2014 yılında gerçekleşen Beykoz Belediye Başkanlık seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ın listesinden meclis üyesi adayı olan Yılmaz Işık, yaptığı çalışmalar ve Yenimahalle halkı ile olan yakın diyaloğu özlenir hale geldi. 

2019 yerel seçimlerinde meclis üyesi olmayan Yılmaz Işık için vatandaşlar: ‘Yenimahalle halkını adeta öksüz kaldı’

Bölge halkının derdini dinleyen, burada uzun yıllar esnaflık yaptığını dile getiren vatandaşlar, “Yılmaz Işık’ı gündüz istediğimiz vakit dükkanına gider görürdük. Yerinde olmadığı zaman da arardık, dükkana geliyoruz neredesin diye sorduğumuz da “abi dükkana geç sen. Karnın açsa yemek söylüyorum, aç değilsen çayını iç yarım saate geliyorum’ der ve geldikten sonra saatlerce bizi dinlerdi. Şimdi meclis üyelerine sadece telefon ile ulaşabiliyoruz. Yüzlerini gören cennete gidiyor…

İster kızsınlar, ister kızmasınlar Yılmaz Işık bu mahallenin öz evladıydı. Mecliste olmaması bizi öksüz bıraktı. İnşallah bir sonraki dönem de yanlış tercihler yapılmaz. Yılmaz Işık  yada onun gibi bizlerin dertleri ile dertlenecek isimler görmek istiyoruz” dediler.