Eyvah Grubu Başkanı İş İnsanı Suphi Erdağ’ı ve Bende Varım Derneği Başkanı Aşkın Ataselim iş birliği ile Tokatköy Ortaokulu’nda özel durumlu çocuklar için iki özel sınıf açıldı.

Özel durumlu çocuklar için merhum kardeşi Öznur Erdağ’ı için bağışçı olan Suphi Erdağ, Tokatköy Ortaokulu’nda yağmış olduğu özel sınıfla herkesin takdirini topladı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programına; Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Bende Varım Derneği Başkanı Aşkın Ataselim, Tokatköy Ortaokul Müdürü Müzeyyen Özgür, Eyvah Grubu Başkanı İş İnsanı Suphi Erdağı, Deva Partisi İlçe Başkanı Hikmet Baki, Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu, STK temsilcileri, çok sayıda veli katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Tokatköy Ortaokul Müdürü Müzeyyen Özgür, “Günün kahramanı bağışçımız Erdağı ailesine çok teşekkür ediyorum. 

Burada Öznür Erdağ’ın anısına Bende varım derneğinin destekleriyle okulumuzda açacakları sınıfın burada olmasından mutluluk duyuyorum. Değerli bağışçımız Erdağ ailesi, özel çocuklarımıza yaptığınız bu hizmetten dolayı size şükranlarımızı sunarım. İhtiyaçlarımızı büyük duyarlılıkla karşılayan dernek başkanımız Aşkın Madem Ataselim ve yönetime şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Suphi Erdağı, “Böyle güzel bir günde ve benim için önemli bir sınıfın açılmasına vesile olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bizlere bu fırsatı veren okul müdürümüze ve bugün burada mutluluğumuza ortak olan dostlarımıza çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Aşkım Maden Ataselim, “Katılım sağlayan tüm eşe dosta çok teşekkür ederim. Bende varım Derneği olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, “Ben daha önce görev yapmış olduğum ilçelerde STK’lar ile bu kadar içli dışlı bir yer görmedim. Gerçekten çok mutluyum. 15’e yakın okulda böyle sınıflar açtık. Önümüzdeki aylarda iki üç okulda daha böyle sınıflar açacağız. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, “Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun. Öznur Erdağ hanımefendiye de rahmet diliyorum. Bu tür işler sadakayı çariyedir. Orada bir çocuk adım atarsa rahmete vesile oluyor. Özel çocuklar bu tür sınıflarda daha başarılı olacaktır. Ben de varım derneği ve kıymetli hayırseverimize çok teşekkür ediyorum.” konuşmasını gerçekleştirdi.

Beykoz İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, iki özel sınıfın yapılmasını sağlayan Suphi Erdağı’na plaket takdimi yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan’da Bende Varım Derneği Başkanı Aşkın Maden Ataselim’e plaket takdimi gerçekleştirdi

Yapılan konuşmaların ve plaket takdimi sonrası özel durumlu çocukların sınıfının açılışı gerçekleştirildi.