANDAŞLARININ İŞİNE GELECEK GİBİ ALINAN SİT DERECELENDİRME KARARLARI İLE İMARA AÇILAN ALANLARI BAKANLIK MAKAMINCA  BELİRLEDİLER VE DEVAMINDA İMARA AÇILAN BÖLGELERDEN GERİYE KALAN SADECE ORMAN ALANLARI CUMHURBAŞKANI MAKAMINCA KESİN KORUNACAK OLARAK İLAN EDİLDİ.

           BU DOĞALSİT KARARLARI SONRASINDA; ÖZELLİKLE SÖYLÜYORUM; BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANLIĞINCA YAPILARAK, BAKANLIKÇA ONAYLANAN İMAR PLAN KARARLARI SONUCUNDA DOĞALSİT KARARLARININ VE BUNA PARALEL İMAR PLAN KARARLARININ BEYKOZLU VATANDAŞLARA VERDİĞİ ZARARLAR YAVAŞ YAVAŞ ORTAYA ÇIKMIŞTIR.

BEYKOZ BELEDİYESİNİN BİZZAT YAPTIĞI PLANLARA BEYKOZLU HEMŞEHRİLERİMİZ TEPKİ GÖSTERİNCE BAKANLIĞIN YAPTIĞI PLANLAR OLUYOR.

BU PLANLAR YAPILIRKEN ESKİ KÖYLER YENİ MAHALLELERDE YAŞAYANLARA SORMAYANLAR, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA DERNEKLER SORMAYANLAR RANTA VE YANDAŞA HİZMET ETMEKTEDİR.

YENİ YAPILAN İMAR PLANINDA NASIL ÖZEL EĞİTİM , ÖZEL SAĞLIK VE ÖZEL SPOR ALANI OLABİLİR.

UYGULAMA İMAR PLANI OLAN BÖLGELERDE SADECE ÜÇ FİRMANIN RUHSAT ALIP İMALATA BAŞLARKEN BEYKOZLULARIN SEYRETMESİ; GÜVENLİ VE SAĞLIKLI BARINMA HAKKINA KAVUŞAMAMASI BİZİM ZORUMUZA GİDİYOR.

BİZ BU OYUNLARI ÇÖZECEĞİZ.

İMAR PLANI YAPILMADAN SATILAN PARSELLERDE ŞİMDİ MÜLKİYET VE İMAR PLAN KARARLARI SORUN HALİNE GELDİ.

2B ÖZEL PROJE ALANI YAPACAĞIZ DEDİLER, HAZİNEDEN DEVİR ALDIKLARI PARSELLERİ SATIP, GELİRİ İLE ONBİN KONUT YAPACAĞIZ DEDİLER,

BU ONBİN KONUT HİKAYESİNİ 3 MİLLET VEKİLİ SEÇİMİ , 2 YEREL YÖNETİMLER SEÇİMİNDE ANLATTILAR, BEYKOZLULUN OYUNU ALDILAR, PARASINI ALDILAR ŞİMDİ 2B SATIŞINDAN GELEN PARA  BİTTİ , BORÇLANILDI AMA ORTADA ON TANE KONUT YOK.

2B PROJE ALANLARI TARLA VE BAHÇE TAPULU OLARAK DURUYOR. NEREYE KADAR DURACAK BELLİ DEĞİL.

İNANIN AKP NİN SOKAĞA ÇIKACAK HALİ YOK.

24 KASIM 2023 TE SOĞUKSU VE ACARLAR MAHALLESİNİN İTİRAZ SONRASI İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKIYOR, NE HİKMETSE 8 ARALIKTA 2023 TE TEKRAR ASKIYA ÇIKIYOR, BİRBİRİ’NİN AYNISIDA DEĞİL !!

POLONEZKÖY İTİRAZ SONRASI NAZIM VE UYGULAMA İMAR PLANLARI 24 KASIM 2023 TE ASKIYA ÇIKMIŞTIR.

RİVA BEYLİK MANDIRA İTİRAZ SONRASI NAZIM VE UYGULAMA İMAR PLANLARI 8 ARALIK 2023 TE ASKIYA ÇIKMIŞTIR.

YİNE ;

13 ARALIKTA YENİMAHALLE GÖZTEPE KAVACIK, RÜZGARLIBAHÇE DEN OLUŞAN GERİGÖRÜNÜM ETKİLENME BÖLGELERİ 2 ETABINDA MAHALLELİLERİN 600 ÜN ÜZERİNDE İTİRAZ TALEBİ  REDDEDİLİRKEN, BEŞİBİRYERDELERİN, BİRİNİN SAHİBİ OLDUĞU , PARSELİN KISMEN ÖNGÖRÜNÜMDE VE GÖKSU DERESİ İÇİNDE OLDUĞU PARSELLE İLGİLİ TEK CÜMLELİK , HATTA 2 HARFLİK, PLANDA YER ALAN “V.B” KARARI YERİNE BU KARARI “VE” OLARAK DEĞİŞTİREN BİR PLAN NOTU TADİLATINI KENDİLERİNE GÖREV EDİNENLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS KARARINDAN YAKLAŞIK 40 GÜN SONRA ASKIYA ÇIKARTIYORLAR.

BEYKOZU MAHALLELERİ ETKİLEYEN İMAR PLANLARI AYLARCA YILLARCA BEKLERKEN , BEŞİBİRYERDENİN PARSELİ 40 I ÇIKMADAN GELİYOR.

