Beykoz Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Gökgöz, Bilgehan Murat Miniç'e; “2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Muhsin Yazıcıoğlu’na Beykoz’un anahtar sözünü vereceğim demiştiniz. Bu yerel seçimleri kazandığımız takdirde bu anahtar sözünü tutacak mısınız? Peki Cumhuriyet Halk Parti'liler Muhsin Yazıcıoğlu'na bu anahtarı götürmenize müsaade edecek mi?” sorusunu sordu.

I M G 20240321 W A0001

CHP Kontenjan Meclis Üyesi Adayı Bilgehan Murat Miniç: “Muhsin Yazıcıoğlu 25 mart 2009’da bu iktidarın da içinde olduğu bir organizasyonda çok net söylüyorum şehit edildi. Helikopter kazası geçirmedi. Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahadet dosyasını takip eden bir kişi vardı mecliste! O da Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Tacider Seyhan'dı. Mecliste bir tane Genel Başkan gündeme getirdi o da Kemal Kılıçdaroğlu...

Anahtar meselesine gelince inşallah seçimi kazanacak. Biz o anahtarı alırız CHP Genel Merkezi'ne de gideriz, orada da Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrine gideriz, anahtarını teslim ederiz.” cevabını verdi.

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun geçmiş dönemde CHP ile ilgili söylemiş olduğu “CHP sen bela mısın?” videosu CHP'lilerde kafa karışıklığına sebep oldu.

Editör: Yılmaz Gökgöz