Paşabahçe Pazarında esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen İl Başkanı Çelik, daha sonra İlçe Başkanı Mahir Taştan ile birlikte Kavacık'taki İlçe Başkanlığına geldi.

Burada Belediye Başkan Aday Adayları, Meclis Üyeleri ve örgüt üyeleriyle buluşan Çelik, geçmiş dönem İlçe Başkanlarından Bahadır Yavuz'un önerisiyle aday olamamaları halinde seçim sürecinden hep birlikte çalışmaya devam etmek için aday adaylarından söz istedi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, bütün hazırlıklarını tamamladıklarını ve tek hedeflerinin Beykoz'da seçimi kazanmak olduğunu söyledi.

I M G 20231215 162333

“İşin temelinde birlik beraberlik var”

Taştan, "Beykoz'da iktidara yolculuğumuzu bugün itibariyle İl Başkanımızla Paşabahçe pazarından startı vererek başladık. Bu işin temel noktası geçmişten bu zamana yaşadık ve gördük. Bu işin temel noktası önce birlik beraberlik içerisinde yol yürümekten oluşuyor. Ben aday olamadım, ne yapayım? Bir şey yapmak istemiyorum demeyi bırakmaktan geçiyor. Biz birlikte olursak Beykoz'da iktidar olmak için hiçbir şey önümüzde duramaz." dedi.

Paşabahçe Pazar ziyaretinin ardından İlçe Başkanlığına geldiklerini ifade eden CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, katılımlarından dolayı partililere teşekkür etti.

“Başarı elde etmek zorundayız”

Çelik, "Biz bugün Beykoz'da bir başlangıç yapıyoruz. Beykoz adayımız da çok yakın zamanda açıklanacaktır ve onunla birlikte de güçlü bir mücadeleyi vereceğiz. 2024 seçimleri sadece bir yerel seçim değil, aslında hep siyasi iktidar, yerel seçimleri, genel seçim havasına sokmak ister. Şunu biliyoruz ki bu seçim Türkiye'nin önümüzdeki 5 yılını, 10 yılını, 20 yılını, 30 yılını etkileyecek bir seçim. Bu seçimden mutlak suretle bir başarı elde etmek zorundayız.” diye konuştu.

"1989’un devamını getirebilseydik…”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Geldikleri gibi giderler” sözünü hatırlatan Çelik, “Her zaman umudumuzu diri tutacağız. Umudumuzu koruyacağız. Ancak çok kritik bir seçim olduğunu da mutlaka bilmemiz lazım. 1989 seçimlerindeki başarımızı devam ettirebilseydik eğer bugün AK Parti diye bir parti olmayacaktı. Çok çalışmak zorundayız. İstanbul Kongresi yeni bir ulus dalgası ortaya çıkartmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi büyük kurultayı yeni bir umut dalgası, yeni bir heyecan ortaya çıkarmıştır. Ancak yeterli değil.” İfadelerini kullandı.

“Beykoz’u kazanmak Türkiye’yi kazanmaktır”

İstanbul’un 39 ilçesinde bir iddia ortaya koyacaklarını dile getiren İl Başkanı Özgür Çelik, “El ele, kol kola, hep birlikte çok çalışmak zorundayız. İstanbul'da 25-30 ilçe kazanmayı hedefliyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesini yeniden kazanacağız. Meclis çoğunluğunu sağlayacağız ve bütün engellemeleri ortadan kaldıracağız. Kazanacağımız ilçeler arasında Beykoz var. Ben Beykoz'da o potansiyeli görüyorum. Şunu ifade etmek isterim. Beykoz'u kazanmak Türkiye'yi kazanmaktır. Beykoz'u kazanmak 2028’de Türkiye'yi demokratikleştirmek için büyük bir adımdır. Sizlerle beraber Beykoz'u kazanacağız.

Hep birlikte çok çalışarak Beykoz'u kazanmaya var mıyız? Kısa bir süre sonra Beykoz adayımızı açıklayacağız. Onun projeleri olacak İlçe Başkanlığımızla beraber. Topyekun büyük bir seferberlik, büyük bir mücadele başlatacağız.” dedi.

Çelik, konuşmasının ardından bazı partililerin öneri ve görüşlerini dinledi. Kapanışında İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın Çelik’e çiçek hediye ettiği program Çelik ve Taştan’ın Belediye Başkan Aday Adaylarıyla fotoğraf çektirmesinin ardından son buldu. 

I M G 20231215 162321I M G 20231215 162353

Editör: Haber Merkezi