Beykoz Kart

Beykoz Belediyesi, Beykoz'da yaşayan ve ekonomik durumu kötü olan vatandaşlarımıza "sosyal market" aracılığı ile "burs, erzak ve para" yardımlarını yıllardır sürdürüyor.

31 Mart 2019 tarihinde Beykoz Belediye Başkanı seçilen Murat Aydın ile birlikte ise bu yardımlarda kısıtlamaya gidildi ve öğrenciye verilen burs ve para yardımlarına son verildi. Erzak yardımı harici bir yardımın yapılmayacağı dile getirildi ve ekonomik durumu iyi olan vatandaşlara da yapılan yardımlara son verildi. 

Murat Aydın, 31 Mart seçimleri öncesi Beykoz'da bulunan Sivil Toplum Kuruluşu başkanları ile Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde sabah kahvaltısında bir araya gelmişti. Aydın, tek tek dernek başkanlarını dinledi ve kendi düşüncelerini anlattıktan sonra soru, cevaba geçildi.

Ben de söz alarak sosyal marketin kaldırılmasını gerektiğini dile getirerek, "Beykoz'da vatandaşlara yardımların yapılması güzel bir şey ama vatandaşlarımızın, sosyal marketten yaptıkları alışveriş sonrası ellerinde Beykoz Belediyesi poşetleriyle gözükmesin. Komşuları gördüğü zaman rencide olmasın, aa bak bu da sosyal marketten yardım alıyor' cümlelerine mağruz kalmasın demiştim.

Bu yüzden sosyal marketin kaldırılması gerektiğini dile getirmiş ve Beykoz Kart uygulamasına geçilmesini söylemiştim. Bu kart sayesinde bazı market ve bakkallar ile anlaşma yapılsın. Vatandaşlarımız, anlaşma yapılan market ve bakkalardan alışverişlerini gönül rahatlığıyla gerçekleştirsin. Beykoz Belediyesi de bu anlaşmaları küçük esnaf ile yapmalı ki kalkınmasında bir nevi katkıda bulunsun. 

Beykoz Kart

Mahallelerde bulunan bakkallar ve marketler ile anlaşma yapılmalı, kredi kartı kullanır gibi bu alışverişlerini tamamlamalı. Anlaşma yapılan yerlere Beykoz Kart uygulaması ile alışveriş yapan vatandaşlara yüzde 5'lik bir indirimin de sağlanması gerekir.

Beykoz VİP Kart

Beykoz Kart'ın yanı sıra Beykoz VİP Kart uygulaması da yapılmalı ve bu kart vatandaşlara ücretli şekilde satılmalıdır. Bu kartın senelik kullanım ücreti olmalıdır ve Beykoz Belediyesi'nin "Beytaş Kafe ve Restoranlarda, Riva Elmas Burnu" sosyal tesislerinde yüzde 10'luk indirimlerden faydalanabilir olmalı.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kart uygulamasına geçerse gerçekten çok doğru bir işlem gerçekleştirmiş olacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ulku
Ulku - 9 ay Önce

Bu kartlar ucretlimi acaba

Emrah
Emrah - 8 ay Önce

Merhaba beykoz belediyesi bu kartı çıkartmakla iyi bir iş başardı lâkin kartların kullanılacağı market listesine bakılırsa hiç yapmasa daha iyi OLURDU bu marketler in hepsi özel yani bu kartın limitiyle bu marketlerden dargelirli bir aile iki günlük erzagini bile alâmaz bir makarnanın 6lira olduğu bu gibi marketlerden bu kartla ne alınabilir ki bu dargelirliler için değil bizzat market sahibi aga babaların servetine servet katmak için yapılmış bir uygulama benim evimde 8 kişi yaşıyor yani 5 kişinin oy verdiği beykoz belediyesine bi dahaki secimde kapımı dahi acarmiyim sizce saygılar