BUNLARLA UĞRAŞMAYACAKMIYIZ?

HALA OĞLU TEYZEOĞLU , CİNPAŞ İNŞAAT FİRMALARI BÖLGEDE CİNLİK YAPARKEN UĞRAŞMAYACAKMIYIZ!

BU BİZEE NEYİ GÖSTERİYOR ARKADAŞLAR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ KAZANMAK KADAR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE , KOMİSYONLARINDA ETKİLİ OLMAK BEYKOZ HALKININ LEHİNE KARARLAR ALABİLMEK İÇİNDE, ELİMİZDEKİ İLÇELERİ, BELEDİYELERİNİ  KORUYUP EN AZ 7-8 İLÇEYİ DAHA KAZANMAMIZ LAZIM.

YOKSA YİNE SİNPAŞIN, AĞAOĞLUNUN , BEŞİBİRYERDE NİN BİRİNİN DEDİĞİ OLUYOR. MAHALELİNİN 600 İTİRAZI BİR YANA ONLAR BİR YANA.

KARARLARA EVET YADA HAYIR DERKEN ÇOK İYİ DÜŞÜNMEK LAZIM. KURUMSAL YAPIYI BOZMAMAK LAZIM.

EL ELE KOL KOLA OLMAMIZ LAZIM, AKP YE GÖZ AÇTIRMAMAK LAZIM.

BAKIN SON 10 YILDA NELER OLDU ; YİNE :

İLÇE BAŞKANLIĞIMIZIN HEMEN ÖNÜNDE ÜZERİNDE TAPU ALMAYI BEKLEYEN 13 KİŞİNİN YAŞADIĞI PARSELİN; ÜZERİNDE YAŞAYAN KULLANICILARINA VERİLMESİ İÇİN ÇÖZÜM ARAMAK YERİNE BEYKOZ BELEDİYESİNCE YETKİSİZCE İHALE İLE SATIŞA BANANE HİZMETTİR DİYEMEDİM;

YOK HÜKMÜNDE ALINAN KARARLARLA YAPILAN VE İDARİ YARGIDA SATIŞ KARARINI İPTAL ETTİRMEMDEN SONRA, ÜZERİNDE MEVCUT BİNANIN OLDUĞU PARSELİN “RİSKLİ ALAN” REZERV YAPI ALANI İLAN EDİLMESİ VE BEYKOZ BELEDİYESİNİN 3-5 YIL ÖNCE KENDİSİN KAT KARŞILIĞI YOLUYLA SATTIĞI PARSELİ YAKLAŞIK 53 MİLYONA SATIN ALMASINI, ÖZELLİKLE REZERV YAPI ALANI KARARI ALARAK SATMASINA BANANE HİZMETTİR DEMEDİM ;

DİYEMEDİM;

TOKATKÖY 487 ADA 3 PARSEL; !!!!

BU PARSELİN SUÇU NEYDİ ? ARKADAŞLAR.

BEYKOZDA DÖNÜŞÜMÜN FİİLİ OLARAK BAŞLADIĞI BU İLK PARSEL DIŞINDAKİ İBB’DEN ALINAN VE ÖNGÖRÜNÜM BÖLGESİNDE KALANLAR DIŞINDAKİ PARSELLER SÖZDE 2886 SAYILI DEVLET İHALE KANUNA GÖRE SATILDI, 2B LER, HAZİNE ADINA KAYITLI PARSELLER VE VAKIFLAR ADINA KAYITLI BİRÇOK PARSELİN ÜZERİNDEKİ KULLANICILARINA SATIŞI YAPILDI, BU PARSELİN VE PARSEL ÜZERİNDE YAŞAYANLARIN NE SUÇU VARDI?  NERDE HATA YAPTILAR?

2012 YILINDA BEYKOZ BELEDİYESİNCE İBB’DEN ALINAN VE ÖNGÖRÜNÜM SINIRLARI İÇERSİNDE KALAN PARSELLER, ÖNGÖRÜNÜMLE İLGİLİ YASAL PROSEDÜRDEN DOLAYI ÜZERİNDE YAŞAYAN GÜMÜŞSUYU MAHALLESİNDE YAŞAYANLARA SATILAMIYORSA, SATIŞA ENGEL KANUNİ GEREKÇELER;  İBB DEN BEYKOZ BELEDİYESİNE SATIŞ ENGEL OLMASI GEREKİRKEN OLMUYORSA VE  YASAYA AYKIRI YAPILAN BU SATIŞLARA BANANE DİYEMEDİM;

YİNE 2012 YILINDA ANADOLUHİSARI KALESİ İÇERİSİNDEKİ 2 ADET PARSELİN VE RÜZGARLIBAHÇE MEZARLIĞININ BİR KISMININ , İMAR PLANINDA VE FİİLİ OLARAK KULLANILAN YOLLARIN AKP Lİ BEYKOZ BELEDİYESİNE PARA AKTARMAK AMACIYLA AKP Lİ BEYKOZ BELEDİYESİNCE AKP Lİ İBB YE SATIŞ KARARLARI İLE  YAPILAN SATIŞLARADA BANANE DİYEMEDİM ;

BEYKOZ BELEDİYESİNCE 3. DÖNEM DE RÜZGARLIBAHÇELİLERE, ÇUBUKLULARA SATIŞI YAPILIRKEN ;  BEYKOZ İLÇESİNİN DOĞALSİT ALANI İLAN EDİLMESİ   VE ORMANLA DEVAM EDEN DAVALAR GEREKÇE GÖSTERİLEREK ARSALARI SATTIKLARI KOMŞULARIMIZINDAN  TAPULARINI VEREMEDİKLERİNE ALDIKLARI PARALARI İADE ETME KARARI ALDILAR…. TAPU VEREMEDİLER PARALARI İADE KARARI ALDILAR!!!!! AMA BİR YANDAN DA SATIŞ YAPMAYA DEVAM ETTİLER.

