Arsa alma bahanesiyle getirdiği Beykoz Ormanlarında işlenen cinayet emniyetin 3 ilde düzenlediği operasyonlarla 13 yıl sonra çözüldü.

Karabük Yenice’de 2011 yılının Ağustos ayında ormanlık bir alanda elleri arkadan bağlı bulunan kimliği belirsiz cesedin sırrı, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışması ile 13 yıl sonra çözüldü.

Olayla ilgili İstanbul, Kastamonu ve Sivas’ta düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 6 kişiden 3’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, diğer 3 kişi de Adli Kontrol Hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Kocasından şiddet gören Sema K.’nın sevgilisine kocasını öldürttüğü ortaya çıktı.

Sevgilisinden kocasını öldürmesini istedi

Sema K., kocası Bayram K’dan sürekli şiddet gördüğünden 2011 yılında sevgilisi olan Mehmet A’ya yaşadığı kötü muameleleri anlatarak kocasını öldürmesini istedi.

Sema K’nın sevgilisi Mehmet A. da konuyu şizofren hastası olan arkadaşı Mehmet Ali K.’ya anlatarak, öldürürse ceza almayacağını söyleyerek ikna etti.

Arsa alma bahanesi ile Beykoz ormanında boğarak öldürdü

Bu plandan yaklaşık 1 ay sonra Sema K., sevgilisi Mehmet A.’yı arayarak kocasının arsa satacağını söyleyip telefon numarasını vererek planını devreye soktu. Mehmet A., arkadaşı Mehmet Ali K.’yı yanına alarak arsa için Bayram K’yı alıcı kılığında arayarak buluştu.

Bayram K. ile birlikte Pendik’teki arsaya giden Mehmet A. ve Mehmet Ali K., daha sonra araçla birlikte Beykoz’a geçmek için hareket etti. Ormanlık alanda tuvalet için aracı durduran Mehmet A. araçtan indikten sonra Mehmet Ali K., Bayram K’yı aracın içinde lektik kablosu ile boğarak öldürüp, cesedi aracın bagajına koyarak Karabük Yenice Ormanına getirip ormana bıraktılar.

Sevgilisi Mehmet A.’dan ayrılan Sema K., yeni sevgilisine kocasını öldürttüğünü anlattı. Yenice Cumhuriyet Savcılığı, 4 ay önce dosyayı yeniden açarak ihbar üzerine başlatılan çalışmada 13 yıl önce Yenice ormanında bulunan ve kimliği tespit edilemeyen, yapılan otopsi işlemleri sonrası Ankara’daki kimsesizler mezarlığına defnedilen cesedin Bayram K’ya ait olduğu belirlendi.

Karabük Emniyet Müdürlüğünde 4 gün süren sorgularının ardından 6 şüpheli sağlık kontrolünden geçirilerek, Yenice Adliyesine sevk edildi.

“Tasarlayarak öldürme suçundan” mahkemeye sevk edilen Sema K., Mehmet A. ve Mehmet Ali K. tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Cezaevine sevk edilirken, Songül K., Selda K. ile Serdar A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Editör: Yılmaz Gökgöz