Aksu: Sonuna kadar mücadele edeceğiz Aksu: Sonuna kadar mücadele edeceğiz

Geçtiğimiz günlerde CHP Beykoz Belediye Başkanı Adayı Alaattin Köseler’e verdiği kahvaltı ile gündeme gelen grup, kiralayarak bakımını üstlendiği Paşabahçe’deki mekanın ruhsatını aldı ve lokal Çarşı Beykoz lideri Aykut Tokalak ve ekibi tarafından adeta ışık hızıyla halka açıldı. Çarşı Beykoz Lokali’nin açılışı geçtiğimiz cumartesi günü Paşabahçe’de yapıldı. Ve takım taraftarlığı açısından Beykoz’da bir ilk olarak tarihteki yerini aldı. Öte yandan lokalin açılışı Beşiktaş’ın 121. kuruluş yıl dönümünden bir gün önceki gün olan 2 Mart gününe özellikle denk getirildi.

Geceden itibaren Paşabahçe Meydanı’na asılan siyah beyaz renkteki devasa Çarşı Beykoz bayrağı dikkat çekerken, lokale giden yolda Beykoz yazılı Beşiktaş içerikli pankartlarla birlikte üzerinde kara kartal figürü bulunan siyah beyazlı bayraklar yer aldı. Çarşı Beykoz, Çarşı’nın kurucularından olup 1 numarası olarak addedilen Optik Başkan’ın kollarını iki yana açtığı fotoğrafını “Y” harfi olarak kullanıp “Beykoz” kelimesine anlam katarak “Çarşı Beykoz” logosunu bu şekilde açığa çıkardı.

Açılış günü öğle saatleri sonrasında iyice hareketlenen lokalin önüne kadın, çocuk, yaşlı, genç, onlarca vatandaş akın akın geldi ve içerideki ikramlarla keyiflendi. Beşiktaşlı kimliğiyle bilinen İncirköylü fotoğraf tutkunu Berat Akkaş’ın çekimlerine Paşabahçe semalarında havalanan drone eşlik ederken, lokalin önünde ve içinde bulunan onlarca siyah beyaz balon havalarda uçuştu. Lokalin etrafında kümelenen siyah beyazlı taraftarlar ise Paşabahçe’yi meşale ve tezahüratlar eşliğinde “Beşiktaş” diye inletti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın çelenk göndererek jest yaptığı Çarşı Beykoz’a, bir başka çelenk grup lideri Aykut Tokalak’ın İzmir’de yaşayıp Göztepe taraftarı olan dostları Murat Zeybek, Bülent Soytürk ve Fatih Gülbey tarafından gönderildi.

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkanı Adayı Tuba Alaylı Özgüç, sahadaki çalışma arkadaşları ile açılışa katılıp projeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, AKP’nin Beykoz’daki belediye başkan yardımcısı ve meclis üyesi adayı Fatih Sağlam da ekip arkadaşlarıyla birlikte ise açılışa katıldı ve Beşiktaşlılarla sohbet etti. MHP’nin Beykoz’daki ilçe başkanı Emre Çömlekçi çalışma arkadaşlarıyla lokali ziyaret edip tebriklerini iletmeyi ihmal etmedi. CHP Beykoz İlçe Örgütü’nden İlçe Sekreteri Fuat Öztürk, Sendikalardan Sorumlu Komisyon Başkanı Cengiz Koçak, CHP Beykoz Meclis Üyesi Adayı Melih Karakaya ve İncirköy Mahalle Başkanı Mahmut Tanış açılışta yer alırken, Paşabahçe semtiyle özdeşleşen İncirköy Mahallesi’nin muhtar adayı Osman Şahin de açılışta boy gösterenler arasındaydı.

Beşiktaş Çarşı’nın meşhur önderlerinden Sarı lakaplı Murat Akyıldız, aynı lakabı (Sarı) taşıyan ve bir dönem kapalı tribünde harikulade davul çalmasıyla bilinen Emrah Erturan, Çarşı emektarlarından olup Asya Kartalları’nın kuruculuğunu da üstlenen Asabi lakaplı Sedat Özdemir, Beşiktaş tribünlerinde Küçükçekmeceli kimliğiyle öne çıkan yeni açık amigosu Mustafa Şakıma ve Fenerbahçe tribününün önde gelen simalarından Çubuklu/Beykozlu İlhan Erken de lokalin açılışında Aykut Tokalak önderliğindeki Çarşı Beykoz’u yalnız bırakmayarak vefalarını gösterdiler.

I M G 20240306 W A0020I M G 20240306 W A0022I M G 20240306 W A0024

Editör: Yılmaz Gökgöz