MADEM YASAL ENGEL VARDI BU TAPULAR VERİLEMİYORDU,, 3 KİŞİLERE NEDEN SATIŞLARA DEVAM ETTİLER ;   KARARIN ALINDIĞI DÖNEMDE YAPILAN İHALLER İLE ÜZERİNDE YAŞAYAN RÜZGARLIBAHÇELİLER YERİNE YANDAŞ MÜTEAHHİT FİRMALARA YAPILAN İHALELERİ VE “ SATIŞLARI”  SEYRETMEDİM ;

SEYREDEMEDİM ;

SİZ ÇUBUKLUDA CİĞERCİ ALİNİN HİKAYESİNİ, RÜZGARLIBAHÇEDE 865 ADA DA ŞİMDİKİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN KARŞISINDAKİ PARSELİN YADA HAYDAR BAKKALIN  SATIŞ HİKAYESİNİ BİLİYORMUSUNUZ.

YILLARDIR TAPU ALMAYI BEKLEYEN ALİ’NİN ARSASINI ( BİRÇOK PARSELDE ÜZERİNDE YAŞAYANLARA SATIŞ/ ALIM HAKKI ÖNCELİĞİ VERİLDİĞİ HALDE ) GÜNÜN YÖNETİCİLERİNCE CANLARININ İSTEDİKLERİ PARSELLERİN  İHALE KANUNUNA GÖRE YAPILAN İŞLEMLERLE 3. KİŞİLERE SATILDIĞINI BU DA YETMİORMUŞ GİBİ  ÜSTÜNE BİRDE ECRİMİSİL TALEBİ İLE İHBARNAME GÖNDERİLDİĞİNİ BİLİYORMUSUNUZ?

         BEN BU KONULARI GÖREVLİ OLSAMDA TAKİP ETTİM GÖRDÜM, OLMASAMDA, YARDIM TALEBİNE, YARDIMA MUHTAÇ DURUMDAKİLİ GÖRÜP KÖR SAĞIR OLMADIM. YARDIM ETTİM.

BEYKOZ’LUNUN,!!!

ÇUBUKLU’LUNUN !!!

CİĞERCİ ALİ’NİN DERDİ İLE İLGİLENDİM; KESİNLEŞMEK ÜZERE OLAN İDARİ YARGI KARARLARI İLE ELİNDEN UÇUP GİDEN CİĞERCİ ALİ’NİN GELECEĞİNİ KORUDUM .

SATIŞ KARARI HAKKINDA TEKNİK HUSUSLAR, YASAL PROSEDÜR VE MECLİS KARARLARINA AİT ÇALIŞMALARIM SONUCU ÖNCE KARAR DÜZELTME , DEVAMINDA İPTAL KARARLARI ALINMASINI SAĞLADIM, ÇUBUKLUDA ÇİĞERCİ ALİNİN DERDİNE , RÜZGARLIBHÇEDE KÖR BERBERİN DERDİNE SAHİP ÇIKTIM:

HERGÜN RÜZGARLIBAHÇEDE KOMŞULARIMIZ İLE BERABERKEN ; RÜZGARLIBAHÇEYE NASIL GİRECEK DEDİLER. OYSA BEN HEP ORADA, ONLARIN, RÜZGARLIBAHÇELİLERİN ADİL KILIÇ IN  YANINDAYDIM.

ÇAMLIBAHÇEDE OSMAN ABİ VE ARKADAŞLARINA ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İHBARNAME GÖNDERDİ ;

DEDİKİ SİZİN EVLERİNİZ ÖNGÖRÜNÜMDE KALIYOR.

ŞİMDİ DÜŞÜNÜN PARSELLERİN ÖNGÖRÜNÜM OLDUĞUNU BOĞZAİÇİ İMAR BİLMİYOR; BÜYÜKŞEHİR BİLMİYOR, BEYKOZ BELEDİYESİ BİLMİYOR, BİLİRKİŞİ BİLMİYOR, YEREL İDARİ YARGI BİLMİYOR; ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ DEDİĞİ OLUYOR.

BUNLARIN KOMŞULARIMIZA SAYGISI OLMADIĞI GİBİ YASA VE HUKUKA SAYGISI OLMADIĞI GİBİ İ ANAYASAYA SAYGISI OLADIĞI GİBİ KENDİLERİNE DE SAYGISI YOK.

