Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız ve İlçe Yönetimi, Beykoz yerel basını ile buluştu, Başkan Akyıldız toplantıda ilçe yerel basınına geniş kapsamlı basın açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantı Kavacık Et Mangal’da gerçekleşti.

 

Kahvaltı sonrası toplantının açılışını İlçe Başkanı Mikail Akyıldız yaptı. Başkan Mikail Akyıldız, katılımlarından dolayı ilçe yerel basınına teşekkür ederek sözlerine başladı.

 

Akyıldız “Günaydın Beykoz’umuzun Değerli Medya Mensupları, Gazeteci Dostlarımız, yıllardır birbirimizi iş insanı kimliğimizle, sivil toplum kuruluşu yöneticisi kimliğimizle, hayır işlerine, çevreye – sosyal konulara yakın kimliğimizle tanırız. Bugün de yeni üstlendiğim siyasi kimliğimle, YENİDEN REFAH PARTİSİNİN Beykoz İlçe Başkanı kimliğimle sizlerle beraberim. Hepiniz Hoş Geldiniz, Safa Geldiniz.

 

Öncelikle gecikmiş gibi gözüken bu toplantımıza, buluşmamıza katılımınız için şahsım ve ekibim adına teşekkür ederim. YENİDEN REFAH PARTİSİ Beykoz İlçe Başkanı olarak bu sizlerle ilk toplantımız, davetimiz. Az önce ifade ettiğim gibi belki gecikmiş bir toplantı bu. Onun için öncelikle bunu da izah etmek isterim.  Değerli Medya Mensubu Arkadaşlarım, Mikail Akyıldız’ı tanıyorsunuz. İlk cümlemde de bunu vurgulamıştım. Onun için sizlere uzun uzun öz geçmişimi anlatmayacağım. 

 

5 Yaşında geldiğim Beykoz’umuzda yaşıyor, ticaret yapıyorum. Babam, babamın babası da 60-70 sene önce Beykoz’da ticaret yapıyordu. Bugün de Akyıldız Ailesinin birçok ferdi ilçemizde ticaret yapıyor, yaşamını sürdürüyor. Ben de Mikail Akyıldız olarak 1992 yılında babamdan ayrılarak kendi işimi kurdum. AVRASYA MARKASIYLA hem A dan Z ye, Temelden Çatıya İnşaat Malzemeleri Toptan satışı yapıyoruz hem de 3 ayrı YAPI MARKETİMİZLE ilçemizde faaliyet gösteriyoruz. 50’den fazla neredeyse tamamı Beykoz’da yaşayan hemşerimize iş vermenin, istihdama katkı sağlamanın da gururunu yaşıyoruz. 

 

Ama artık başka bir sorumluluğum var ve işleri zaten epey bir süredir AVRASYA grubunun genel müdürü olarak yürüten oğlum ABDULLAH AKYILDIZ sürdürecek. Bana tevdi edilen bu görevi kabul etmeden önce kendisi ile de görüştüğümde “BABA, BU BİR MEMLEKET MESELESİ KABUL ET, GÖZÜN ARKADA KALMASIN” diyen evladıma da sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.

Kıymetli Gazeteci Dostlarım, ömrü Beykoz’da geçmiş, Beykoz’da yıllardır çeşitli STK’larda sorumluluk üstlenerek her mahallesinden, köyünden insanına dokunmuş, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmuş, bulunmaya devam eden bir kardeşiniz, arkadaşınız olarak Kasım ayının ikinci yarısında Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı görevini üstlendim.

