1 Eylül Perşembe günü (Bugün) sabaha karşı 3 sularında tomalarla yine Tokatköy’e girildi. Tokatköy kentsel dönüşüm alanında direniş devam ederken, göz altılar yapıldı. Milletvekilleri ve basın mensupları da Tokatköy Kentsel Dönüşüm alanına alınmıyor.

Tokatköy kentsel dönüşüm alanında evlerin tahliye edilmesi noktasında yıkıma direnen hane sahiplerine polisler tarafından sert müdahalelere devam edilmekle birlikte, edindiğimiz bilgilere göre 7 kişinin göz altına alındığı öğrenildi.

Milletvekilleri de Sahada

CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da Tokatköy kentsel dönüşüm alanında olmasına karşın polis barikatıyla karşı karşıya kalarak içeri alınmadılar.

Buğra Kavuncu(İYİ Parti İstanbul İl Başkanı)

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu olay yeri ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada;” Beykoz Tokatköy’deyiz. Kentsel dönüşüm bu değil. İnsanlar zorla yerlerinden ediliyor. Mart 2019-Haziran 2019 döneminde, Kiptaş’taki bu projeyi TOKİ’ye geçirme sebepleri de böylece anlaşıldı. İnsanlara bu kadar zulüm yapılmaz!” dedi.

Altılı masa oluşumunun Beykoz liderlerinin bu aksam 18.00 saatlerinde bir basın açıklaması yapacaklarını dile getirdiler.