ÇAMLIBAHÇEDE OSMAN ABİ VE ARKADAŞLARININ PARSELLERİNİN ÖNGÖRÜNÜMDE KALDIĞINA DAİR ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINCA YAPI KAYIT BELGELERİNİN İPTALİNE VE ÖNGÖRÜNÜM KARARINDA YARDIM TALEPLERİNE BANA NE BENİM İŞİM DEĞİL DİYEMEDİM,

YİNE DÖNEMİN BEYKOZ BELEDİYESİNCE İBB DEN ALINAN PARSELLERDEN OLAN YENİMAHALLEDEKİ PARSELLERİN SATIŞI SIRASINDA;  BEYKOZ BELEDİYESİNCE KADASTRAL PARSEL ÜZERİNDEN, İMAR PLANI OLMADAN, HİSSELİ OLARAK, TAAHÜTNAME İMZALATILARAK  GÖSTERMELİK İHALELERLE SATIŞ YAPILMIŞTIR.

İHALE İLE YAPILAN SATIŞLARDA MAĞDUR OLAN VE MAĞDURİYET  KARARLARIN İPTALİ İÇİN DAVA AÇANLAR OLDU.

ANAYASAL HAKLARINI KULLANARAK DAVA AÇAN YENİMAHALLELİ KOMŞULARIMIZA DAVA AÇTIKTAN SONRA KİNDARCA AKP Lİ BEYKOZ BELEDİYESİNCE ECRİMİSİL TALEBİ ,L KARARLAR GÖNDERİLDİ.

BELEDİYENİN TACİZİNE UĞRAYANLARIN DERDİ BENİM DERDİM OLDU, BÖLGEDEKİ DERNEKLER VE MÜCADELE EDEN ARKADAŞLARLA BERABER BU KARARLARIN DÜZELTİLMESİ İÇİN İTİRAZ DİLEKÇELERİ, İDARİ DAVA DİLEKÇELERİ, BİLİRKİŞİ İTİRAZ AÇIKLAMA DİLEKÇELERİ, İSTİNAF TEMYİZ DİLEKÇELERİ HAZIRLANMASI BİLGİ VE BELGE TOPLANMASI BENİM İŞİM DEĞİL DİYEMEDİM;

EMEK VERDİM:

EMEK EN YÜCE DEĞERMİ DEĞİLMİ ?

BEYKOZ İLÇEMİZDE;

ÖZELLİKLE 2012 YILINDAN İTİBAREN İBB DEN ALINAN PARSELLER( BU BÖLGEDE PLAN YAPMA YETKİSİ İBB VE BEYKOZ BELEDİYESİNDEDİR) VE 2B ÖZEL PROJE ALANLARININ PLANLANDIĞI BÖLGELERDE ( DOĞALSİT PLAN BÖLGELERİNDE) TARIM ALANI TAPULARININ, ARSA HALİNE GETİRİLMESİ ÇALIŞMALARINA ÇALIŞMALARININ TAMAMLANMASI ;ÖNEMLİDİR!!!

HERKESE EŞİT, ADİL, KAMU YARARI YARARI GÖZETEN BİR SÜREÇ İÇERSİNDE; İMAR PLAN KARARLARINDAN SONRA MAKUL ETAPLAR HALİNDE ŞEFFAF, KATILIMCI BİR SÜREÇ İÇERSİNDE  İMAR UYGULAMALARINI TAMAMLAMAK İLK HEDEFİMİZ OLMALI.

YOKSA ; GÜMÜŞSUYU İNCİRKÖY PLAN BÖLGESİNDE OLDUĞU GİBİ  2 YIL ÖNCE UYGULAMA İMAR PLANLARI ÇIKAR, KESİNLEŞİR AMA PARÇA PARÇA KİŞİLERE ÖZEL İMAR UYGULAMA KARARLARI ALINMAYA ÇALIŞILARAK YOL ALINAMADIĞI AÇIK VE NETTİR.

GÜMÜŞSUYU VE İNCİRKÖYDE KARLITEPEDE 2B DEN ARSA SATTILAR; BÖLGE PARKIMI, AĞAÇLANDIRILACAK ALANMI, MESİRE ALANI, PARK ALANIMI? BAKMADAN SATTILAR, MÜLKİYET SORUNUM ÇÖZÜLÜYOR DİYEN; AKP YE İNANAN BEYKOZLU KOMŞULARIMIZIN HEM PARASINI ALDILAR HEMDE OYUNU ALDILAR.

ŞİMDİ BU ARKADAŞLARIMIZA ÇOK KÜÇÜK KİŞİYE ÖZEL ETAPLARLA YAPILAN İMAR UYGULAMALARI İLE NE ZAMAN NASIL BİR ÇÖZÜM SUNACAKLAR.BELLİ DEĞİL !!

İMAR PLANLARI ASKIYA ÇIKTIĞINDA KİM NASIL İTİRAZ ETTİ, BU BÖLGEDE YAŞAYANLAR NASIL BİLGİLENDİRİLDİ BUNLAR GEÇMİŞTE KALDI , BUNDAN SONRA  BUNLARIN HEPSİNİ İMAR PLANLARINI VE İMAR UYGULAMALARINI HEP BERABER YAPACAĞIZ.

YİNE BENZER ŞEKİLDE BEYKOZ BELEDİYESİNCE İBB DEN ALINARAK,  GÖSTERMELİK İHALELERLE , İMAR PLANI OLMADAN, TAAHHÜTNAMELERLE , KADASTRAL PARSEL OLARAK, HİSSELİ SATILAN PARSELLER, MÜLKİYET SORUNU ÇÖZMEMİŞ SADECE DEĞİŞTİRMİŞTİR.