 

Hemen hepiniz gazetenizde, portalınızda haber yaptınız, ilgi gösterdiniz teşekkür ederim şahsım ve partim adına. Önce bu süreçten kısaca bahsedeyim. YENİDEN REFAH PARTİSİ, özünde 60 yıllık bir parti. Kökleri Milli Görüş’ün kurucusu, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a kadar uzanıyor. Ancak yeni isim ve kimliği ile Yeniden Refah Partisi olarak kurulması 23 Kasım 2018 tarihinde Dr. Fatih Erbakan tarafından gerçekleştirilmiş genç, dinamik bir partidir. MİLLİ GÖRÜŞ ü yeniden iktidara taşımak için bu kez YENİDEN REFAH PARTİSİ olarak kolları sıvayan Milli Görüş’ün önderleri için ilçemiz Beykoz birçok nedenle de çok önemlidir. Zira Milli Görüşün temsilcilerinin Beykoz Belediyesinde geçmişte çok kıymetli hizmetleri olmuştur, bugün neredeyse karşılaştığımız her Beykozlu bunu sitayişle dile getirmektedir. Bu da bizi hem motive ediyor, hem de gururlandırıyor. Demem o ki, Beykoz’da Milli Görüş geleneğine bağlı önemli bir seçmen kitlesi vardır. Diğer önemli bir faktör de Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’da Beykoz’da ikamet etmekte, Beykoz’da oyunu kullanmaktadır.

 

Gelelim benim YRP ile yolumun kesişmesine. Beykoz’un partimiz için önemini anlatmıştım. 2023’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimler öncesi Beykoz ilçemizde seçimlere iddialı hazırlanmak, sonuç almak için YRP İL YÖNETİMİ Beykoz’da uzun bir süre istişarelerde bulunduktan sonra benden İLÇE BAŞKANLIĞI SORUMLULUĞUMU üstlenmemi istediler. 

 

Görüşmeler sürerken Kasım ayında Ankara’da YENİDEN REFAH in BÜYÜK KONGRESİNE özel olarak davet ettiler. Orada edindiğim intibadan, gözlemlerden açıkçası çok etkilendim. Dönüşte tekrar yakın dostlarımla, ailemle değerlendirmelerde bulunduktan sonra bana tevdi edilen bu görevi kabul ettim ve kolları sıvadık. Beykozlu hemşerilerimizin, sizlerin huzuruna çıkmak için de ilk adımımız ilçe yönetim ve kurullarımızı oluşturmaya başlamak oldu.

 

Yönetim boşluğu oluşmamasının bilincinde olsak da hem kendi iddialı kimliğime hem de hedefleri olan bir partiye uygun kurulların oluşması için açıkçası acele etmedik. Etmedik ama bir yandan yaklaşan seçim takvimi, bir yandan yeni yıla kalmadan merkezin teşkilatlanma konusunda ki önerisi ile yoğun günler geçirdik. İstedik ki ilçemizde Milli Görüşe daha önce hizmet vermiş, vermekte olan veya bugüne kadar siyasete hiç girmemiş, YENİDEN REFAHA sempatisi olan tüm çevresinde saygın kimliği olan hemşerilerimize ulaşalım, onlarla istişarede bulunarak her yöreden, her mahalleden – köyden velhasıl ilçe mozaiğimizi en iyi ve doğru temsil edecek bir ekip oluşturalım. 

 

Henüz tam sonuçlandıramamış olsak da bu konuda epey bir mesafe aldık ve bugün bazı eksik arkadaşlarımızın haricinde burada beraberiz. Huzurundayız. Değerli Medya Mensubu Arkadaşlarım, Basınımızın Güzide temsilcileri, Milli Görüşü yeniden iktidara taşımak için 4 yıl önce yola koyulan YENİDEN REFAH PARTİSİ olarak ilk kez birkaç ay sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlere katılmış olacağız. Yeni, genç ama dinamik, hedefleri, potansiyeli olan bir parti olduğumuzu söylemiştim.

