CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, İlçe kongresi gerçekleştikten sonra 31 Mart seçimlerine 8 aylık bir vakti vardı. Taştan, Beykoz Belediyesi’ne muhalefet olmamak adına ilk işi ilçe binasını tadilata almak oldu. 3 ayı böyle geçiren Taştan, seçim sürecini bu şekilde geçiştirebileceğini biliyordu. İlçe tadilatı bittikten sonra Belediye Başkan Aday Adaylığı ve Meclis Üyesi Aday Adaylığı süreci ile geçiştirdi…

Köseler’in aday olacağını Beykoz Gündem Gazetesi’nin yazmasıyla birlikte “Beni bazı isimlerle ilişkilendirip beni yıpratmak istiyorlar” söylemleri de hala yerel basında mevcuttu. Alaattin Köseler’in seçimleri kazanacağına inanmayan Taştan, her meclis üyeleri ile yapılan toplantılarda Köseler’e sert ve kırıcı davranıyordu.

Bunların bir örneği ise seçimlere 15 gün kala Köseler toplantıda, “Arkadaşlar seçimlere çok kısa bir zaman kaldı. Şu kısa zamanda biraz daha çalışmalarımıza özveri ve yoğunluk göstermenizi istiyorum” demesi üzerine Taştan; “Ne demek istiyorsunuz siz, örgüt çalışmıyor mu diyorsunuz. Örgütümü size ezdirmem” diyerek Taştan, Belediye’nin kaybedileceğine kesin gözüyle baktığı ve ilçe kongresinde örgütü arkasına almaya çalışmaları olarak yorumlanmıştı.

31 Mart akşamı seçimlerin kazanıldığını öğrenen Taştan, sanki Köseler için gece gündüz çalışma gerçekleştirmiş gibi seçim kurulundan hiç ayrılmayarak galibiyetten payını almaya çalışması da dikkatlerden kaçmamıştı.

Taştan'ın sır küpü, Battal İlgezdi'nin manevi oğlu "ÖZEL KALEM" olma yolunda!

Cumhuriyet Halk Partisi Yenimahalle delegesi olan Veli Gümüş, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın en sevdiği isimler arasında geliyor. Aralarından su sızmayan Gümüş ve Taştan'ın kardeşten de öte bir yakınlığı tüm partililer tarafından bilinir.

Köseler'in yol arkadaşı Gökhan Taneri Vural! Köseler'in yol arkadaşı Gökhan Taneri Vural!

Taştan'ın Battal İlgezdi ile olan hukukunu Beykoz'da bilmeyen yoktur. Taştan, Battal İlgezdi ile olan hukuku ile Veli Gümüş'ü Ataşehir Belediyesi'nde işe sokmuş ve İlgezdi ile temasları ile Gümüş, İlgezdi'nin adeta manevi oğlu olmuştu. Taştan'ın talebi Veli Gümüş'ün Beykoz Belediyesi Başkanı Köseler'in özel kalemi olması yönünde olduğu bilgisine erişildi. Veli Gümüş şuan Köseler'in özel kalemliğini yürütmekte... İlerleyen günlerde Gümüş'ün özel kalemlik için resmi yazısı yazılması bekleniyor.

Ekrem İmamoğlu'nun bu tarz atamalarda çok dikkat ettiği biliniyor. Battal İlgezdi ve İmamoğlu'nun arasının açık olduğu biliniyor.

Editör: Haber Merkezi