BUNU KISMEN ÇUBUKLU, ÇİĞDEM VE İNCİRKÖY  MAHALLESİNDE ( KISMEN SOĞUKSU VE RÜZGARLIBAHÇEDE ) YAŞIYORUZ. 2019 YILINDA BİR ÖNCEKİ YEREL YÖNETİMLER SEÇİMLERİNDE KESİNLEŞEN UYGULAMA İMAR PLANLARI OLDUĞU HALDE BÖLGEDE MÜSTAKİL PARSELİ OLAN  SADECE 3 ADET İNŞAAT FİRMASINCA , RUHSAT ALINARAK İNŞAATLAR TAMAMLANMIŞ YADA TAMAMLANMAK ÜZEREDİR.

BEYKOZLU KOMŞULARIMIZ SEYREDERKEN NEDİR  BU 3 PARSELDE YAPILAŞMANIN VE ALINAN RUHSATLARIN ÖZELLİĞİ ?  

BU ÜÇ PARSELDE; BİR ÖNCEKİ İMAR PLANLARINDA YA MESİRE ALANI VE PARK ALANI OLARAK PLANLANMIŞTI; 2 TANESİ ESKİ PLAN VE YÖNETMELİKLERDE TARIM ALANI DERE KORUMA BANDI VE DERE TAŞKIN ALANI OLDUĞU YADA VASFI MEZARLIK OLDUĞU HALDE İMAR PLANLARINDA KONUT ALANI OLARAK PLANLANMIŞ, KAMUYA TERK ALANLARI DEREYE PARALEL DÜZENLENEREK , KAMUNUN HALKIN KULLANIMINA OLANAK SAĞLAMASI GEREKEN TERK ALANLARI( %30-45 ARASI) YA DERE İŞLETME BANDI YADA BU PROJELERİN BAHÇELERİ GİBİ KULLANIMA AÇILMIŞTIR.,

YANDAŞLARA VE İŞBİRLİKÇİLERİN;  PARSELE ÖZEL KARARLARLA, PLAN TADİLATLARI SONUCU İMARA AÇILAN;

BEYKOZLUNUN NEFES ALACAĞI BU ALANLAR ADETA İŞGAL EDİLİYOR. ESKİ İMAR PLANLARINDAKİ PARK ALANLARI SPOR ALANLARI YENİ İMAR PLANLARINDA TİCARET ALANI HALİNE GETİRİLEREK ADETA RANT DAĞITILIYOR.

MÜDAHELE ETMEZSEK BUNLARIN BU İŞGALİ VE TALANI BİTİNCEYE KADAR BEYKOZ’A VE BEYKOZLUYA HUZUR GÖRÜNMÜYOR. BUNLAR RUHSATLARINI ALIP BEYKOZDA İŞLERİ BİTİNCEYE KADAR BİZLER İÇİN ÇÖZÜM SAĞLAMAYACAKLAR.

YASALARLA ELİ KOLU BAĞLI BEYKOZLU HEMŞEHRİLERİMİZİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİR ORTAMDA YAŞAMASI ENGELLENİRKEN; BAZI BÖLGELERDE ÇİVİ ÇAKTIRILMAZKEN

BEYKOZ’UN DOĞAL VE TARİHİ DEĞERLERİ KİMDEN, NEDEN KORUNDU ?

MADEM BU ALANLAR KORUNMAYACAKTI, NEDEN DAHA ÖNCE İPTAL KARARLARINA KONU OLAN BU ALANLAR EL DEĞİŞTİRDİKTEN SONRA, BEYKOZLUYA ÇÖZÜM SAĞLANMADAN, HİSELİ PARSELLERE ÇÖZÜM SAĞLANMADAN DONATI ALANI OLAN BU PARSELLER NASIL YAPILAŞMAYA AÇILDI.

BEYKOZLULAR BU ALANLARIN GEÇİCİ EMANETÇİLERİMİ?

 BEYKOZLULAR; TOKATKÖYLÜLER, İNCİRKÖYLÜLÜLER; ÇUBUKLULULAR, RÜZGARLIBAHÇELİLER, GÖZTEPELİLER, YENİMAHALLELİLER BURADA

EMANETEN Mİ  OTURUYORLAR?

BU ALANLARI BAŞKALARI İÇİN Mİ KORUYORLAR ??

HAYIR !!

BU KADER DEĞİLDİR.

SÜRGÜN VE GÖÇ KADER DEĞİLDİR.

KADER OLAMAZ.

BEYKOZ BİRÇOK NEDENDEN GÖÇ VERİYOR.

ÇEKMEKÖYDE VE YAKIN DİĞER İLÇELERDE BEYKOZDAN GÖÇ EDENLERCE “YENİBEYKOZ” SEMTİ OLUŞMASINA RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ.

BİZ KADERİ DEĞİŞTİRECEĞİZ.

BU İRADEMİZİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN ÖRGÜTÜMÜZLE VE ÖRGÜTLENME VE MÜCADELE KONUSUNDA AYNI DÜŞÜNCELER İÇERSİNDE OLAN BEYKOZUN TÜM BİLEŞENLERİNCE, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI VE GÖNÜLLÜLER İLE BİR ARAYA GELECEĞİZ .!!

GELMELİYİZ.!!!

BEYKOZ İÇİN YAPACAĞIZ BEYKOZLU İÇİN YAPACAĞIZ.