 

Yeni olduğumuz için belki anketlerde henüz alt sıralardayız ama yine o anketlere göre oransal olarak en hızlı gelişim gösteren ve üye sayısı artan partiyiz. Dahası ülke genelinde en çok üyesi olan ilk 5 siyası partiden biriyiz. Daha doğrusu ÖZGÜL AĞIRLIĞI YÜKSEK OLAN BİR PARTIYIZ. Yargıtay birkaç gün önce açıkladı… Resmi rakamlardan hareketle aktaracağım…

 

1 Ocak itibariyle Türkiye’de en fazla üyesi olan 5. Parti, Yeniden Refah Partisidir. Yedi ay önce 215 bin üyeye sahip olan partimiz 54 bin 309 yeni üye kazanımı ile bugün toplam 269 bin 391 üyeye ulaşmıştır. Bugün anketlerde oy oranları bizden yukarda gösterilen çok sayıda ki partiden daha fazla üyeye ve daha hızlı yükselişe sahibiz. Medyadan takip ettiğim kadarıyla AK Parti den sonra en çok üye kazanan 2.partiyiz. Beykoz ilçemizde de durum bu çerçevededir. Bir ay önce 800’lerde olan üye sayımız 1100 kişiye yaklaşmıştır. 

 

Zaten partimize ilçemizde olan bu teveccühü Aralık ayının son günlerinde bizzat da yaşadık. Henüz teşkilatını tamamlamak üzere olan bir ilçe yönetimine sahipken Sayın Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın ilçemize yaptığı ziyarette soğuk ve yağmurlu bir gün olmasına rağmen hemşerilerimizden gördüğü ilgi ve coşku bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.

 

Değerli Gazeteci Dostlarımız, Yeniden Refah PARTİSİ İLÇE TEŞKİLATI OLARAK körü körüne siyaset yapmayacağız. Elbette ülke geneli bizim için çok önemli ama öncelikli hedefimiz yaşadığımız ilçemiz Beykoz olacak. Yıllardır çok net olarak bildiğimiz Beykoz’umuzun sorunlarına, sıkıntılarına, isteklerine duyarlı olacağız. Her hangi bir ittifaka dahil da değiliz. İlçemizde ilçe belediyemizin, Büyük Şehir Belediyemizin sorumluluk alanları ile ilgili konularda hizmetlerinin takipçisi olacağız. İlçemiz adına yapıcı muhalefetimiz olacak, iyi işleri – güzel işleri alkışlayıp destekleyeceğiz. Bugüne kadar her daim istişareye önem veren bir anlayışa sahip oldum. İlçe başkanlığımda da bu anlayışımı sürdüreceğim. 

 

Bu yaklaşımla hemşerilerimizle köprü vazifesi üstlenen, bizi onlara ulaştıracak siz medya mensuplarımızla, kıymetli muhtarlarımızla, yöre derneklerimizle, halkımızla, esnafımızla sürekli istişare ederek çalışmalarımızı sürdürecek, ilçemize dair politikalarımızı belirleyeceğiz. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah.” şeklinde konuştu.

 

İlçe Başkanı Mikail Akyıldız’ın ardından Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Teşkilat Başkanı Emre Yıldız açıklamalarda bulundu. 

 

Yıldız “Sayın İlçe Başkanımız Mikail Akyıldız bey sizlere yaptığı konuşmada ilçe başkanı olarak görevi üstlenme sürecini, yönetim anlayışı ve hedefe odaklılığını izah etti. Bir siyasi parti olarakta genel merkezimizin politikalarına paralel olarak nasıl bir anlayışta olacaklarını izah ettiler.

 

İzninizle YRP Beykoz İlçe Teşkilatı Siyası Birim / Teşkilatlanma Birimi Sorumlusu olarak da sizlere bir kaç dakikalık sürede YRP’nın vizyon ve misyonunu vurgulayacak bir kaç cümle paylaşayım. 23 Kasım 2018 de Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan liderliğinde kurulan geçmişi ter temiz milli görüş prensiplerini benimsemiş ülkemizin, milletimizin, yarınlarına daha emin adımlarla ulaşması için adalet, refah, huzur ve barış, insan hakları, izzet ve onuru sağlamak için canla, başla, çalışacak bir partiyiz. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak 2019 ve 2022 yıllarında iktidar partisinin dahi ilk kongrelerinde erişemediği coşku ve yüksek katılımlarla kongrelerini gerçekleştiren hedefleri olan iddialı bir partiyiz.

