CHP'de milletvekili aday adayı olmayı düşünen il ve ilçe başkanlarının seçime en geç 9 kala yani 30 Eylül’de görevlerinden ayrılmalarına ilişkin genelge yayınlamaları bekleniyor.

Milletvekili aday adayı olmayı düşünen il ve ilçe yöneticilerinin görevlerinden istifaları öne çekilmiş olacak ve yerlerine atama yapılacak. Seçim takvimi başladığında istifa edenlerin başvurularının ise değerlendirilmeyeceği ifade ediliyor. 

CHP’li kaynaklar, “Örgütlerde yenilenme sağlanacak. Seçimlere girerken parti örgütlerinin derli toplu girmesi, teşkilatlardaki boşalmanın bir an önce gerçekleşerek taze kanlarla yola devam edilmesi sağlanacak. Bir yenileme gerçekleştirilecek, kongre isteyen teşkilatın da gönlü alınacak” yorumlarını yapıyor.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Beykoz’da yapmış olduğu sessiz muhalefet ile tüm dikkatlerini üzerine çekti. Partide yeni bir muhalefet tarzı geliştirerek herkese örnek olma çabasına giren Düzgün, yapmış olduğu sessiz muhalefet ile şimdilik kendine yakın meclis üyelerine sirayet etmiş olsa da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdikten sonra da bunu derinleştirip tüm Türkiye’ye örnek olmayı hedeflediği konuşuluyor…

Parti Meclisi’ne Sevgi Kılıç’ı da koyarak Genel Merkez’deki bağlantılarını güçlendiren Düzgün, PM Kılıç’ın Aydın Düzgün için her türlü referans olması bekleniyor. 

Partililerin tek korkusu!

Aydın Düzgün’ün 2019’da Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı olması ve bunu gizli yürüterek ilçe başkanlığı görevinden istifa etmemesi partililerin tek korkusu oldu. Bazı isimler “Aydın Başkan, hem vekilliği de yapar hem ilçe başkanlığını da derken, bazıları da istifa etsin vekil olsun” diyor.
 

Aydın Düzgün'ün yeri hazır!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün'ün İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olması bekleniyor. Bir kesim Aydın Düzgün'ün ilk 3'te olmasını beklerken, bir kesim ilk 10 olur diye bekliyor. Aydın Düzgün, vekil olduğu takdirde danışmanlarını da kendine yakın Beykozlu isimleri almayı planladığını konuşuyor.