BEYKOZ İLÇEMİZDE ULAŞIM SIKINTISI DAYANILMAZ BOYUTLARA GELDİ

BEYKOZ İLÇEMİZ İÇERSİNDE RİVA’DAN, KILIÇLI’DAN KAVACIĞA, ANADOLUHİSARINA BEYKOZ MERKEZE ULAŞIM İÇİN,

BEYKOZ İLÇEMİZİN İSTANBUL’A, BOĞAZİÇİ SU YOLLARINA, FÜNİKÜLER HATLARA, METRO BAĞLANTILARINA, METROYA, KUZEY MARMARA HIZLI TREN HATLARINA  VE  DİĞER ULAŞIM İMKANLARINA ENTEGRASYONU İÇİN;

BEYKOZUMUZ İÇİN;

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZ BİRİMLERİ İLE YAPACAĞIMIZ PROJELERİMİZİN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN EKREM İMAMOĞLU VE EKİBİ TARAFINDAN TAMAMLANACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR.

İNANIYORUZ GÜVENİYORUZ.

          Beykoz ilçemizin içinde bulunduğu yıllardır çözülemeyen mülkiyet sorunları, Doğalsit, kararları ve Doğal sit bölgesindeki farklı kanunlara tabii alanlardaki parçacıl imar planları, 2960 sayılı Boğaziçi Kanunu kıskacındaki mahallelerde büyük hisseli parsellerde yer alan yüzlerce mevcut risk altındaki yapıların bulunması, mesire alanları dere taşkın alanları, afete maruz alanlar , 2b özel proje alanları gibi Beykozlu hemşerilerimizin ÖNÜNDEKİ ENGELLER OLARAK ORTAYA ÇIKARKEN ; KOMŞULERIMIZIN İMAR HAKLARINI KULLANMALARININ  ENGELLEDİĞİ, YANDAŞ İNŞAAT FİRMALAR İÇİN PLAN TADİLATLARI FIRSATA ÇEVRİLEREK, Beykoz’un ve Beykozluların nefes alacağı PARK ALANLARI, MESİRE ALANLARI,SPOR ALANLARI BİR BİR İMARA AÇILARAK, BU ALANLARDAKİ TİCARİ İMALATLAR SÜRATLE TAMAMLANMAKTADIR.

Açıkçası Deprem Riski Altında yaşayan; sağlıklı bir konut hakkına kavuşmayı bekleyen komşularımıza SEÇİMDEN SEÇİME YAPILMAYA ÇALIŞILAN İMAR PLANLARI BEYKOZUMUZA ÇÖZÜM SAĞLAMAMAKTADIR.

Beykoz ilçemizde İmar planlaması yönünden yaşanan yetki karmaşası tamda  artık bitmiştir derken ; şimdi yeni yasalarla tüm bölgelerde Afet riskli alan ve rezerv alan kararlarında PLAN YAPMA YETKİSİNİ  aldılar.

Çevre ve Şehircilik bakanlığının 2012 yılında kurulmasından sonra Bakanlığın yetkileri, görev sorumlukları DÜZENLENİRKEN AKP li CUMHURBAŞKANI VARDI AKP li BAŞBAKAN VARDI;  Beykoz ilçesinde AKP İKTİDARI VARDI, Büyükşehirde de AKP İKTİDARI VARDI, İmar planları yapılırken Bakanlıklarda AKP İKTİDARI vardı,  kurum ve kuruluşlar AKP kontrolünde olduğu dönemde Beykoz İlçemizin Geri görünüm Etkilenme Bölgelerinin planlarını kimin onaylayacağını yaklaşık üç yılda keşfettiler.

PLANLAR BAKANLIĞA GİTTİ GELDİ, BÜYÜKŞEHİRE GİTTİ GELDİ, ETAPLARA BÖLDÜLER ETAPLAR, GİTTİ GELDİ, MESİRE ALANLARINI, KÜLTÜR VE TABAT VARLIKLARINI KORUMA KURULU KARARI İLE KORUNAN ALANLARI BEYKOZ LULARDAN ÖNCE İMARA AÇMAYA ÇALIŞTIRLAR;

Bunu da beceremediler, 2014-2018 döneminde Büyükşehir belediyesi ve Beykoz belediyesi yetkisinde olan bazı plan bölgelerin BAKANLIKÇA planlandığı ve BEYKOZ BELEDİYESİNCE YAPILARAK BAKANLIKÇA ONAYLANAN İMAR PLANLARINDA İncirköy Soğuksu bölgesinde ve küçük kısmı Yenimahalle bölgesinde kalan alanların  Doğalsit Plan bölgesinde kaldığı için ŞU AN PLANSIZ DURUMDA OLDUĞU İZAHLARIMIZ SONRASI ANLAŞILMIŞ , BU BÖLGE İÇİN İLAVE ALAN İMAR PLAN ÇALIŞMASI İBB nin ilgili birimleri tarafından yapılmaktadır.

Sonra dedilerki  CHP YAPTIRMAYIZ PARTİSİ.

ŞAKA GİBİ

SON 5 YILDA UYGULAMA İMAR PLANI OLDUĞU HALDE; RİVA BEYLİKMANDIRA DIŞINDA SADECE 3-5 YANDAŞ VE KURNAZ FİRMALAR DIŞINDA YAPILAŞMA OLMAMIŞTIR.

İSTANBUL’A VE BEYKOZ’A SAHİP ÇIKMAK İÇİN DESTEĞİNİZE VE YARDIMINIZA İHTİYACIMIZ VAR.