 

81 ilde, tüm ülke genelinde teşkilatlanmasını tamamlayan, seçimlere girmeye hâk kazanmış, kısa sürede onlarca parti arasından en fazla üye sayısına sahip ilk 5 partiden biriyiz. Dahası son 6 ay da ak parti den sonra en fazla üye kaydeden 2. partiyiz. İktidar yolunda ciddi hazırlıkları plan projeleri olan partiyiz. Genel Merkez ARGE Başkanlığımız ve bilim insanlarımızın katkılarıyla yıllık 150 milyar dolar tutarlı milli kaynak paketi oluşturma kitabımızı hazırlayarak tüm siyasi partilere ulaştırdık. Hiç bir şekilde yurtdışından borç almadan, zam yapmadan, ilave vergiler koymadan tamamen kendi öz kaynaklarımızla bunu başaracağız.

 

Ayrıca Genel Merkez ARGE Başkanlığımız tarafından hazırlanan 5 adet strateji kitabımızı da paylaştık:

1. Ülke Sorunları ve Çözümlerimiz

2. D-8 Bir Erbakan Rüyası 

3. Biz Türkiye’yi Biliyoruz

4. Kanal İstanbul Asla Yapılmamalı

5. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan tarafından lansmanı gerçekleştirilerek basın açıklamasıyla tüm Türkiye’ye duyurduğumuz “81 İlimize 634 Dev Proje” 

 

Bizler Yeniden Refah Partisi olarak,

 - Milletimiz tarafından yüzyıllardır özümsenmiş bulunan Milli Görüş zihniyetini temel alacağız.

 - Önce ahlâk ve maneviyat anlayışını esas alacağız.

 - Hak ve adaleti üstün tutacağız.

 - Bütün insanlığa ve mahlukata şefkatle muameleyi esas alacağız.

 - Güçlü olanın haklı sayıldığı değil, haklı olanın güçlü olduğu, bir dünyanın kurulması temel idealimiz olacaktır.

 - Her türlü zulmü ve haksızlığı, önlemek ve iyiliğin, güzelliğin, faydalının, adaletin, doğrunun hâkim olmasını temenni etmek için çalışacağız.

 - Öncelikle milletimize olmak üzere, tüm insanlığa adalet, refah, huzur ve barış, insan hakları, izzet ve onuru sağlamak için çalışacağız.

 - Milletimize karşı daima dürüst, güvenilir ve şeffaf, olacağız.

 - Ülkemizin ve milletimizin menfaatlerini daima ön planda tutacağız.

 - Millet iradesinin üzerinde hiçbir beşeri güç yoktur, ilkesi ile hareket edeceğiz.

 - Bütün insanlara din, dil, ırk, ayırımı gözetmeden adil davranacağız.

 - Problem üreten ve sadece eleştiren değil uzlaşma hedefli, yapıcı bir siyâset izleyeceğiz.

 - Ülkemizi her bakımdan üstün ve saygı, duyulan bir konuma ulaştırmak, temel hedefimiz olacaktır.

 - Hukuku üstün tutan bir ülkenin vazgeçilmez bir unsuru olan kuvvetler ayırımı ilkesini benimseyeceğiz.

 - Vatandaşlarımızın maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarılması ve yarınlarına güvenle, umutla, bakabilmesi için gerekli her çalışmayı zamanında yapacağız.

 

Bizler Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı olarak, genel merkezimizin hazırlamış olduğu projelerin Beykoz İlçemizde yerelde olduğu gibi ilçemizin en büyük sorunu olan imar ve istihdam ile ilgili projelerimizi ana başlıklar halinde toplayarak siz değerli basın mensupları aracılığı ile seçimlere yakın lansmanını gerçekleştirerek Beykoz ilçemiz için hazırladığımız kaynak paketi kitapçığımızı da sizlerin huzurunda vatandaşlarımız ile paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

 

Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Teşkilat Başkanı Emre Yıldız’ın konuşması sonrası toplantıya katılan İlçe Yönetiminin kendilerini tanıtmaları sonrası toplantı sona erdi.

 

Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Yeni Yönetimi şu şekilde;

Foto: Doğuş Haber