HEP BERABER DAHA YAŞANABİLİR VE GÜZEL BİR BEYKOZ İÇİN.

HEP BERABER.,

HEP BERABER.

HEP BERABER OLMALIYIZ.

BIRAKALIM BİR BİRİMİZLE UĞRAŞMAYI;

Ülkemizde yaklaşan 2024 YILI Yerel Yönetim Seçimleri; Cumhuriyetin ikinci yüzyılında mutlak siyasi gücün denetimsiz olarak bir kişide toplandığı, “merkezileşme ve otoriterleşme” politikaları çerçevesinde yerel yönetimlerin özerk yapılarının değiştirildiği ve yetkilerinin kısıtlandığı, hukukun ve demokrasinin evrensel ilkelerinin yok sayıldığı; baskıcı ve otoriter rejim koşullarında gerçekleştirilecektir.

 

İçinde bulunduğumuz bu dönemde; ekonomik krizle birlikte toplumsal ve sosyal kriz koşulları ağırlaşmakta, 6 Şubat 2023 tarihli depremler ve afetler siyasi hegemonya adına bir fırsata dönüştürülerek planlama, kentleşme ve yapılaşma süreçleri rant odaklı politikaların aracı haline getirilmektedir.

BEYKOZUMUZUN İMAR VE MÜLKİYET SORUNLARI , TEKNİK ÖLÇÜLEBİLİR, BİLGİYE DAYALI İŞLERDİR !

BAŞKAN YARDIMCISI, TEKNİK PERSONEL, HİZMET ALIMI YA DA DANIŞMANLARLA BU İŞLER ÇÖZÜLEMEMEKTEDİR.

BU YÖNTEMLE ÇÖZÜM OLSAYDI AKP 20 YILDIR ÇÖZERDİ.

DÜŞÜNÜN DEVLET BAŞKANI ONLARDA , CUMHURBAŞKANI ONLARDA , BAŞBAKAN ONLARDA , BAKANLIKLAR ONLARDA, KAMU KURUMLARI ONLARDA ,2019 ÖNCESİNDE  İBB ONLARDA, BEYKOZ BELEDİYESİ ONLARDA ;

YILLARDIR BASİT BİR İŞİ KARMAŞA HALİNE GETİRDİLER;

BEYKOZDA 2 TEMEL PLAN VAR . BİRTANESİ ÖNGÖRÜNÜM VE GERİ GÖRÜNÜM ETKİLENME BÖLGESİ ( KALDIKİ BU BÖLGELERİN MAHALLE SINIRI GİBİ , İLÇE SINIRI GİBİ , İL SINIRI GİBİ, ÜLKE SINIR GİBİ SINIRLARI VAR ) DİĞERİ DE DOĞALSİT PLAN BÖLGESİ .

SİZ BEYKOZUN PLANI YAPAN ARKADAŞLAR;

BAZI MAHALELERİN BAZI KISIMLARINI YANLIŞ PLAN ETABINDA YETKİSİZCE PLANLAYIP, 2014 YILINDAKİ PLANLANAN ALANLARININ TAMAMEN PLANSIZ KALMASINDAN RAHATSIZLIK DUYMUYORMUSUNUZ?

ONDAN SONRA ATIN TOPU CEHAPE YE !

AKP Lİ BELEDİYE BUNU BAŞARAMADIYSA ;  SİZ MERAK ETMEYİN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ VE  25 YILDIR TEKNİK BİLGİSİ , HİÇ KİMSEYE AYRIM YAPMADAN GÖSTERDİĞİ EMEĞİ VE BİLGİ BİRİKİMİ  İLE BU KARDEŞİNİZ ÇÖZECEKTİR.

İMAR VE MÜLKİYET KONULARINDA KANUNLAR VE YÖNETMELİKLER KADAR, KADROLARIN NİYETİ ÖNEMLİDİR.

PARTİMİZİN; BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN EKREM İMAMOĞLUNUN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ YENİDEN  KAZANARAK TARİH YAZMA YOLUNDA , HANGİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ARKADAŞIMIZ ADAY OLURSA OLSUN ;

YAPILMASI GEREKEN ŞUDUR:

KENDİMİZLE UĞRAŞMAYI BIRAKARAK;

MÜLKİYET VE İMAR KONULARINDA ORTAK SÖYLEM BİRLİĞİNİN SAĞLANMASI GEREKİR.

BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAZANMANIN YANI SIRA İBB’DE MECLİS ÇOĞUNLUĞUNU SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ.

İSRAFI BİTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ.

BEYKOZUN ULAŞIM SORUNLARINA PROJELERİMİZ VE ÖNERİLERİMİZ VAR.

**ADAPAZARI – İSTANBUL KUZEY GEÇİŞİ DEMİRYOLU PROJESİ ENTEGRE ÇEKMEKÖY-GÖRELE-KAVACIK-KÜÇÜKSU METRO GÜZERGAH ÖNERİMİZ VAR.

**ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLATILAN “3 KATLI BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ PROJESİ”NE KÜÇÜKSU BÖLGESİNDEN BEYKOZ İLÇESİNE ENTEGRE OLAN AVRUPA YAKASI- ANADOLU YAKASI BAĞLANTISI 3 KÖPRÜ VE TEM BAĞLANTI YOLU PROJESİ PROJESİNİN TAKİBİ VE BEYKOZ BÖLGESİNİN PROJE KAPSAMINDA GELİŞİMİ PROJEMİZ VAR

** ARTIK ÇEKİLMEZ HALE GELEN KAVACIK KAVŞAĞINA ÇÖZÜM İÇİN GÖKSU EVLERİ KAVŞAĞINDAN  ANADOLUHİSARI-KADIKÖY BAĞLANTI YOLU PROJEMİZ VAR.

**M4 VE M5 METRO HATLARINA ENTEĞRE KAVACIK -KOZYATAĞI MONORAY PROJE ÖNERİMİZ VAR.(GEÇMİŞ DÖNEMLERDE  İBB MECLİS KARARI OLAN)

**BURUNBAHÇE MESİRE/TURİM TESİS ALANI PROJESİ;

    Beykoz İlçesi, Çubuklu Mahallesi, 38 pafta, 195 ada, 4 5 6 parsellerin Turizm Tesis Alanına alınması hakkındaki İBB Meclisinin 16.12.2011 tarih 2011/2925 sayılı Kararı doğrultusunda, CAM, SAYA, TEMALI PROJLER İLE TANITIM PAZARLAMA TURİZM KONULARINDA İSPARK TEKNE PARK PROJESİ İLE DENİZ YOLU KULLANIMI GELİŞTİRİLEREK FÜNİKİLER HATLARA VE METRO HATLARINA BAĞLANTININ SAĞLANARAK KOLAY ULAŞIM İLE BEYKOZDA TİCARİ HAYATIN CANLANDIRILMASI.

** BEYKOZ BELEDİYE MECLİSİNDE 10.05.2013 TARİH VE 2013/76 KARAR SAYILI KARAR İLE RİVA DERESİ ÇEVRE KORUMA VE BÖLGESEL KALKINMA PROJESİ İÇİN BEYKOZ KANAL RİVA TURİZM GELİŞTİRME VE YATIRIMCILARI DERNEĞİ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOL ÇERÇEVESİNDE, YENİ DOĞALSİT KARARLARI VE ONAYLI İMAR PLAN KARARLARI ÇERÇEVESİNDEKİ OLUMSUZ DEREYE PARALEL YOLLARIN İPTAL EDİLEREK DOĞAL DEĞERLERE, ENDEMİK BİTKİ VE CANLI TÜRLERİNE ZARAR VERMEDEN . BU PROJENİN ISLAHI İSTANBULA VE BEYKOZA FAYDALI OLACAKTIR.

BUNA BENZER İBB NİN BAŞKANLIK MAKAMINCA VE İLGİLİ MÜDÜRLÜKLERİNCE YAPILAN VE YAPILMAYA DEVAM EDEN, YUVAM İSTANBUL, GENÇLİK MERKEZLERİ VE KÜTÜPHANELERİN YAPIMI İÇİN ÖNCE İMAR PLANLARI BAKIMINDAN ÖNCELİKLİ KARARLAR VE REVİZYONLAR YAPILARAK İSTANBULA VE BEYKOZ A HİZMET EDECEĞİZ.

KREŞ, BURS, YURT, SOSYAL YARDIMLAR, KÖY KARAKTERİNİ KORUYAN MAHALLELERİMİZDE TARIM VE HAYVANCILIĞI, BALIKÇILIĞI DESTEKLEYECEĞİZ.

EN ÖNEMLİSİ BEYKOZUN BOĞAZİÇİNE VE KARADENİZE KIYISI OLAN BİR İLÇE OLDUĞUNU HATIRLATACAĞIZ.

DAHA ÖNCE MECLİS KARARLARI ALINMIŞ, ÇED RAPORLARI VE PTD DOSYALARI BİLE OLAN ÇOK ÖNEMLİ PROJELERİMİZ VAR. BUNLARI TAKİP EDİP GELİŞTİRECEĞİZ.

BEYKOZLUYU SÜRGÜN YASALARININ, KARARLARINA MAHKUM, GÖÇ YOLLARINA DÜŞÜRMEDEN, MÜLKSÜZLEŞTİRİLMELERİNE İZİN VERMEDEN, YERİNDE DÖNÜŞÜMLE BEYKOZ DA KALMASINI SAĞLAYACAĞIZ.

İNANIYORUM, BUNLARI YAPACAĞIZ.

HEPSİNİN YOLU VE YÖNTEMİ VAR.

İSTABUL’U VE BEYKOZ’U BİLİYORUM.

 ÇARE VAR.

BİRBİRİMİZLE UĞRAŞIRKEN TEKRARDAN ; İLÇEMİZİ, YAŞAM ALANLARIMIZI, DOĞAL DEĞERLERİMİZİ, KOMŞULUĞUMUZU, DOSTLUĞUMUZ ARKADAŞLIĞIMIZI; TALAN YASALARINA, RANTA TESLİM ETMEYELİM.

Cumhuriyetin devriminin eğitim, bilim, kültür, sanat, kentleşme ve diğer pek çok alandaki birikim ve değerli kazanımlarını ortadan kaldırmaya yönelik aydınlanma ve uygarlaşma karşıtı uygulamalara artık dur demek için hep birlikte yola çıkmaya;

VARMISINIZ.

VARMISINIZ.

VARMISINIZ.

O ZAMAN BAŞLAYALIM.

YOLUMUZ AÇIK OLSUN.

Editör: Yılmaz Gökgöz